Zdecydowane zwycięstwo Śląska Wrocław

Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie w Dzierżoniowie Śląsk Wrocław w ramach 18. kolejki II ligi piłkarzy ręcznych podejmował na własnym parkiecie dziewiątą w tabeli, drużynę UKS-u PR 2 Polkowice. Ostatecznie po 60 minutach i bardzo dobrej grze wrocławianie pewnie pokonali przyjezdnych z Polkowic i cały mecz wygrali aż 42:19 (16:10).

Sam początek spotkania nie zapowiadał tak zdecydowanego zwycięstwa drużyny z Wrocławia. Nerwowy początek obu drużyn oraz błędy zarówno z jednej jak i drugiej strony spowodowały, że po 10 minutach gry na tablicy widniał wynik zaledwie 4:3 dla Śląska. Z biegiem czasu to jednak gospodarze zaczęli dochodzić do głosu. Dobra postawa w bramce Marcina Schodowskiego oraz skuteczna gra w ataku Grzegorza Celka spowodowały, że po 25 minutach Śląsk prowadził już 13:7. Ostatecznie po pierwszej połowie spotkania wrocławscy szczypiorniści schodzili na przerwę z prowadzeniem 16:10.

Druga połowa meczu to już totalna dominacja drużyny gospodarzy. Twarda gra w obronie oraz skuteczne i precyzyjnie wyprowadzane kontrataki spowodowały, że Śląsk Wrocław po 15 minutach drugiej połowy zwiększył swoją przewagę aż do 17 bramek. W dalszej części spotkania trener gospodarzy dał również pograć reszcie swoich podopiecznych. Ci zaprezentowali się równie dobrze jak ich bardziej doświadczeni koledzy. Wszystko to doprowadziło, że Śląsk Wrocław ostatecznie pokonał gości z Polkowic 42:19.

- Wynik w pełni odzwierciedla przebieg tego meczu. Zawodnicy z Polkowic postawili nam ciężkie warunki do 20 minuty pierwszej połowy. Od tego momentu zaczęliśmy sukcesywnie budować swoją przewagę, co ostatecznie przyniosło nam tak okazałe zwycięstwo - powiedział po meczu szkoleniowiec Śląska Wrocław, Tomasz Folga.

Po tym zwycięstwie zawodnicy Śląska Wrocław nadal pozostają liderem rozgrywek II ligi piłkarzy ręcznych w Grupie I.

Śląsk Wrocław - UKS PR 2 Polkowice 42:19 (16:10)

Śląsk Wrocław: Marcin Schodowski, Marcin Młoczyński - Grzegorz Celek 6, Bartosz Żubrowski 5, Marcin Gałat 4, Daniel Grobelny 6, Kamil Herudziński 3, Piotr Sendra 2, Bartłomiej Krawczyk 2, Marcin Kruk 1, Paweł Furmanowski, Przemysław Niciński 1, Artur Szabat 3, Daniel Piłat 5, Łukasz Kłos 3, Bartosz Czyżewski 1.

UKS PR 2 Polkowice: Kamil Woźny, Krzysztof Wyszogrodzki - Grzegorz Wyszogrodzki 3, Jakub Faryna 1, Robert Grębosz 1, Michał Jaremczak 3, Krzysztof Wingert, Grzegorz Kurdziel, Piotr Prudzienica 2, Patryk Borowczyk, Kamil Ejsymont, Adrian Załęczny, Tomasz Góreczny 6, Maciej Aniosik 1, Kacper Buła, Wojciech Zemła 2.