Emocjonujące widowiska i wielkie powroty w Wimbledonie. Trzyipółgodzinna walka Daniła Miedwiediewa

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Adam Vaughan / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
PAP/EPA / Adam Vaughan / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew

Danił Miedwiediew potrzebował czterech setów i 3,5 godziny rywalizacji, by pokonać Alexandre'a Mullera i awansować do III rundy rozgrywanego na kortach trawiastych wielkoszlemowego Wimbledonu 2024. W środę nie zabrakło emocjonujących widowisk.

Danił Miedwiediew żałował, że jego mecz II rundy Wimbledonu 2024 z Alexandre'em Mullerem nie został wyznaczony na korcie nr 1, gdzie nigdy nie przegrał, lecz na centralnym. Z drugiej strony - moskwianin otrzymał możliwość zaprezentowania się na najważniejszej tenisowej arenie. Skorzystał z niej połowicznie. Wprawdzie wygrał [6:7(3), 7:6(4), 6:4, 7:5], ale po pojedynku z notowanym o 97 miejsc niżej w rankingu ATP Francuzem nie zostawił po sobie najlepszego wrażenia.

- To był trudny i fizyczny mecz. Przegrywałem ze stratą seta i przełamania, ale pozostałem solidny i walczyłem. Powinienem był zagrać lepiej, ale jestem zadowolony ze zwycięstwa - powiedział rozstawiony z numerem piątym Miedwiediew, który w ciągu trzech godzin i 28 minut gry zapisał na swoim koncie 14 asów, 34 zagrania kończące i cztery przełamania.

Do III rundy awansowali już także Aleksander Bublik i Roberto Bautista. Oznaczony numerem 23. Kazach pokonał 6:4, 7:6(1), 6:4 Arthura Cazauxa. Z kolei 36-letni Hiszpan ograł 6:3, 3:6, 6:3, 6:4 Lorenzo Sonego i teraz stanie naprzeciw innego weterana, Fabio Fogniniego, 37-latka.

Niesamowitych emocji dostarczyły zaległe z poprzedniego dnia mecze I rundy. Na szczególną uwagę zasługuje wyczyn Tomasa Machaca. Czech w pojedynku z Davidem Goffinem, "szczęśliwym przegranym" z kwalifikacji, odrobił stratę 0-2 w setach, następnie w piątej partii wrócił ze stanu 0:5, by ostatecznie zwyciężyć 3:6, 3:6, 6:4, 6:1, 7:6(5). Dzięki temu wywalczył możliwość gry w 1/32 finału z Romanem Safiullinem.

Thanasi Kokkinakis podczas niedawnego Rolanda Garrosa rozegrał trzy pięciosetowe mecze. Zmagania w Wimbledonie także rozpoczął od spotkania na pełnym dystansie, i to jakiego! Zniwelował stratę 0-2 w partiach, w trzeciej odsłonie obronił cztery meczbole i po ponad czteroipółgodzinnej bitwie pokonał 4:6, 5:7, 7:6(9), 6:4, 6:4 Felixa Augera-Aliassime'a, turniejową "17". Jego kolejnym rywalem będzie kwalifikant Lucas Pouille, który również po pięciosetówce okazał się lepszy od Laslo Djere.

Pięciu partii do zwycięstwa potrzebował też Arthur Rinderknech. Francuz wygrał 5:7, 6:4, 6:7(2), 6:3, 6:2 z Keiem Nishikorim i w II rundzie zmierzy się z rozstawionym z numerem 13. Taylorem Fritzem. Partii nie stracił za to oznaczony "24" Alejandro Tabilo, który ograł Daniela Evansa i teraz powalczy z Flavio Cobollim.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania) Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 50 mln funtów wtorek-środa, 2-3 lipca

II runda gry pojedynczej: Danił Miedwiediew (5) - Alexandre Muller (Francja) 6:7(3), 7:6(4), 6:4, 7:5 Aleksander Bublik (Kazachstan, 23) - Arthur Cazaux (Francja) 6:4, 7:6(1), 6:4 Roberto Bautista (Hiszpania) - Lorenzo Sonego (Włochy) 6:3, 3:6, 6:3, 6:4

I runda gry pojedynczej:

Alejandro Tabilo (Chile, 24) - Daniel Evans (Wielka Brytania) 6:2, 7:5, 6:3 Thanasi Kokkinakis (Australia) - Felix Auger-Aliassime (Kanada, 17) 4:6, 5:7, 7:6(9), 6:4, 6:4 Arthur Rinderknech (Francja) - Kei Nishikori (Japonia) 5:7, 6:4, 6:7(2), 6:3, 6:2 Tomas Machac (Czechy) - David Goffin (Belgia, LL) 3:6, 3:6, 6:4, 6:1, 7:6(5) Lucas Pouille (Francja, Q) - Laslo Djere (Serbia) 3:6, 7:6(4), 3:6, 6:3, 6:1

[url=/tenis/1130851/wimbledon-program-i-wyniki-mezczyzn-drabinka]Program i wyniki turnieju mężczyzn

[/url]ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Mecz z Francją dał mu do myślenia. "Nie rozumiem"