Liga Mistrzów, gr. C: Trentino Diatec wypunktowało drużynę Noliko Maaseik

Podopieczni Radostina Stojczewa szybko wybili graczom Noliko Maaseik nadzieje na dobry wynik w drugim spotkaniu Ligi Mistrzów grupy C. Włosi okazali się lepsi w każdym elemencie od rywala.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, toczyła się walka punkt za punkt. Tuż przed drugą przerwą techniczną siatkarze z Włoch dwukrotnie zatrzymali rywala na siatce, dzięki czemu wyszli na trzypunktowe prowadzenie.

Zawodnicy Noliko Maaseik nie stwarzali większego zagrożenia w polu serwisowym, dlatego Simone Giannelli mógł rozgrywać kombinacyjnie, gubiąc blok. Im bliżej decydującego rozstrzygnięcia premierowej odsłony, tym więcej błędów popełniali wicemistrzowie Belgii. Set zakończył się atakiem w antenkę Krisztiana Padara.

Po zmianie stron gra przyjezdnych całkowicie się posypała. Już przy stanie 6:1 o czas musiał prosić Giovanni Torchio, bo jego podopieczni zupełnie nie radzili sobie z przyjęciem. Przerwa na niewiele się zdała, bo siatkarze Trentino Diatec przejęli inicjatywę. W końcówce belgijski zespół odrobił kilka "oczek", ale było to zbyt mało, by myśleć o doprowadzeniu do remisu.

W partii numer trzy niewiele się zmieniło, a wszystko za sprawą świetnie dysponowanych Mitara Tzourtisa i Filippo Lanzy. Efektownymi zagraniami starali się odpowiedzieć Jelte Maan i Wout Wijsmans, ale brakowało im wsparcia u kolegów.

W poczynaniach zawodników z Maaseik brakowało pewności siebie, co owocowało momentami wręcz szkolnymi błędami. Za to podopieczni Radostina Stojczewa zrobili, co do nich należało. Wprawdzie nie wykorzystali dwóch piłek meczowych i bułgarski szkoleniowiec wolał "dmuchać na zimne". Obawy okazały się bezpodstawne, bo po przerwie Federico Pereyra posłał piłkę daleko w trybuny.

Trentino Diatec - Noliko Maaseik 3:0 (25:18, 25:19, 25:21)

Trentino: Lanza (10), Sole (8), Tzourtis (13), Antonov (8), Van De Voorde (7), Gianelli (3), Colaci (libero) oraz De Angelis,

Noliko: Maan (10), Bontje (6), Pereyra (6), Wijsmans (10), Raymaekers (7), Finoli, Jorna (libero) oraz Araujo, Padar (2)