Liga Narodów Kobiet: Brazylia bezbłędna w Tokio. Japonia wygrała azjatyckie starcie

Materiały prasowe / volleyball.world / Na pierwszym planie zdjęcia siatkarki reprezentacji Brazylii

Brazylia wygrała piąty mecz z rzędu w Lidze Narodów Kobiet. Pokonała 3:0 Serbię. Także w trzech setach Japonia zwyciężyła z Tajlandią i wyprzedziła w tabeli Polskę.

Reprezentacja Brazylii zdobyła w Japonii komplet dziewięciu punktów za trzy zwycięstwa. Po pokonaniu gospodyń i Tajek rozprawiła się z Serbkami, które dla odmiany opuszczają Japonię bez punktów. Brazylia nie miała problemu z kontrolowaniem wydarzeń na boisku, przeważała w każdym elemencie, a selekcjoner pozwolił sobie na dokończenie wygranego 3:0 meczu zmienniczkami.

21 punktów dla Brazylii zdobyła Gabriela Braga Guimaraes. Jako jedyna na boisku atakowała z ponad 50-procentową skutecznością. Ana Beatriz Correa zaserwowała trzy asy, a to tyle samo co pozostałe rodaczki i wszystkie rywalki razem wzięte. Atutem zespołu z Bałkanów były bloki Jovany Kocić, tyle że tak samo jak inne Serbki, miała problem z kończeniem akcji.

Na zakończenie turnieju w Tokio doszło do azjatyckiego pojedynku Japonii z Tajlandią. Obie drużyny walczyły o drugie w tym tygodniu zwycięstwo. Odniosły je gospodynie i to zdecydowane 3:0. W pierwszym i w drugim secie przyjezdne postawiły opór, w trzecim Japonia potwierdziła już wyższość wysokim wynikiem 25:14. Najwięcej 21 punktów zdobyła Ai Kurogo, a Aya Watanabe cztery razy skutecznie zablokowała Tajki. To dwa razy więcej niż wszystkie pozostałe gospodynie. Dzięki wygranej Japonia awansowała na szóste miejsce w tabeli Ligi Narodów Kobiet kosztem Polek.