Memoriał im. Henryka Kruglińskiego: Udany rewanż Miedziowych za Baltica Summer Cup

W ostatnim meczu tego dnia KGHM Metraco Zagłębie Lubin podjęło SPR Pogoń Balticę Szczecin. Drużyna Miedziowych "odgryzła" się szczeciniankom za porażkę podczas Baltica Summer Cup.

Pierwszą bramkę w meczu zdobyła Julia Walczak, na co odpowiedziała Aleksandra Zimny z rzutu karnego. Później cegiełkę do wyniku dołożyła Kinga Lalewicz wraz z Sanją Premovic. Przewaga nie trwała długo, bowiem w szóstej minucie mieliśmy już rezultat remisowy. W dodatku z parkietu zeszła dotychczasowa liderka Miedziowych, Joanna Obrusiewicz. Rozgrywająca nabawiła się urazu kolana, ale nie okazał się groźny, ponieważ wróciła po kilkunastu minutach na boisko. [ad=rectangle] KGHM Metraco Zagłębie Lubin utrzymywało przez dłuższy czas jednobramkową przewagę. W osiemnastej minucie meczu przechwyt zanotowała Sanja Premovic, a kontrę wykończyła Julia Walczak. Gdy gospodynie turnieju uciekły szczeciniankom na dwa trafienia, Adrian Struzik poprosił o czas. Po krótkiej przerwie piłkę odbiła Patrycja Chojnacka, a niebawem, wyżej wspomniana serbska rozgrywająca, obsłużyła dobrym podaniem Aleksandrę Paluch, która podwyższyła przewagę do trzech oczek.

Dwie minuty przed końcem pierwszej odsłony Kamila Konofał zwiększyła dystans do czterech trafień. W drugiej połowie szala zwycięstwa przechyliła się na stronę szczecinianek. W ciągu pięciu minut SPR Pogoń Baltica Szczecin nie dość, że doprowadziła do remisu za sprawą Romany Fornalik, to jeszcze wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie, bo niebawem to KGHM Metraco Zagłębie Lubin wyrównało stan pojedynku.

Aleksandra Paluch rozegrała w sobotę bardzo dobre zawody

Po bramce Kingi Lalewicz wicemistrzynie kraju ponownie wyszły na prowadzenie. W odpowiedzi w samo okienko trafiła Aleksandra Zimny. Podopieczne szkoleniowiec Bożeny Karkut osiem minut przed syreną końcową powiększyły dystans do trzech bramek. Dzięki świetnie dysponowanej Monice Maliczkiewicz KGHM dowiozło przewagę do samego końca i udanie zrewanżowało się szczeciniankom za Baltica Summer Cup.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - SPR Pogoń Baltica Szczecin (16:13) SPR Pogoń Baltica Szczecin: Szywierska, Marszałek, Płaczek – Cebula 4, Fornalik 2, Głowińska 1, Huczko 2, Jurczyk, Kochaniak, Koprowska 1, Królikowska 3, Noga, Sabała, Yashchuk 5, Zawistowska 1, Zimny 9.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin: Tsvirko, Maliczkiewicz, Chojnacka – Robótka, Brenkus, Załęczna 4, Piekarz, Daszkiewicz, Obrusiewicz 4, Konofał 2, Paluch 6, Premović 6, Lalewicz 3, Piechnik 2, Walczak 3, Milojević, Malta.