MMTS rozbił Miedź, NMC Powen zdecydowanie lepszy od Piotrkowianina (wynik)

Siódemka Miedź uległa MMTS-owi Kwidzyn 30:19, NMC Powen wygrał z Piotrkowianinem 35:28, a Tauron Stal rozbiła Zagłębie Lubin 40:28 w sobotnich meczach 17. kolejki PGNiG Superligi.

Sobotnie pojedynki na parkietach PGNiG Superligi zapowiadały się niezwykle emocjonująco. Zważywszy na formę poszczególnych ekip, liczne problemy kadrowe i nieobecności kluczowych graczy, spodziewać można się było zaciętych spotkań. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna i w każdym z trzech gier emocji starczyło na raptem pierwszej trzydzieści minut.

W Legnicy rozpędzona w ostatnich dniach Siódemka Miedź mierzyła się z przetrzebionym kontuzjami MMTS Kwidzyn. Na Dolny Śląsk Krzysztof Kotwicki nie mógł wziąć Roberta Orzechowskiego, Przemysława Rosiaka i Tomasza Klingera, a pomimo to jego zespół zwyciężył 30:19. Pierwsze minuty nie zwiastowały jednak wygranej kwidzynian, długo bowiem wynik oscylował w granicach remisu. Legniczanie dystans z rywalem stracili w drugiej połowie, którą przegrali aż 17:8.

Dziewięciobramkową przewagę, tyle że w pierwszej połowie meczu z Zagłębiem Lubin wypracowali sobie natomiast gracze Tauron Stali Mielec. Popularni Czeczeńcy, pomimo nieobecności Michała Chodary i Mirosława Gudza, kapitalnie rozpoczęli starcie, już w 12. minucie wygrywając 9:4. Z każdą kolejną akcją przewaga podopiecznych Ryszarda Skutnika rosła, ostatecznie osiągając rozmiary dwunastu trafień. Co ciekawe, było to pierwsze zwycięstwo Stali w 2013 roku.

Pierwszej porażki w tym roku kalendarzowym doznali natomiast zawodnicy Piotrkowianina, którzy ulegli NMC Powenowi Zabrze 28:35. Siedem bramek to i tak najniższy wymiar kary, bowiem w 55. minucie podopieczni Cezarego Winklera wygrywali nawet 35:24. Zabrzanie na dobre zameldowali się już w górnej połowie tabeli PGNiG Superligi, wysyłając jasny sygnał, iż nie rezygnują z walki o piątą lokatę.

Siódemka Miedź Legnica - MMTS Kwidzyn 19:30 (11:13)

NMC Powen Zabrze - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 35:28 (15:11) Najwięcej bramek: dla NMC - Mariusz Jurasik, Kamil Mokrzki, Aleksandr Buszkow i Witalij Nat po 5, dla Piotrkowianina - Wojciech Trojanowski 7, Witalij Titow 5.

Zagłębie Lubin - Tauron Stal Mielec 28:40 (12:23) Najwięcej bramek: dla Zagłębia - Bartosz Starzyński 6, Mikołaj Szymyślik 5, Wojciech Gumiński 3; dla Stali - Damian Kostrzewa 13, Adam Babicz 5, Marek Szpera 5.