LSK: jak Dawid z Goliatem, ale bez happy endu. Szybkie zwycięstwo Chemika Police w Ostrowcu Świętokrzyskim

Newspix / Krzysztof Cichomski / Na zdjęciu: siatkarki Chemika Police

Szybkim zwycięstwem 3:0 Chemika Police zakończył się mecz w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie miejscowy KSZO próbował przeciwstawić się wyżej notowanemu rywalowi. Mimo ambicji gospodyń, nawet przed moment wygrana przyjezdnych nie była zagrożona.

Początkowo KSZO Ostrowiec Świętokrzyski dzielnie stawiał opór wyżej notowanemu rywalowi (3:3, 8:7), ale od stanu po 9 sytuację na boisku zaczął kontrolować Chemik Police. Przy stanie 11:16 trener Frantisek Bockay poprosił o czas dla swojej drużyny, jednak mimo ambicji i woli walki widać było, który zespół jest faworytem spotkania i nawet przez chwilę nie podlegało to dyskusji (12:20). Ostatecznie Chemik rozprawił się w pierwszym secie z ostrowczankami w zaledwie osiemnaście minut po bloku punktowym Igi Chojnackiej 25:12!

Podobnie, jak w pierwszej partii, tak i w drugiej, do stanu 11:11 ekipa gospodyń stawiała czoło zespołowi z Polic. Jednak w momencie kiedy zaczęło szwankować przyjęcie, Chemik odskoczył na kilka "oczek" (11:15) i nie dał już szans pomarańczowo-czarnym. Jedyne co mogły zrobić podopieczne trenera Bockaya, to próbować wykorzystywać nieliczne błędy rywalek (16:19). Jeśli chodzi o wynik to wyglądało to zdecydowanie lepiej, jednakże i tak to goście wyszli zwycięsko z tej odsłony po błędzie zagrywki Anny Miros (19:25).

Trzeci set to tylko potwierdzenie dominacji Chemika Police (5:10). Przy stanie 13:20 nikt nie miał wątpliwości, że to spotkanie zakończy się bardzo szybko i trzy punkty pojadą do rywala. Atak Magdaleny Stysiak zakończył nierówne zmagania w ostrowieckiej hali i goście wygrywając do 16 trzecią partię, zainkasowali komplet punktów bez straty choćby partii.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Chemik Police 0:3 (12:25, 19:25, 16:25)

KSZO: Miros, Geyko, Wojtowicz, Dorsman, Słonecka, Trach, Kucińska (libero) oraz Rdzanek, Zackiewicz, Wołoszyn.

Chemik: Stysiak, Pleśnierowicz, Chojnacka, Ogbogu, M. Łukasik, Grajber, Krzos (libero).

MVP: Marlena Pleśnierowicz (Chemik Police).