Challenger Marrakesz: Koniec marokańskiego tournée dla Kowalczyka

Aleksander Bury i Mateusz Kowalczyk przegrali z Martinem Kližanem i Danielem Muñozem de la Navą 3:6, 4:6 w ćwierćfinale turnieju ATP Challenger rozgrywanego na kortach ziemnych w Marrakeszu.

Po meczu I rundy Burego i Kowalczyka, w którym w super tie breaku padł wynik 27-25, duet polsko-białoruski trafił na duet Kližan / Muñoz de la Nava. Słowak notowany jest na 302. miejscu w rankingu deblowym, wynika to z tego, że rzadko startuje w grze podwójnej. Hiszpan jest notowany na 146. miejscu, a na koncie ma 12 tytułów deblowych w turniejach rangi ATP Challenger (między innymi zwyciężył w Poznaniu w 2010 roku).

Para słowacko-hiszpańska w obu setach była lepsza o jedno przełamanie od Burego i Kowalczyka. Mecz trwał 72 minuty. Turniej w Marrakeszu zwieńczył cykl challengerów rozgrywanych na marokańskiej mączce. Najlepszy wynik duet polsko-białoruski osiągnął w Casablance, gdzie dotarli do półfinału.

Circuit International de Tennis Sa Majesté Le Roi Mohammed VI, Marrakesz (Maroko) ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 30 tys. euro środa, 21 marca

ćwierćfinał gry podwójnej:

Martin Kližan (Słowacja) / Daniel Muñoz de la Nava (Hiszpania) - Aleksander Bury (Białoruś, 3) / Mateusz Kowalczyk (Polska, 3) 6:3, 6:4