Mistrz olimpijski ruszył po obronę złota. Młody gwiazdor zawiódł gospodarzy

PAP/EPA / Joel Carrett / Na zdjęciu: Alexander Zverev

Broniący złotego medalu Alexander Zverev rywalizację w rozgrywanym na kortach ziemnych turnieju olimpijskim w Paryżu rozpoczął od pewnego zwycięstwa z Jaume Munarem. Odpadła młoda nadzieja gospodarzy, Arthur Fils, który przegrał z Matteo Arnaldim.

Złoty medal olimpijski zdobyty przed trzema laty w Tokio po dziś pozostaje największym sukcesem Alexandra Zvereva. W niedzielę Niemiec rozpoczął rywalizację o obronę tytułu mistrza igrzysk. Zmagania na paryskich kortach zainaugurował od zwycięstwa 6:2, 6:2 nad Jaume Munarem.

Zverev w niedzielny wieczór dominował od pierwszego do ostatniego punktu. W ciągu 83 minut gry zaserwował osiem asów, przy własnym podaniu zdobył 35 z 46 rozegranych akcji, ani razu nie dał się przełamać i wykorzystał cztery z dziesięciu break pointów. W II rundzie rozstawiony z numerem trzecim Niemiec zmierzy się z Tomasem Machacem.

Gospodarzy zawiódł ich młody gwiazdor, Arthur Fils, oznaczony numerem 14. 20-letni Francuz, który w ostatnich tygodniach dotarł do ćwierćfinału Wimbledonu i zdobył tytuł w imprezie w Hamburgu, z turniejem olimpijskim pożegnał się już w I rundzie, przegrywając 4:6, 6:7(7) z Matteo Arnaldim. Włoch w 1/16 finału zmierzy się z Dominikiem Koepferem. Niemiec po trzech tie breakach wyeliminował Milosa Raonicia.

Trzecim Niemcem, który w niedzielny wieczór wywalczył awans do II rundy, został Maximilian Marterer. 29-latek z Norymbergi zaserwował cztery asy, wykorzystał pięć z 15 break pointów i pokonał 6:3, 6:7(6), 6:3 Dusana Lajovicia. Jego kolejnym rywalem będzie Felix Auger-Aliassime, turniejowa "13".

Wspaniały olimpijski debiut zanotował Jakub Mensik. 18-letni Czech w 67 minut wygrał 6:3, 6:4 z Aleksandrem Szewczenką. W II rundzie reprezentant naszych południowych sąsiadów spotka się z rozstawionym z numerem dziewiątym Tommym Paulem.