Krispol Liga: Pierwszy mecz finału dla Victorii Wałbrzych

Siatkarze Victorii Wałbrzych pokonali w pierwszym meczu finałowym Krispol Ligi Stal AZS PWSZ Nysa 3:2. Kolejny pojedynek o mistrzostwo odbędzie się w niedzielę.

Drużyna z Nysy awansowała do finału, pokonując w trzech meczach faworyzowany Camper Wyszków. Z kolei wałbrzyszanie musieli przejść o wiele dłuższą drogę, aby zagrać o mistrzostwo Krispol Ligi. Podopieczni Krzysztofa Janczaka potrzebowali aż pięciu spotkań, aby pokonać Ślepsk Suwałki. [ad=rectangle]   Po pierwszej partii wydawało się, że pierwszy pojedynek finałowej rywalizacji będzie miał bardzo jednostronny przebieg. Gospodarze prezentowali się bardzo skutecznie w każdym elemencie, wygrywając ostatecznie do 20. Jednak zawodnicy Stali AZS PWSZ Nysa przebudzili się w kolejnym secie, kiedy to wysoko prowadzili do drugiej przerwy technicznej. Jednak od tego momentu, ponownie lepsza była Victoria Wałbrzych, która wykorzystała chwilę słabości przeciwników (27:25).

W kolejnych odsłonach podopieczni Janusza Bułkowskiego nie chcieli popełnić błędu z poprzedniej partii, dlatego ostro wzięli się do pracy. Dobra gra całego zespołu spowodowała, że drużyna z Nysy odrobiła straty, zwyciężając 25:15. Mecz mógł skończyć się już w czterech setach, jednak więcej zimnej krwi zachowali gracze Stali, którzy wyrównali stan pojedynku.

Ostatecznie pierwszy mecz o mistrzostwo Krispol Ligi zakończył się wygraną wałbrzyskiego zespołu, który triumfował 15:12. Kolejny mecz odbędzie się również w Wałbrzychu w niedzielę o godz. 13:00.

Victoria Wałbrzych - Stal AZS PWSZ Nysa 3:2 (25:20, 27:25, 15:25, 25:27, 15:12)

Victoria: Fijałek, Krulicki, Kaczmarek, Karpiewski, Zieliński, Olczyk, Mihułka (libero) oraz Piórkowski, Kamiński, Filipiak.

Stal: Bułkowski, Nożewski, Długosz, Szczurek, Kalembka, Piotrowski, Biniek (libero) oraz Makowski, Dzikowicz.

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 1:0 dla Victorii Wałbrzych