Eastbourne: Magda Linette wykonała zadanie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Steven Paston/PA Images / Na zdjęciu: Magda Linette
Getty Images / Steven Paston/PA Images / Na zdjęciu: Magda Linette

Magda Linette przystąpiła do dwustopniowych eliminacji do zawodów WTA 500 na kortach trawiastych w Eastbourne. W niedzielę polska tenisistka zapewniła sobie miejsce w głównej drabince.

W sobotę Magda Linette (WTA 45) okazała lepsza od Chinki Yafan Wang w dwóch setach. W niedzielę jej przeciwniczką była Ranah Stoiber (WTA 678), która otrzymała od organizatorów dziką kartę. Polska tenisistka zwyciężyła Brytyjkę 6:3, 4:6, 6:2 po godzinie i 53 minutach. Dzięki temu ze stratą seta zakwalifikowała się do głównej drabinki.

Linette dobrze weszła w mecz, bo już w drugim gemie wywalczyła przełamanie. Stoiber jednak szybko odrobiła breaka i potem gra się wyrównała. Przez dłuższy czas obie panie pilnowały podania. Dopiero w ósmym gemie tenisistka z Poznania zaatakowała na returnie i wyszła na 5:3. Po chwili wykorzystała pierwszego setbola.

Druga odsłona miała nieco inny przebieg. To Stoiber jako pierwsza zdobyła przełamanie (czwarty gem), ale nasza reprezentantka natychmiast odpowiedziała i wyrównała na po 3. Kluczowe wydarzenia dla losów tego seta miały miejsce przy wyniku 4:4. Najpierw Polka zmarnowała dwa break pointy, po czym Brytyjka postarała się o przełamanie, które zamknęło seta.

W trzeciej części pojedynku Linette pokazała klasę. Już w pierwszym gemie zdobyła przełamanie i cierpliwie czekała na kolejne okazje. W piątym gemie dołożyła jeszcze jednego breaka i pewnie zmierzała po zwycięstwo. Stoiber zdołała jeszcze utrzymać podanie. W ósmym gemie Polka wypracowała trzy piłki meczowe i natychmiast zwieńczyła spotkanie.

Najwyżej rozstawiona w eliminacjach w Eastbourne Linette zameldowała się w głównej drabince. Już w niedzielę, po zakończeniu wszystkich spotkań kwalifikacji, pozna przeciwniczkę w I rundzie.

Rothesay International, Eastbourne (Wielka Brytania) WTA 500, kort trawiasty, pula nagród 922,5 tys. dolarów niedziela, 23 czerwca