Obrońca tytułu był w tarapatach. Pięciosetowa batalia Carlosa Alcaraza

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Adam Vaughan / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz
PAP/EPA / Adam Vaughan / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz

Broniący tytułu Carlos Alcaraz potrzebował pięciu setów, by pokonać Francesa Tiafoe'a w III rundzie rozgrywanego na kortach trawiastych wielkoszlemowego Wimbledonu 2024. Bez straty partii w piątek wygrali Grigor Dimitrow i Tommy Paul.

Przed dwoma laty w półfinale US Open Carlos Alcaraz w pięciu setach pokonał Francesa Tiafoe'a. W piątek znów zmierzyli się w turnieju wielkoszlemowym, tym razem w III rundzie Wimbledonu 2024, i po raz kolejny rozegrali batalię na pełnym dystansie. Ponownie lepszy okazał się Hiszpan, który pokonał Amerykanina 5:7, 6:2, 4:6, 7:6(2), 6:2.

Broniący tytułu Alcaraz był w dużych tarapatach. Przegrywał 1-2 w setach i musiał mierzyć się z odważnymi atakami rozstawionego z numerem 29. Tiafoe'a, ale przetrwał trudny moment w końcówce czwartej partii, gdy w dziewiątym gemie wyszedł ze stanu 0-30 przy własnym serwisie, po czym doprowadził do tie breaka, którego wygrał 7-2, i to okazało się kluczowe dla losów meczu. Na początku piątej odsłony po wspaniałym minięciu z bekhendu Hiszpan zdobył przełamanie na 2:1, następnie dołożył kolejnego breaka i tej przewagi już nie oddał.

W ciągu trzech godzin i 50 minut gry Alcaraz zapisał na swoim koncie 16 asów, pięć przełamań i 55 zagrań kończących. Kolejnym rywalem oznaczonego numerem trzecim Hiszpana będzie lepszy z pary Brandon Nakashima - Ugo Humbert.

Grigor Dimitrow w końcu znalazł sposób na Gaela Monfilsa. W dotychczasowych pięciu pojedynkach z Francuzem Bułgar wygrał tylko raz, i to po kreczu rywala (w 2014 roku w Budapeszcie). W piątek wreszcie wygrał po spotkaniu rozegranym od pierwszej do ostatniej piłki. Po 107 minutach rywalizacji rozstawiony z numerem dziesiątym Bułgar zwyciężył 6:3, 6:4, 6:3 i czwarty raz w karierze zameldował się w 1/8 finału Wimbledonu.

Tommy Paul, niedawny mistrz imprezy na kortach Queen's Clubu, wygrał ósmy mecz z rzędu. Rozstawiony z numerem 12. Amerykanin w piątek bez straty seta oraz serwisu uporał się z Aleksandrem Bublikiem, turniejową "23". Dla 27-latka z New Jersey to czwarty awans do 1/8 finału turnieju Wielkiego Szlema, w drugi w The Championships.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania) Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 50 mln funtów piątek, 5 lipca

III runda gry pojedynczej: Carlos Alcaraz (Hiszpania, 3) - Frances Tiafoe (USA, 29) 5:7, 6:2, 4:6, 7:6(2), 6:2 Grigor Dimitrow (Bułgaria, 10) - Gael Monfils (Francja) 6:4, 6:4, 6:3 Tommy Paul (USA, 12) - Aleksander Bublik (Kazachstan, 23) 6:3, 6:4, 6:2

[url=/tenis/1130851/wimbledon-program-i-wyniki-mezczyzn-drabinka]Program i wyniki turnieju mężczyzn

[/url]ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Mecz z Francją dał mu do myślenia. "Nie rozumiem"