LM: Jeden Mikkel Hansen to za mało. MKB Veszprem w Final Four!

MKB Veszprem pokonało Paris Saint-Germain 34:28 i awansowało do Final Four Ligi Mistrzów. Bohaterem spotkania był jednak grający we francuskim zespole Mikkel Hansen, zdobywca piętnastu bramek.

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy rozegrany został w Paryżu. Wówczas szczypiorniści ze stolicy Francji zremisowali z ekipą z Węgier 24:24. Starcie paryżan z MKB Veszprem to powtórka ubiegłorocznego ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Wówczas lepsi byli Madziarzy, którzy tym samym przypieczętowali sobie awans do Final Four. [ad=rectangle]

Pierwsze akcje spotkania należały do paryżan. Gdy Rolanda Miklera pokonał obrotowy Robert Gunnarsson, w trzeciej minucie podopieczni Philippe'a Gardenta prowadzili 3:1. Później jednak inicjatywę na boisku przejęli gospodarze. Wspierani przez pełną halę żywiołowo dopingujących kibiców zawodnicy Antonio Carlosa Ortegi po rzucie Renato Sulicia wyszli na prowadzenie 6:4. Później gospodarze zaczęli jeszcze mocniej dominować na boisku. Gdy na listę strzelców wpisał się Chema Rodriguez, w 19. minucie było już 10:6 dla MKB. W I połowie skuteczni byli Momir Ilić i Mikkel Hansen. W lepszym nastroju był Serb, gdyż do przerwy ekipa z Veszprem prowadziło 16:12. Dzięki Hansenowi, przez długi czas paryżanie trzymali dystans do gospodarzy. W węgierskim zespole dobrze spisywał się jednak Mikler, a ciężar zdobywania bramek rozłożył się na cały zespół. Gdy w 49. minucie karnego wykorzystał Momir Ilić, było juz 26:18 dla ekipy z Węgier. Do końca spotkania trwała walka MKB Veszprem kontra Mikkel Hansen. Duńczyk dwoił się i troił, ale jego 15 bramek nie wystarczyło do pokonania węgierskiej maszyny. Duńczyk potrafił nawet pokonać rywala, rzucając... prosto z wznowienia! Mecz zakończył się wynikiem 34:28, a jako że pierwsze spotkanie zakończyło się remisem, do Final Four awansowali gospodarze niedzielnego meczu. MKB Veszprém - Paris Saint-Germain 34:28 (16:12) MKB: Mikler, Alilović - Ilić 7, Sulić 5, Nagy 4, Rodriguez 4, Ugalde 4, Gulyas 3, Marguc 3, Ruesga 2, Nilsson 1, Terzić 1 oraz Ivancsuk, Lekai, Schuch, Zeitz. Kary: 10 min. Karne: 1/1. PSG: Omeyer, Onnonay - Hansen 15, Gunnarsson 3, Accambray 2, Kopljar 2, M'tima 2, Abalo 1, Barachet 1, Melić 1, Narcisse 1 oraz Bojinović, Gojun, Honrubia, N'diaye, Vori. Kary: 8 min. Karne: 5/5. Kary: MKB - 10 min. (Sulić 2 min., Nagy 2 min., Marguc 2 min., Schuch 2 min., Zeitz 2 min.), PSG - 8 min. (Gunnarsson 2 min., Barachet 2 min., Narcisse 2 min., Vori 2 min.). Sędziowie: Nikolić, Stojković (Serbia). Widzów: 5 019.

Pierwszy mecz: 24:24.

Awans: MKB Veszprém