Co za sensacja w Lidze Narodów!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Reprezentacja Chin
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Reprezentacja Chin

Ogromna sensacja w Lidze Narodów! Brazylijczycy sensacyjnie przed własną publicznością przegrali z Chińczykami, nie zdobywając nawet seta. W swoich meczach dominowali Japończycy oraz Holendrzy.

Na otwarcie ostatniego dnia turnieju w Brasilii gospodarze mierzyli się z reprezentacją Chin, która we wcześniejszych trzech spotkaniach nie zdobyła nawet punktu. Zawodnicy z Państwa Środka zaskoczyli jednak wszystkich.

Ci bowiem byli w stanie dotrzymać kroku Canarinhos i jeszcze przechylali na swoją korzyść zacięte końcówki. Wygrali 3:0 ku zdumieniu miejscowych kibiców. To zwycięstwo nie byłoby możliwe bez Jingyin Zhanga. Przyjmujący grał jak z nut i w trzech setach zdobył aż 25 punktów.

W derbach Azji Irańczycy mierzyli się z Japończykami. Persowie nie byli w stanie sprostać znakomicie dysponowanym w pierwszym tygodniu zawodnikom z Kraju Kwitnącej Wiśni. Ci dominowali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Do zwycięstwa poprowadzili ich Yuji Nishida oraz Yuki Ishikawa, którzy zdobyli odpowiednio 17 i 16 "oczek".

Na zakończenie turnieju Holendrzy mierzyli się z Australijczykami. Zawodnicy z Antypodów byli w stanie się postawić jedynie w trzecim secie. W pozostałych dominowali już gracze Oranje, którzy zwyciężyli 3:0. Nie było zaskoczenia i najskuteczniejszym zawodnikiem po stronie zwycięzców był Nimir Abdel-Aziz, który zapisał na swoim koncie 20 punktów.

Wyniki:

Brazylia - Chiny 0:3 (23:25, 29:31, 23:25)   Iran - Japonia 0:3 (20:25, 14:25, 19:25)

Holandia - Australia 3:0 (25:20, 25:15, 25:23)