Ciężka przeprawa łodzianek w spotkaniu z beniaminkiem

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarki Grot Budowlanych Łódź

Grot Budowlani Łódź mimo trudnej przeprawy pokonali UNI Opole 3:1. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została Zuzanna Górecka.

[b][tag=60354]

[/tag][/b]Faworytem tego spotkania wydawała się drużyna Grot Budowlani Łódź, która jak dotąd zaliczyła tylko jedną niespodziewaną wpadkę, przegrywając z #VolleyWrocław. Beniaminek UNI Opole udowodnił już w tym sezonie Tauron Liga, że potrafi napsuć krwi rywalom, szczególnie w domowych starciach.

Pierwsza odsłona spotkania od samego początku była bardzo wyrównana, akcja toczyła się praktycznie punkt za punkt. Po błędzie w wystawie Martyny Łazowskiej gospodynie wyszły na prowadzenie 18:17, a o czas poprosił szkoleniowiec Grot Budowlani Łódź. W końcówce partii po błędzie w ataku Marty Orzyłowskiej zawodniczki z Łodzi otrzymały piłkę setową, przed najważniejszą akcją grę przerwał Nicola Vettori. Seta na korzyść gości zakończyła Zuzanna Górecka, która nie dała Regiane Bidias żadnych szans na obronę.

Lepiej drugą partię rozpoczęły gospodynie, które szybko zbudowały czteropunktową przewagę, po skutecznym ataku Anny Bączyńskiej o czas poprosił Jakub Głuszak. Zawodniczki z Łodzi odrobiły straty, wychodząc na prowadzenie 8:7, a po bloku w wykonaniu Łazowskiej grę przerwał Nicola Vettori. W drugiej części seta łodzianki odskoczyły na pięć "oczek", a po skończonej akcji przez Monikę Fedusio kolejną przerwę wykorzystał szkoleniowiec UNI Opole. Po niej koncert rozpoczęły opolanki, które doprowadziły do remisu, a po grze na przewagi zakończyły drugą odsłonę spotkania wynikiem 27:25.

Początek trzeciego seta należał do zespołu Jakuba Głaszaka, w ataku brylowała Górecka, a o czas zmuszony był poprosić Nicola Vettori. Opolanki po bloku Weroniki Wołodko doprowadziły do remisu, ale zimną krew w końcówce trzeciej odsłony zachowały zawodniczki z Łodzi. Bączyńska została zablokowana przez Anę Cleger, dzięki czemu to łodzianki objęły prowadzenie w meczu.

Czwarta odsłona spotkania przypominała początek, przez pierwszą połowę oba zespoły grały punkt za punkt, a po ataku Cleger zawodniczki Grot Budowlani objęły dwupunktowe prowadzenie, przez co czas wykorzystał szkoleniowiec UNI Opole. Podziałało to na opolanki, które odrobiły straty, a w późniejszej fazie odjechały rywalkom na trzy "oczka", reagować zmuszony był Jakub Głaszak. Łodzianki ponownie złapały wiatr w żagle, który towarzyszył im do samego końca. Po kolejnej już grze na przewagi starcie w Opolu zakończyła Małgorzata Lisiak. Po trudnej przeprawie zespół z Łodzi uporał się z beniaminkiem wygrywając 3:1. UNI Opole - Grot Budowlani Łódź 1:3 (24:26, 27:25, 22:25, 25:27)

UNI: Orzyłowska, Makarowska, Bidias, Pellegrino, Bączyńska, Stronias, Adamek (libero) oraz Wołodko, Pamuła

Grot Budowlani: Fedusio, Lisiak, Szczurowska, Górecka, Centka, Łazowska, Łysiak (libero) oraz Lewandowska, Cleger, Kędziora

MVP: Zuzanna Górecka (Grot Budowlani Łódź)