ME 2017 w siatkówce: pojedyncze błyski, dalekie miejsca Polaków - końcowe rankingi

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Reprezentacja Polski mężczyzn
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Reprezentacja Polski mężczyzn

Za nami Mistrzostwa Europy 2017 w siatkówce. Zobacz, jak w indywidualnych rankingach wypadli poszczególni reprezentanci Polski.

Biało-Czerwoni zakończyli udział w tegorocznym czempionacie na etapie barażu o ćwierćfinał. Reprezentacja Polski została więc sklasyfikowana na 10. miejscu ME 2017.

Najlepiej punktujący Liderem tej klasyfikacji jest atakujący reprezentacji Niemiec, Georg Grozer z 117 punktami na koncie. Ponad sto punktów zdobył również Maksim Michajłow (109 "oczek").

Pierwszy z Polaków uplasował się na 42. pozycji, jest to Michał Kubiak, który zdobył 39 "oczek".

Najlepiej atakujący

Również liderem tego rankingu jest lider Niemców, Georg Grozer. Atakiem zdobył on 94 punkty. Na drugim miejscu znów znalazł się Maksim Michajłow.

Najlepszym z Polaków ponownie jest Michał Kubiak, zajął on 32. miejsce z 33 skutecznymi atakami. Podstawowy atakujący naszej kadry, Dawid Konarski z 22 punktami na koncie jest 56.

Najlepiej blokujący

Na przestrzeni całego turnieju najlepiej w bloku spisywali się Belgowie. Nie dziwi więc pozycja lidera, która przypadła Simonowi Van De Voorde z 23 skutecznymi blokami.

Najlepszym z Polaków był Bartłomiej Lemański (23. miejsce, 8 bloków).

112.Fabian DrzyzgaPOLSKA1

--> Przejdź na drugą stronę i zobacz najlepiej zagrywających, przyjmujących i rozgrywających [nextpage]Najlepiej zagrywający

Najtrudniejszym serwisem dysponował Dmitrij Wołkow, który posłał 13 asów. O jeden punkt mniej bezpośrednio z zagrywki zdobył Georg Grozer.

W tym elemencie najlepiej z Biało-Czerwonych spisał się Bartosz Kurek (15. miejsce, 5 asów).