Finału nie będzie. Słaby występ Polek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Rafał Oleksiewicz / Na zdjęciu: Adela Piskorska
Getty Images / Rafał Oleksiewicz / Na zdjęciu: Adela Piskorska

Laura Bernat i Adela Piskorska zajęły ostatnie miejsca w swoich biegach eliminacyjnych na 100 metrów stylem grzbietowym podczas igrzysk olimpijskich. Tym samym finał odbędzie się bez udziału Polek.

Adela Piskorska mogła czuć spory niedosyt po swoim pierwszym starcie na igrzyskach olimpijskich 2024. Polka zajęła bowiem 17. miejsce w eliminacjach i zabrakło jej jedynie 0,07 sekundy, by awansować do finału.

Aktualna mistrzyni Europy zdecydowała się również na jeszcze jeden start w stolicy Francji. Wystąpiła bowiem na dwukrotnie dłuższym dystansie, jednak od początku było jasne, że będzie jej trudniej o dobry występ.

Piskorska w swoim biegu eliminacyjnym uzyskała czas 2:13.39. Ten nie pozwolił jej na wyprzedzenie żadnej rywalki w swoim wyścigu. To samo spotkało również drugą Polkę, a mianowicie Laurę Bernat, która uzyskała gorszy czas od rodaczki (2:14.57).

Do półfinałów awans wywalczyło 16 najlepszych pływaczek z eliminacji. W tym gronie nie znalazła się żadna z Polek, bo Piskorska zajęła ostatecznie 24. miejsce, a Bernat uplasowała się tuż za nią. Słabiej zaprezentowały się jedynie zawodniczki z Hongkongu i Mauritiusu.

Przeczytaj także: Zamieszanie zakończone. Jest oficjalna decyzja ws. Przemysława Babiarza