Przełamanie SPR-u, zwycięska passa Startu - podsumowanie 15. kolejki PGNiG Superligi Kobiet

Pierwsze od trzech kolejek zwycięstwo mistrzyń Polski oraz czwarty z rzędu triumf Startu Elbląg, to najważniejsze wydarzenia 15. serii spotkań PGNiG Superligi Kobiet.

Tym razem musiały wygrać

SPR Lublin już dawno nie był w tak kiepskiej formie. Mistrzynie Polski od początku sezonu mają poważne problemy organizacyjne, a do tego prawdziwą zmorą drużyny są niekończące się kontuzje. Nie inaczej było przed spotkaniem z KPR-em. Do Jeleniej Góry nie pojechało kilka podstawowych zawodniczek. Dwa punkty były jednak potrzebne lubliniankom jak powietrze, bo SPR w 2011 roku jeszcze nie wygrał. W stolicy Karkonoszy o zwycięstwo było mimo to bardzo ciężko. Po pierwszej połowie mistrzynie Polski zaledwie remisowały z 10 zespołem w tabeli. Przełomowe okazało się dopiero pierwsze 10 minut drugiej połowy, kiedy jeleniogórzanki zupełnie się pogubiły, oddając rywalkom kilka bramek prawie za darmo. Wynikało to jednak bardziej z postawy KPR-u, niż z poprawy jakości gry lublinianek. Szczypiornistki z Koziego Grodu wiele mogę też zawdzięczać trójce swoich doświadczonych zawodniczek: Małgorzacie Majerek, Sabinie Włodek i Kristinie Repelewskiej, która razem rzuciły aż 28 bramek! Mistrzynie wprawdzie wygrały, ale z obecną formą o medale będzie im bardzo ciężko, nie mówiąc już o obronie tytułu.

Zwycięska passa podtrzymana, ale nie bez problemów

Nie mniej kłopotów z wywalczeniem dwóch punktów miały niepokonane od trzech kolejek szczypiornistki elbląskiego Startu. Ich rywalem były niedawne pogromczynie Piotrcovii Piotrków Tryb - AZS AWF Wrocław. Scenariusz tego spotkania był podobny do meczu w Jeleniej Górze. Faworyzowane elblążanki zapewniły sobie wygraną dopiero w drugiej połowie, choć nie zdołały uniknąć przy tym nerwowej końcówki. Liczy się jednak czwarte z rzędu zwycięstwo, które pozwoliło umocnić się na 5 pozycji w tabeli. Nad stylem gry trzeba jednak mocno popracować i przede wszystkim wyeliminować proste błędy, których podopieczne Grzegorza Gościńskiego popełniały w tym spotkaniu bardzo dużo.

To się nazywa obrona

Po wpadce we Wrocławiu, szczypiornistki Piotrcovii Piotrków Tryb. chciały za wszelką cenę zrehabilitować się w meczu z Ruchem Chorzów. Trzeba przyznać, że ta sztuka im się udała. Kluczem do zwycięstwa okazała się świetna gra w defensywie i mistrzowska wręcz forma Beaty Kowalczyk, która broniła z niemal 60 procentową skutecznością. Wygląda wiec na to, że Piotrcovia nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i mimo licznych kłopotów poważnie myśli medalach. Jednak nikt chyba nie wątpił, że jest to klub z charakterem. Na uwagę zasługuje pomysł, w jaki Piotrcovia zachęca nowych sponsorów. Podczas rozgrzewki piotrkowianki założyły koszulki z napisem: "Twoje miejsce na reklamę - najzgrabniejsza reklama w Polsce".

Piotrkowianki w koszulkach mających zachęcić potencjalnych sponsorów

W pozostałych spotkaniach 15. kolejki PGNiG Superligi Vistal Łączpol Gdynia z łatwością pokonał KSS Kielce 40:22, a Latocha Sambor Tczew przegrał z Politechniką Koszalińską 24:38. Dwa punkty dzięki walkowerowi zdobyły również szczypiornistki KGHM Metraco Zagłębia Lubin.

Cytat kolejki: - Kluczem do wygranej była bardzo dobra defensywa i za to chciałem podziękować swoim zawodniczkom. Walczyły niezwykle ambitnie. Na wyróżnienie zasługuje dziś cała drużyna, każda z zawodniczek miała swój wkład w zwycięstwo. Czeka nas teraz ciężki wyjazdowy mecz w Kielcach - powiedział po spotkaniu Piotrcovia - Ruch, trener piotrkowianek, Robert Nowakowski.