Taki stan mógłby trwać wiecznie! Sprawdź tabelę Ligi Narodów po meczu Polek

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Olivia Różański
WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Olivia Różański

Polki zainaugurowały drugi turniej Ligi Narodów. Po wygranej 3:1 z Dominikaną utrzymały pierwsze miejsce w tabeli. To ich piąte zwycięstwo w tegorocznej edycji.

[tag=7739]

Reprezentacja Polski kobiet[/tag] fantastycznie rozpoczęła tegoroczną edycję Ligi Narodów. Po pierwszym turnieju rozegranym w tureckiej Antalyi miała na koncie komplet zwycięstw. Polki pokonały takie zespoły jak Kanada, Włochy, Tajlandia i Serbia. Zaowocowało to pozycją lidera.

Drugi turniej podopieczne Stefano Lavariniego rozgrywają w Hongkongu. Pierwszy mecz został zaplanowany z reprezentacją Dominikany. To rywal zawsze groźny i niewygodny dla naszej drużyny.

Tak też było tym razem. Pełen dramatyzmu był drugi set, zakończony wynikiem 30:28 dla Polek. Rywalki wygrały trzeciego seta, ale w czwartej partii Polki nie dały przeciwnej drużynie żadnych szans. Wygrały cały mecz 3:1 i utrzymały pozycję liderek.

Biało-Czerwone kolejny mecz rozegrają w czwartek rano. Zmierzą się z reprezentacją Turcji.

Bez porażki na koncie nadal pozostają także drużyny narodowe Chin i USA. Obie ekipy mają szansę utrzymać swój status. We wtorek Azjatki zmierzą się bowiem z Kanadyjkami, a aktualne mistrzynie olimpijskie z Chorwatkami.