Stefanos Tsitsipas bez ojca, ale z wygraną. Pewny awans kanadyjskiej gwiazdy

PAP/EPA / Peter Schneider / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas

W pierwszym meczu po zwolnieniu ojca z roli trenera Stefanos Tsitsipas pokonał Jana-Lennarda Struffa i awansował do II rundy rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati. Pewnie wygrał Felix Auger-Aliassime.

Po zeszłotygodniowym niepowodzeniu w Montrealu Stefanos Tsitsipas poinformował, że jego ojciec, Apostolos, nie będzie już go trenował. Do turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati Grek przystąpił już bez taty w roli szkoleniowca, ale zaczął od wygranej. W środowym spotkaniu I rundy pokonał 4:6, 6:4, 6:3 Jana-Lennarda Struffa.

Tsitsipas wygrał, choć mecz długo nie układał się po jego myśli. Grek przegrywał 4:6, 1:3 i wówczas zmienił obraz wydarzeń na korcie. Zaczął skuteczniej serwować i returnować oraz popełniać mniej błędów. W efekcie odwrócił losy pojedynku i po prawie dwugodzinnej rywalizacji to on cieszył się z sukcesu.

Tym samym Tsitsipas wyszedł na prowadzenie 5-4 w bilansie bezpośrednich konfrontacji ze Struffem. Rozstawiony z numerem dziewiątym Grek w środę zaserwował 18 asów, wykorzystał trzy z 14 break pointów, posłał 29 zagrań kończących i popełnił 17 niewymuszonych błędów.

Pewne zwycięstwo odniósł Felix Auger-Aliassime. Kanadyjczyk w 73 minuty oddał cztery gemy kwalifikantowi Aleksandarowi Kovaceviciowi. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie oznaczony numerem siódmym Casper Ruud, którego pokonał podczas niedawnych igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Do II rundy awansowali również Fabian Marozsan i Nuno Borges. Węgier w dwóch setach wygrał z Corentinem Moutetem, graczem z eliminacji, i teraz zmierzy się z Grigorem Dimitrowem, turniejową "ósemką". Z kolei Portugalczyk w trzech partiach ograł Adriana Mannarino.