Polski duet rozkręca się w Portugalii

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FPtenis / Na zdjęciu od lewej: Piotr Matuszewski i Karol Drzewiecki

Karol Drzewiecki i Piotr Matuszewski zameldowali się w ćwierćfinale turnieju rangi ATP Challenger w Porto. Polski duet odprawił Portugalczyków Tiago Pereirę i Duarte Vale.

W tym roku Karol Drzewiecki i Piotr Matuszewski połączyli siły na początku roku, kiedy to rywalizowano na kortach twardych. W tym tygodniu polski duet wrócił do rywalizacji na tej nawierzchni.

Na razie Polacy spisują się bez zarzutu. Ich spotkanie drugiej rundy z Portugalczykami Tiago Pereirą i Duarte Vale zakończyło się pomyślnie, ponieważ Drzewiecki i Matuszewski zwyciężyli 6:3, 6:4.

W pierwszej części premierowej odsłony nie doszło do żadnego przełamania. W końcu udało się osiągnąć to Polakom, który wyszli na prowadzenie 5:3 i serwowali na zwycięstwo w secie. Wówczas stracili tylko punkt i zamknęli partię.

Wyrównana rywalizacja miała miejsce również w II secie. Drzewiecki i Matuszewski błysnęli szczególnie w czwartym gemie, broniąc kompletu break pointów od stanu 0:40.

Tymczasem polska para zaliczyła przełamanie w siódmym gemie i wyszła na prowadzenie 4:3. Od tego momentu oba duety były konsekwentne przy swoich podaniach, co premiowało Biało-Czerwonych.

ATP Challenger Porto:

II runda gry podwójnej:

Karol Drzewiecki/Piotr Matuszewski (Polska) - Tiago Pereira/Duarte Vale (Portugalia) 6:3, 6:4