Wygrana to nie tylko punkty do rankingu. Iga Świątek zarobiła krocie

Getty Images / Na zdjęciu: Iga Świątek

Iga Świątek wygrała swój pierwszy turniej rangi WTA. To oznacza nie tylko awans w rankingu na 15. miejsce, ale także pokaźną premię. Suma na koncie Świątek powiększy się o ponad 250 tysięcy złotych.

Turniej rangi WTA w Adelajdzie nie był tak dobrze opłacany jak wielkoszlemowa rywalizacja, ale Iga Świątek i tak nie może narzekać. Za wygraną w australijskich zawodach polska tenisistka zgarnęła 68 750 dolarów, co w przeliczeniu oznacza zarobek w postaci ponad ćwierć miliona złotych.

W finale Świątek wygrała z Belindą Bencić w dwóch setach, a w każdym z nich oddała rywalce po dwa gemy. W całym turnieju Polka nie przegrała żadnego seta i powtórzyła wyczyn z Roland Garros, w którym także wygrała wszystkie mecze w dwóch partiach.

Teraz Świątek czeka krótka przerwa. Polka wycofała się z zawodów WTA 500 w katarskiej Dosze. Nasza reprezentantka odpocznie trochę od tenisa, a następnie zagra w Dubaju (7-13 marca, ranga WTA 1000).

Wygrana Igi Świątek w Adelajdzie będzie miała też wpływ na pozycję zajmowaną przez Polkę w rankingu WTA. W poniedziałek nasza tenisistka awansuje na najwyższe miejsce w karierze. Świątek będzie zajmowała dokładnie 15. lokatę.