Faworyt gospodarzy przegrał trzygodzinny bój. Odmienne losy Argentyńczyków

PAP/EPA / Cati Cladera / Na zdjęciu: Ugo Humbert

Ugo Humbert po trzysetowym i prawie trzygodzinnym boju przegrał z Francisco Cerundolo w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju olimpijskiego w Paryżu. Odpadł za to inny z Argentyńczyków, Tomas Martin Etcheverry.

Ugo Humbert był największą nadzieją gospodarzy w turnieju olimpijskim w Paryżu w singlu mężczyzn. Rozstawiony z numerem dziesiątym Francuz sprawił jednak rozczarowanie miejscowym kibicom i odpadł już w II rundzie. W poniedziałek, po dwóch godzinach i 46 minutach zaciętej rywalizacji, przegrał 5:7, 7:6(5), 5:7 z Francisco Cerundolo.

Mecz od początku do końca był bardzo wyrównany, a obaj tenisiści zaciekle walczyli o każdy punkt. Niesiony żywiołowym dopingiem fanów Humbert uchronił się od porażki w dwóch setach, gdy w drugiej partii wrócił ze stanu 3:5, po czym wygrał tie breaka. W trzeciej odsłonie znów zanosiło się na decydującą rozgrywkę, lecz w 12. gemie Cerundolo zdobył przełamanie i tym sposobem zakończył pojedynek.

Dla 25-letniego Cerundolo, który do Paryża przybył wprost z Umagu, gdzie w sobotę zdobył tytuł w turnieju rangi ATP 250, to szósty wygrany mecz z rzędu. O przedłużenie swojej serii Argentyńczyk zagra z lepszym z pary Casper Ruud - Andrea Vavassori.

Odpadł natomiast inny reprezentant Argentyny, Tomas Martin Etcheverry. 25-latek z La Platy uzyskał dwa breaki, ale sam aż pięciokrotnie został przełamany i przegrał 0:6, 6:7(1) z Romanem Safiullinem.

Tym samym 26-letni Safiullin bez straty seta doszedł do III rundy turnieju olimpijskiego. O awans do ćwierćfinału tenisista z Podolska zagra z Tallonem Griekspoorem bądź z oznaczonym "dwójką" Carlosem Alcarazem.