MŚ U-23 kobiet: Zwycięstwo Chinek

Reprezentacja Chin pokonała w trzech setach Dominikanki, rewelację turnieju rozgrywanego w Meksyku, i zdobyła złoto pierwszej edycji mistrzostw tej kategorii wiekowej.

Najważniejszy mecz pierwszego w historii turnieju drużyn do lat 23 zakończył się pewnym zwycięstwem zawodniczek z Państwa Środka. Siatkarki z Karaibów, które dotychczas spisywały się rewelacyjnie w niemal każdym spotkaniu, musiały uznać wyższość bloku rywalek, który skutecznie hamował ich zapędy w ataku. W ostatnim secie podopiecznym Marcosa Kwieka udało się wyrównać stan seta mimo prowadzenia Chinek 24:21, okazało się to jednak tylko odwleczeniem nieuchronnego. - Ten mecz mógł równie dobrze ułożyć się na korzyść rywala. Szczęście było po naszej stronie - komentował przebieg finału trener Xu Jiande, a Kwiek zwrócił uwagę na skalę sukcesu swojej drużyny: - Srebrny medal ma ogromną wagę dla tak małego kraju jak nasz. Wyprzedziliśmy w ogólnej klasyfikacji takie kraje jak Brazylia, Japonia czy USA, a to wszystko za sprawą ciężkiej pracy przez wszystkie lata - zauważył selekcjoner.

Bez medalu zakończył turniej Karch Kiraly i prowadzona przez niego kadra USA, która w meczu o brąz uległa wyraźnie Japonkom.

Chiny - Dominikana 3:0 (25:21, 25:20, 26:24)

Japonia - USA 3:1 (25:16, 20:25, 25:11, 25:19)

Klasyfikacja końcowa:

1. Chiny 2. Dominikana 3. Japonia 4. USA 5. Turcja 6. Włochy 7. Brazylia 8. Niemcy 9. Kuba 10. Argentyna 11. Meksyk  12. Kenia

Drużyna All-Stars:

Rozgrywająca: Yao Di (Chiny) Przyjmujące: Brayelin Martinez (Dominikana), Sarina Koga (Japonia) Środkowe: Yang Zhou, Zhang Xiaoya (Chiny) Atakująca: Jeoselyna Rodriguez (Dominikana) Libero: Brenda Castillo (Dominikana)

MVP turnieju: Yao Di (Chiny)

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!