KSS uległ Startowi, emocje w Gdyni (wyniki)

W środę rozegrano dwa spotkania w ramach 22. kolejki PGNiG Superligi Kobiet. KSS Kielce uległ Startowi Elbląg. Elblążanki pomimo zwycięstwa nie zagrają w fazie play-off.

KSS Kielce uległ przed własną publicznością Startowi Elbląg i wciąż nie może być pewny miejsca w tabeli. Środowe spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry, jednak już po kwadransie uwidoczniła się przewaga zespołu Pawła Tetelewskiego. Kielczanki do szatni zeszły prowadząc trzema bramkami 14:11. Po zmianie stron KSS utrzymywał skromne prowadzenie. W końcowych minutach inicjatywę przejął jednak Start, który zdołał odrobić straty z nawiązką. Ostatnie słowo należało właśnie do elblążanek, które zwyciężyły 26:24.

Vistal Łączpol Gdynia po zaciętym pojedynku pokonał Politechnikę Koszalińską i zapewnił sobie 2. miejsce w fazie zasadniczej. Początek spotkania nie zwiastował tak trudnej przeprawy mistrzyń Polski. Po kwadransie gry Vistal Łączpol prowadził 12:5. Akademiczki jednak jeszcze przed przerwą zniwelowały straty do dwóch trafień, a po zmianie stron objęły prowadzeni 18:17. W 57 minucie tablica wyników pokazywała rezultat remisowy 30:30. Więcej zimnej krwi zachowały gdynianki, które zdołały zadać rywalkom decydujący cios.

KSS Kielce - Start Elbląg 24:26 (14:11) Najwięcej bramek: dla KSS - Joanna Drabik 8, Kamila Skrzyniarz 6, Marzena Paszowska 4; dla Startu - Edyta Szymańska 7, Agnieszka Wolska 6, Aleksandra Jędrzejczyk 5.

Vistal Łączpol Gdynia - AZS Politechnika Koszalińska 32:30 (15:13) Najwięcej bramek: dla Vistalu - Katarzyna Duran 9, Patrycja Kulwińska 6; dla KU AZS - Sylwia Matuszczyk 6, Monika Odrowska 5.