Mocny finisz Martyny Kubki. Od wyniku 3-6 do 10-7

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Martyna Kubka
Materiały prasowe / Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Martyna Kubka

Martyna Kubka i Emily Appleton awansowały do ćwierćfinału turnieju WTA w Montastyrze. W decydującym super tie-breaku odwróciły wynik 3-6 na 10-7 i wyeliminowały Freyę Christie oraz Yulianę Lizarazo.

Martyna Kubka i Emily Appleton zagrały wspólnie w czwartym turnieju. W tym sezonie pokazały się również w Altenkirchen i po dwóch zwycięstwach awansowały do półfinału. W nim poniosły porażkę z Mają Chwalińską oraz Jesiką Meleckovą.

W Monastyrze polsko-brytyjski debel został rozstawiony z numerem czwartym. W pierwszej rundzie na korcie twardym trafił na inny duet z Brytyjką w składzie. Partnerką Freyi Christie jest Yuliana Lizarazo z Kolumbii. Christie i Lizarazo mają sporo wspólnych doświadczeń z wcześniejszych turniejów, a całkiem niedawno, ponieważ w sierpniu zagrały w finale w Oldenzaal.

W pierwszym secie Freya Christie i Yuliana Lizarazo zwyciężyły po 53 minutach grania. Decydował tie-break po dwóch zwrotach akcji. Martyna Kubka i Emily Appleton najpierw prowadziły 3:0, później przegrywały ze stratą serwisu 5:6, aż w decydującej rozgrywce okazały się słabsze 5-7.

Druga partia należała do Polki i jej partnerki deblowej. Tym razem nie zmarnowały zdobytego na początku seta prowadzenia i dowiozły je do ostatniego gema na 6:3. Do zamknięcia rundy było potrzebnych pięć piłek setowych, ale wreszcie Martyna Kubka postawiła na swoim.

O awansie do ćwierćfinału zdecydował super tie-break. W nim nie zabrakło zwrotu akcji i dramaturgii. Freya Christie i Yuliana Lizarazo prowadziły już 6-3, mimo to odpadły z turnieju. W dalszej części partii Martyna Kubka oraz Emily Appleton wygrały siedem piłek, przegrały tylko jedną, dlatego super tie-break zakończył się wynikiem 10-7.

Zwyciężczynie zagrają w ćwierćfinale z deblem lepszym w meczu Anity Wagner i Jekatieriny Jaszyny z Magali Kempen i Larą Salden.

WTA Monastyr:

I runda gry podwójnej:

Emily Appleton (Wielka Brytania, 4) / Martyna Kubka (Polska, 4) - Freya Christie (Wielka Brytania) / Yuliana Lizarazo (Kolumbia) 6:7 (5), 6:3, 10-7