Carlos Alcaraz przetrwał problemy. Hiszpan zatrzymał rewelacyjnego Amerykanina

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Adam Vaughan / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz
PAP/EPA / Adam Vaughan / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz

Broniący tytułu Carlos Alcaraz awansował do półfinału rozgrywanego na kortach trawiastych wielkoszlemowego Wimbledonu 2024. We wtorek Hiszpan w czterech setach pokonał znakomitego w ostatnich tygodniach Tommy'ego Paula.

Tommy Paul rewelacyjnie spisywał się w sezonie gry na trawie. Amerykanin niedawno wygrał prestiżową imprezę na kortach Queen's Clubu, a w Wimbledonie dotarł do IV rundy. Na tym etapie został jednak zatrzymany, bo we wtorek przegrał z broniącym tytułu w The Championships Carlosem Alcarazem 7:5, 4:6, 2:6, 2:6.

Rozstawiony z numerem 12. Paul nie wystraszył się ani klasy rywala, ani stawki i okoliczności meczu. Od początku starał się grać bardzo odważnie, często atakował przy siatce i zbierał tego owoce. W pierwszym secie odrobił stratę przełamania i zwyciężył 7:5. Z kolei w drugim role się odwróciły - to Amerykanin wyszedł na prowadzenie z breakiem, ale roztrwonił przewagę.

Od trzeciej partii na korcie zarysowała się wyraźna przewaga Alcaraza. Rozstawiony z numerem trzecim Hiszpan skuteczniej serwował oraz returnował, a Paul zaczął popełniać coraz więcej błędów, zwłaszcza z forhendu. W efekcie tenisista z Murcji do końca meczu stracił już tylko cztery gemy i mógł cieszyć się z 12. z rzędu zwycięstwa w Wimbledonie.

W ciągu trzech godzin i 11 minut gry Alcaraz zaserwował siedem asów, czterokrotnie został przełamany, wykorzystał osiem z 28 break pointów, posłał 36 zagrań kończących i popełnił 37 niewymuszonych błędów. Z kolei Paulowi zapisano dwa asy asy, 21 uderzeń wygrywających oraz 51 pomyłek własnych.

Dla 21-letniego Alcaraza to szósty w karierze awans do wielkoszlemowego półfinału, czym zrównał się ze swoim trenerem, Juanem Carlosem Ferrero. W erze zawodowego tenisa tylko dwóch tenisistów w tak młodym wieku miało w dorobku więcej występów w 1/2 finału imprezy Wielkiego Szlema - Boris Becker i Mats Wilander (po osiem).

W drugim w karierze półfinale Wimbledonu, w piątek, Alcaraz zmierzy się z rozstawionym z numerem piątym Daniłem Miedwiediewem.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania) Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 50 mln funtów wtorek, 9 lipca

ćwierćfinał gry pojedynczej: Carlos Alcaraz (Hiszpania, 3) - Tommy Paul (USA, 12) 5:7, 6:4, 6:2, 6:2

[url=/tenis/1130851/wimbledon-program-i-wyniki-mezczyzn-drabinka]Program i wyniki turnieju mężczyzn

[/url]ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro": Zmierzch Cristiano Ronaldo? Eksperci bez wątpliwości