PŚ w Willingen: drugie zwycięstwo Polaków w historii! Sprawdź klasyfikację wszech czasów

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA
PAP/EPA

W sobotę w niemieckim Willingen Biało-Czerwoni po razu drugi w historii wygrali konkurs drużynowy, a po raz dwunasty stanęli na podium. W klasyfikacji wszech czasów Polacy gonią wyprzedzających ich Japończyków i Słoweńców.

Reprezentanci Japonii 22 razy stali na podium. Z kolei Słoweńcy cieszyli się z miejsca w czołowej trójce 21 razy. Zdecydowanym liderem tej klasyfikacji są na razie Austriacy, którzy w sobotę po raz 66 stanęli na podium w konkursie drużynowym.

Co ciekawe w czołowej trójce tego zestawienia są Finowie, którzy w ostatnich latach przeżywają kryzys w skokach narciarskich. W sobotę na Mühlenkopfschanze (HS 145) Skandynawowie zajęli 7. pozycję, chociaż na półmetku byli na dobrym 4. miejscu. Łącznie w drużynowych konkursach Pucharu Świata na podium stało 9 reprezentacji.

W sobotę w Willingen Biało-Czerwoni po raz trzeci z rzędu byli w czołowej trójce. Na początku sezonu 2016/2017 podopieczni Stefana Horngachera wygrali zmagania zespołowe w Klingenthal. Następnie na Wielkiej Krokwi w Zakopanem zajęli 2. pozycję, by tydzień później za naszą zachodnia granicą znów okazać się najlepszym.

W niedzielę w Willingen zaplanowano rywalizację indywidualną. Głównym faworytem do zwycięstwa będzie Kamil Stoch, który stanie przed szansą na piąty triumf z rzędu w konkursie PŚ.