Pojechały osłabione, ale szybko wygrały. ŁKS Commercecon Łódź triumfował w Mielcu

PAP / Darek Delmanowicz / Na zdjęciu: atakuje Zuzanna Górecka

Może nie było łatwo, ale w miarę szybko. Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź pokonały na wyjeździe ITA TOOLS Stal Mielec 3:0 w meczu otwierającym 4. kolejkę Tauron Ligi.

Ełkaesianki po trzech seriach gier mają na koncie dwie wygrane, obie odniesione u siebie. Niespełna dwa tygodnie temu przytrafił im się wyjazdowy klops w starciu z Metalkas Pałacem w Bydgoszczy, które przegrały 2:3. Mielczanki z kolei przed tygodniem pokonały u siebie Lotto Chemika Police i to było ich - jak dotąd - pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Ekipa trenera Alessandro Chiappiniego do Mielca jechała jednak nieco osłabiona kadrowo. Z powodu urazów zabrakło rozgrywającej Angeliki Gajer oraz libero Marii Stenzel. Tę drugą już w sobotnim meczu z Energą MKS-em Kalisz zastąpiła z powodzeniem Nikola Jęcek, ale tym razem przygotowany był też wariant na zmianę z Regiane Bidias.

Od pierwszych piłek przyjezdne pokazały, że mimo tych problemów, interesuje ich szybkie zwycięstwo. Na skrzydłach Zuzanna Górecka, Anastazja Hryszczuk i Lana Scuka punktowały dość regularnie, ale najbardziej w oczy rzucała się skuteczna na środku kapitan Łódzkich Wiewiór Anna Obiała, która w samej tylko pierwszej partii zdobyła siedem oczek, w tym sześć atakiem. Jej drużyna na samym początku seta uciekła na 3-4 punkty i pilnowała przewagi do końca. Wygrała 25:20.

W drugiej części spotkania zanosiło się na podobny przebieg wydarzeń. Jednak od stanu 19:14 dla ŁKS-u Commercecon Łódź to Stal wygrała cztery akcje z rzędu, a później doprowadziła do remisu i gry na przewagi. Tutaj należy odnotować bardzo dobre wejście 18-letniej lewoskrzydłowej Aleksandry Adamczyk oraz wysoką skuteczność Oliwii Sieradzkiej na prawej flance. Ale to nie wystarczyło do wygranej. Przyjezdne zwyciężyły do 24.

Set trzeci to dalszy popis Hryszczuk, Obiałej, a także wprowadzonej w drugiej partii za Lanę Scukę Natalii Mędrzyk i kontrola łodzianek od pierwszej do ostatniej piłki. Pojawiło się dużo uśmiechu, a przy tym też także kilka efektownych zagrań. W ten sposób po nieco ponad 90 minutach ŁKS Commercecon Łódź odniósł pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie 2024/2025 Tauron Ligi.

W następnej serii gier ITA TOOLS Stal dokładnie za tydzień o 17:30 zmierzy się w Opolu z drużyną UNI, a dwa dni później o 12:30 w Łódź Sport Arenie im. Józefa Żylińskiego ełkaesianki podejmą Lotto Chemika Police.

ITA TOOLS Stal Mielec - ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (20:25, 24:26, 19:25)

ITA TOOLS Stal: Janicka, Mucha, Milewska, Sieradzka, Kuligowska, Ponikowska, Łyduch (libero) oraz Głodzińska, Adamczyk, Walczak, Dąbrowska (libero).
ŁKS Commercecon: Kowalewska, Scuka, Alagierska, Hryszczuk, Górecka, Obiała, Jęcek (libero) oraz Dróżdż, Mędrzyk, Bidias (libero).

MVP: Anna Obiała (ŁKS Commercecon).