ATP Bastad: Udany dzień dla kwalifikantów

Peter Luczak, a tak na prawdę Piotr Łuczak, grający dla Australii pokonał hiszpańskiego weterana Alberto Martina w pierwszej rundzie turnieju Catella Swedish Open. Dla Luczaka był to już czwarty mecz w Bastad. Zmuszony był on bowiem do gry w eliminacjach. W nich, podobnie jak w meczu z Martinem, nie stracił ani jednego seta.

Po porażce Michała Przysiężnego, pozostało nam emocjonować się występem urodzonego w Warszawie Piotra Łuczaka. Występujący pod flagą Australii tenisista, z ogromną łatwością przeszedł drabinkę kwalifikacyjną i zameldował się w turnieju głównym. Tam czekał już na niego tenisowy weteran znany z ogromnej woli walki i świetnego przygotowania fizycznego - Alberto Martin. Ku zaskoczeniu większości widzów, w obu setach Luczak był niezagrożony. Znakomicie funkcjonował jego serwis, skuteczne okazały się także jego ataki. Otuchy i ochoty do dalszej walki dodawały mu także liczne okrzyki siedzącego na trybunach taty, który dopingował syna słowami ''dawaj Piotruś!''. Luczak junior posłuchał rad głowy rodziny i po znakomitym występie pokonał Alberto Martina 6:2 6:2.

W turnieju gra także kolejny z kwalifikantów. - Potito Starace. Włoch, dzięki swojej regularności oraz nieszczęściu rywala - także wygrał swój pojedynek w dwóch setach. Jego przeciwnik - Julien Benneteau przy stanie 5:4 w tie breaku pierwszego seta - gonił piłkę zagraną przez Starace. Jego poślizg do niej okazał się jednak niefortunny. Stopa wiodąca zatrzymała się w miejscu i spowodowała groźnie wyglądający upadek. Benneteau, który niemal nie mógł podnieść się o własnych siłach, natychmiast wezwał na kort lekarza. Po trwającym około dziesięciu minut zabiegu, Francuz postanowił kontynuować grę. Jego poruszanie było jednak tak ograniczone, że przegrał dwie kolejne piłki i w konsekwencji cały set. Drugi set, pomimo początkowego prowadzenia Francuza 2:0, zakończył się także jego porażką. Kto wie, jak potoczyłyby się losy spotkania, gdyby upadek Francuza nie miał tak poważnych konsekwencji...