ATP Dubaj: Đoković dołącza w finale do Jużnego

Novak Đoković, wicelider rankingu ATP, po zwycięstwie 6:7, 6:3, 6:4 nad Marcosem Baghdatisem awansował do finału turnieju cyklu World Tour w Dubaju. Serb o 17. w karierze tytuł zagra w sobotę z Michaiłem Jużnym (ATP 15).

Broniący tytułu Đoković w trzech kolejnych rundach zawsze tracił w meczu pierwszego seta. Jego najgroźniejsi teoretycznie rywale (wycofanie się Rogera Federera, kontuzja Nikołaja Dawidienki, porażka Andy'ego Murraya) wyeliminowali się sami, co nie znaczy, że 22-latek z Belgradu radzi sobie łatwo.

Po trzygodzinnym boju z Baghdatisem, który zdobył o dwa punkty więcej, popularny Nole zagra o pierwszy turniejowy triumf jako drugi singlista świata. Przeciw Cypryjczykowi zaserwował 7 asów, ale miał tylko niewiele ponad połowę skutecznych uderzeń z pierwszego serwisu. Powoli kroczący z powrotem do Top 10 Jużnyj (5 tytułów na koncie, bilans 3-3 z Serbem, którego pokonał w lutym w Rotterdamie) nie będzie outsiderem.

Barclays Dubai Tennis Championships, Dubaj (ZEA)

ATP World Tour 500, kort twardy (Decoturf II), pula nagród 1169,5 tys. dol.