Chwile grozy. Kontuzja czołowego siatkarza w Paryżu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Marcin Golba/NurPhoto / Na zdjęciu: Toncek Stern
Getty Images / Marcin Golba/NurPhoto / Na zdjęciu: Toncek Stern

Toncek Stern, jeden z liderów reprezentacji Słowenii w siatkówce, doznał kontuzji już w pierwszym secie starcia z Kanadą. Obrazki nie były przyjemne dla widzów.

To dopiero początek igrzysk olimpijskich i turnieju siatkarskiego, a już nie brakuje w nich przykrych sytuacji. W sobotę kontuzji doznał reprezentant Polski Tomasz Fornal. W niedzielę natomiast pecha miał atakujący reprezentacji Słowenii - Toncek Stern.

Do dość groźnie wyglądającej sytuacji doszło jeszcze w trakcie pierwszego seta niedzielnego pojedynku Słowenia - Kanada. Stern, próbując ratować piłkę w obronie, zderzył się z jednym ze swoich kolegów. Natychmiast złapał się za dłoń, a przy siatkarzu pojawił się sztab medyczny.

Po chwili Stern opuścił parkiet i nadal był w rękach lekarzy. Trudno było przypuszczać wówczas, na ile poważny jest to uraz. Kibice Słowenii mogli jednak odetchnąć z ulgą, bo po kilkunastu minutach atakujący powrócił do gry.

Uraz Sterna nie wybił Słoweńców z rytmu w pierwszym secie. Wygrali go do 21, niemal tak samo jak drugiego (do 20). W trzecim przebudzili się Kanadyjczycy i urwali seta rywalom, ale w całym spotkaniu Słoweńcy triumfowali 3:1.

Przypomnijmy, że reprezentacja Słowenii na igrzyskach olimpijskich rywalizuje w grupie A. Za sobą ma już spotkanie z Kanadą, później zmierzy się jeszcze z Serbią i Francją.