Venus Williams zajęła miejsce Agnieszki Radwańskiej w wyścigu po Mistrzostwa WTA

WTA ogłosiło, że 27 tenisistek ma jeszcze matematyczne szanse na awans do kończącego sezon kobiecego Masters, ale tak naprawdę to tylko część z nich może realnie myśleć o wyjeździe do Singapuru.

W sobotę zakończył się turniej WTA Premier 5 w Wuhanie i rozpoczęły zawody w Pekinie, które mają rangę WTA Premier Mandatory. Każdy punkt wywalczony przez tenisistki w chińskiej stolicy będzie im wliczony do rankingu. Zwyciężczyni otrzyma ich aż 1000, co może zagwarantować przepustkę do Singapuru.

Przed taką szansą stanie również Agnieszka Radwańska, która w Wuhanie odpadła w I rundzie po porażce z Venus Williams. Amerykanka zagrała kapitalne zawody. W finale okazała się lepsza od Garbine Muguruzy i dzięki temu przesunęła się w rankingu WTA Race z 23. na 9. pozycję, która po rezygnacji Serena Williams daje prawo startu w Mistrzostwach WTA.

Najlepszą polską tenisistkę wyprzedziły również Karolína Plíšková i Muguruza, która gdyby sięgnęła w sobotę po tytuł w Wuhanie, to zostałaby trzecią uczestniczką singapurskiego Masters. Hiszpanka i tak jest w komfortowej sytuacji, podobnie jak Petra Kvitova, którą do Singapuru przybliży każde kolejne zwycięstwo w Pekinie.

W chińskiej stolicy rozegrano pierwsze mecze i dzięki zwycięstwom matematyczne szanse na Mistrzostwa WTA zachowały jeszcze Timea Bacsinszky, Madison Keys, Ana Ivanović i Swietłana Kuzniecowa. Straciła je natomiast Kristina Mladenović, która przegrała właśnie z Keys. Agnieszka Radwańska w I rundzie turnieju China Open zagra w niedzielę z Coco Vandeweghe, którą na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy pokonała aż trzykrotnie. Amerykanka zakończyła zawody w Wuhanie z lekką kontuzją kostki.