Zakończyła karierę rywalce. Czeka na Igę Świątek

Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Qinwen Zheng

Qinwen Zheng będzie rywalką Igi Świątek, jeżeli Polka dojdzie do półfinału igrzysk olimpijskich 2024. Chinka po trzygodzinnym boju wyeliminowała Niemkę naszego pochodzenia Andżelikę Kerber, która rozegrałą ostatni mecz w karierze.

Przed startem igrzysk olimpijskich 2024 Niemka polskiego pochodzenia Andżelika Kerber przekazała, że będzie to jej ostatni start w karierze. Po tym, jak wygrała trzy mecze zameldowała się w ćwierćfinale.

W walce o miejsce w strefie medalowej Kerber zmierzyła się z Qinwen Zheng. Po trzygodzinnym boju ostatecznie lepsza okazała się Chinka 6:7(4), 6:4, 7:6(6). Tym samym tenisistka rozstawiona z "szóstką" stała się potencjalną rywalką Igi Świątek w półfinale, a do tego zakończyła karierę 36-letniej Niemce.

Premierowa odsłona była bardzo wyrównana. Kerber prowadziła 3:1, po czym cztery gemy z rzędu wygrała Zheng. Gdy serwowała na zwycięstwo w secie, to lepiej zaczęła radzić sobie Niemka.

36-latka wygrała trzy gemy z rzędu i to ona serwowała na zwycięstwo w secie. Jednak nie udało jej się go zakończyć i doszło do tie-breaka, w którym Niemka triumfowała do 4.

Na początku II partii sytuacja mocno się zmieniała, obie tenisistki uzyskały po jednym przełamaniu i dalej toczyły zacięty bój. W końcówce jednak lepiej zaprezentowała się Zheng, która po gemie serwisowym rywalki wyszła na 5:4, a chwilę później postawiła kropkę nad "i".

W decydującej partii Kerber prowadziła już 4:1, jednak wówczas trzy gemy z rzędu padły łupem Chinki. Więcej przełamań w tym spotkaniu nie było i o końcowym wyniku zadecydował tie-break.

W nim Zheng wypracowała sobie trzy piłki meczowe (6-3), ale żadnej nie wykorzystała. Jednak pojawiła się dla niej kolejna okazja i tym razem udało jej się zakończyć ten zacięty bój.

Igrzyska olimpijskie 2024, Paryż (Francja)