2
5
90'

Gol! Strzelił Arkadiusz Milik. Asystował mu Dries Mertens.

Przypomniał o sobie Arkadiusz Milik, który nie potrzebował dużo czasu na zdobycie gola. Pewne uderzenie reprezentanta Polski do siatki z centralnej części pola karnego.

172
75
43
4
5
86'

Żółtą kartkę otrzymał Giovanni Di Lorenzo za faul na Lorenzo Insigne.

4
85'

Orestis Karnezis zatrzymał piłkę po uderzeniu zza pola karnego Luki Antonelliego.

5
3
1
1
83'
35
19
15
9
11
80'

Empoli. Schodzi: Salih Ucan. Wchodzi: Antonino La Gumina.

3
78'

Ivan Provedel zatrzymał piłkę po strzale Piotra Zielińskiego. Poprawiał Jose Callejon, którego akcja indywidualna zakończyła się uderzeniem w boczną siatkę.

6
3
5
4
3
75'

Kwadrans do końca regulaminowego czasu. Napoli wymienia podania i spokojnie zbliża się do zwycięstwa.

2
6
3
2
3
72'

Matias Silvestre chybił po dosrodkowaniu z rzutu rożnego. Niezła szansa na zdobycie gola kontaktowego i zwiększenie temperatury meczu.

4
2
2
1
68'

Empoli. Schodzi: Rade Krunić. Wchodzi: Manuel Pasqual.

67'

Empoli. Schodzi: Afriyie Acquah. Wchodzi: Miha Zajc.

Miha Zajc #6
6
2
1
1
66'

Dries Mertens z dubletem na koncie.

8
4
2
1
1
64'

Gol! Strzelił Dries Mertens. Asystował mu Jose Callejon.

Perfekcyjne uderzenie Driesa Mertensa! To musiało zachwycić Neapol. Belg przelobował Ivana Provedela uderzeniem ze sporej odległości. Napoli odzyskało dwubramkowe prowadzenie.

34
19
8
6
9
63'

Napoli. Schodzi: Marko Rog. Wchodzi: Allan.

8
6
5
3
5
63'

Napoli. Schodzi: Fabian Ruiz. Wchodzi: Jose Callejon.

7
2
2
1
1
62'

Kalidou Koulibaly zablokował w ostatnim momencie strzał przeciwnika. Totalnie zdemobilizowani są gospodarze i za moment mogą stracić całą przewagę.

4
2
2
3
3
58'

Bramka kontaktowa w Neapolu. Francesco Caputo urwał się środkowym obrońcom gospodarzy i strzałem po dłoniach Orestisa Karnezisa trafił do siatki.

19
55'

Fabian Ruiz mógł strzelić gola po podaniu Piotra Zielińskiego. Hiszpan nie skoncentrował się odpowiednio w momencie oddawania uderzenia. Trzeba pochwalić przebudzonego reprezentanta Polski.

2
4
1
4
1
51'

Uderzenie Fabiana Ruiza zza pola karnego. Piłka przeleciała metr ponad bramką Ivana Provedela.

5
1
1
2
1
50'

Rozgrzewa się Arkadiusz Milik. Można spodziewać się napastnika reprezentacji Polski na boisku.

7
3
3
3
1
48'

Empoli w posiadaniu futbolówki. Beniaminek lubi grać ofensywnie i pewnie spróbuje przycisnąć faworyta.

2
1
1
1
1
46'

1
Czy Napoli strzeli gola również po przerwie?
4
42'

Żółtą kartkę otrzymał Ismael Bennacer za faul na Marko Rogu.

4
40'

Dries Mertens podwyższył prowadzenie Napoli.

4
3
7
3
2
38'

Napoli jest lepszym zespołem i udokumentowało to drugim golem, choć wcale nie narzuca szalonego tempa w tym spotkaniu. Po banalnej stracie przyjezdnych na własnej połowie Dries Mertens przymierzył w sam narożnik bramki.

32
17
6
8
8
35'

Pojedynek na lewym skrzydle z udziałem Fabiana Ruiza. Hiszpanowi nie udało się wymanewrować przeciwnika, ale przynajmniej wywalczył dla zespołu Carlo Ancelottiego wrzut z autu.

2
2
1
1
2
32'

Francesco Caputo na spalonym. Najlepszy strzelec Empoli nie miał jeszcze okazji do pokonania Orestisa Karnezisa.

3
1
2
1
29'

Nie ma reakcji sędziego po powaleniu na murawę Rade Krunicia. Zdaniem pana z gwizdkiem pomocnik Empoli został zatrzymany zgodnie z przepisami.

3
1
1
1
1
27'

Pobudka zespołu z Neapolu. Po podaniu Driesa Mertensa strzelił Lorenzo Insigne i musiał interweniować na linii bramkowej Ivan Provedel.

3
1
1
1
1
22'

Niskie tempo rywalizacji w ostatnich minutach. Napoli dostało ostrzeżenie i postanowiło ostudzić impet przeciwnika wymieniając podania w centrum boiska.

1
1
3
1
1
19'

Azzurri zneutralizowali dośrodkowanie z prawego skrzydła. Dobrze ustawiony był naładowany energią od początku spotkania Kalidou Koulibaly.

6
1
1
1
1
15'

Luca Antonelli wpakował piłkę z bliska do bramki Napoli, jednak sędzia asystent zasygnalizował spalonego, więc nie ma mowy o uznaniu gola.

1
4
1
1
2
14'

Przyjezdni starają się czymś odpowiedzieć, jednak ich akcje kończą się na granicy pola karnego Napoli.

7
4
2
1
3
12'

Lorenzo Insigne dał przewagę gola gospodarzom.

8
6
3
3
2
9'

Gol! Strzelił Lorenzo Insigne. Asystował mu Kalidou Koulibaly.

Napoli już na prowadzeniu. Po rajdzie Kalidou Koulibaliego piłka trafiła w środek pola karnego. Bez problemu przejął ją tam Lorenzo Insigne i strzelił ze szpica do siatki.

47
26
7
5
7
8'

Sędzia asystent zasygnalizował spalonego, dlatego strzał z bliska zawodnika Empoli nie miał znaczenia.

8
2
3
1
2
7'

Akcja Lorenzo Insigne z Driesem Mertensem. W ostatnim momencie w kombinację najbardziej wysuniętych zawodników Napoli wmieszał się Ivan Provedel.

4
2
1
2
1
4'

Mocny początek w wykonaniu gospodarzy. Początkowo schowani przyjezdni próbują odgryźć się atakiem faworytowi.

6
3
1
1
1
2'

Już premierowe uderzenie Napoli. Zza pola karnego Lorenzo Insigne próbował pokonać Ivana Provedela mocnym strzałem. Reprezentant Włoch minimalnie chybił.