Wielka klasa. Zobacz, co zrobiła Świątek

Twitter / WTA / Na zdjęciu: uderzenie Igi Świątek

Iga Świątek z udaną inauguracją w Dubaju. Polka pokonała Leylah Fernandez 6:1, 6:1 i awansowała do 1/8 finału turnieju WTA 1000. Liderka światowego rankingu wykorzystała pierwszą piłkę meczową, przy której rywalka była bezradna.

Iga Świątek w turnieju WTA 1000 w Dubaju kontynuuje zwycięski marsz. Polka w poprzednim tygodniu w wielkim stylu obroniła tytuł w Dosze, a teraz ruszyła na podbój Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Liderka światowego rankingu otrzymała wolny los w pierwszej rundzie. Stąd też turniej rozpoczęła od drugiej, w której to jej rywalką była Leylah Fernandez. Obie tenisistki zmierzyły się ze sobą po raz drugi i ponownie było jednostronnie. Kanadyjka przegrała 1:6, 1:6. Rok temu w Adelajdzie ugrała natomiast trzy gemy.

W pierwszym secie Fernandez ani razu nie utrzymała swojego podania. Udało jej się jedynie przełamać przeciwniczkę w piątym gemie. W drugiej partii było natomiast odwrotnie.

Kanadyjka nie znalazła sposobu, by po raz drugi w meczu przełamać Świątek. Natomiast udało jej się po raz pierwszy i, jak się później okazało, ostatni utrzymać podanie. Dokonała tego w trzecim gemie, kiedy to Polka nie zdobyła żadnego punktu. Ostatecznie po 73 minutach nasza tenisistka zameldowała się w kolejnej fazie turnieju.

Spotkanie zakończyła już przy okazji pierwszej piłki meczowej. Wykorzystała słaby serwis Fernandez i posłała return, po którym od razu przejęła inicjatywę w wymianie, bo jej rywalka miała problemy z samym odegraniem. Forhend Polki odsłonił jedną z części kortu i to liderka światowego rankingu wykorzystała przy okazji bekhendu po linii. Kanadyjka była bezradna i szybko odpuściła sobie walkę o piłkę, tym samym godząc się ze sromotną porażką.