Dawid Kubacki najlepszym z Polaków. Kamil Stoch w czołówce

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

130 metrów poleciał Marius Lindvik i wygrał drugi trening w Wiśle. Najlepszy z Biało-Czerwonych uzyskał za to 129 metrów. Taka odległość pozwoliła Dawidowi Kubackiemu zająć szóste miejsce. Ósmy był z kolei Kamil Stoch.

Niespodziewanie zwycięzcą pierwszego treningu w Wiśle został Austriak Hannes Landerer, który uzyskał 121,5 metra. Tym samym wyprzedził Aleksandra Zniszczoła o 0,9 punktu. Polak poleciał aż 127,5 metra.

Trzecie miejsce zajął z kolei Dawid Kubacki. W czołowej dziesiątce znaleźli się jeszcze Jakub Wolny (123 metry i siódma pozycja), Paweł Wąsek (120,5 metra i ósma lokata) oraz Kamil Stoch (116,5 metra i dziewiąte miejsce).

W drugim treningu ponownie nieźle zaprezentował się trzykrotny indywidualny mistrz olimpijski, który tym razem wylądował na 125. metrze. 68,7 punktu ostatecznie pozwoliło uplasować się na ósmej pozycji. Metr mniej uzyskał Maciej Kot, ale obok swojego nazwiska zapisał 2,3 "oczka" mniej, przez co na liście klasyfikacyjnej był 12.

Najwyżej z Biało-Czerwonych zmagania zakończył Dawid Kubacki. Mistrz świata z Seefeld po skoku na 129. metr zajął szóste miejsce. Tym razem słabiej spisał się Aleksander Zniszczoł. 30-latek skoczył 118 metrów, co przełożyło się na 21. miejsce.

Drugi trening w Wiśle wygrał za to Marius Lindvik. Norweg poleciał aż 130 metrów i wyprzedził drugiego Artti Aigro o 0,9 punktu. Estończyk spadł na ziemię 3,5 mera bliżej niż 26-latek. Trzeci był z kolei Kristoffer Eriksen Sundal, który uzyskał jeszcze cztery metry mniej.

Najczęściej skoczkom towarzyszył tylny wiatr, który osiągał niecały metr na sekundę. Dość mocno za to padał deszcz, ale na szczęście nie przeszkadzał on w przeprowadzeniu sesji treningowych.