Doliczone pięć minut do regulaminowego czasu.

1
1
1
88'

Siła doświadczenia. Jakub Błaszczykowski starał się rozegrać atak z Pawłem Brożkiem. W ostatnim momencie interweniowali zawodnicy z Lubina.

5
3
6
5
85'

Pięć minut do końca regulaminowego czasu. Jeszcze będzie kilka doliczonych minut, ale sytuacja Wiślaków pozostaje podbramkowa. Trudno będzie im uratować się przed porażką.

2
82'
79'

Mateusz Lis na posterunku! Młodemu bramkarzowi udało się sparować piłkę na słupek po niebezpiecznym uderzeniu i w ten sposób uratować Wiślaków przed stratą czwartego gola.

6
2
5
2
76'

Gol! Strzelił Patryk Tuszyński.

Spotkanie należy do napastnika KGHM Zagłębia Lubin. Dublet Patryka Tuszyńskiego! Po strzale Bartłomieja Pawłowskiego i interwencji Mateusza Lisa był w odpowiednim miejscu i dobił futbolówkę z bliska do sieci.

28
19
9
14
36
74'
71'

Cała seria stałych fragmentów KGHM Zagłębia Lubin bez efektu bramkowego. Przewaga zespołu z Dolnego Śląska nie jest bezpieczna.

4
4
3
5
9
69'

Żółtą kartkę otrzymał Lubomir Guldan za faul na Krzysztofie Drzazdze.

8
2
1
1
68'

Uspokoili sytuację gospodarze. Efektem ich długiego rozegrania piłki jest korner. Wiślacy muszą wycofać się bliżej bramki Mateusza Lisa, żeby zażegnać niebezpieczeństwo.

1
2
1
4
1
66'

Żółtą kartkę otrzymał Maciej Sadlok za faul w środku pola.

Wisła Kraków
2
1
1
2
7
65'

Gospodarze zaczynają nieco panikować po bramce kontaktowej i po przyspieszeniu podopiecznych Macieja Stolarczyka. Akcja Wiślaków w polu karnym Zagłębia zakończyła się nieudanym podaniem Krzysztofa Drzazgi.

6
5
1
2
3
63'

Żółtą kartkę otrzymał Vullnet Basha za faul w centrum boiska.

2
1
2
2
9
60'

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Burliga za faul na Filipie Starzyńskim.

3
2
1
2
10
58'

Gra wznowiona. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gwizdek sędziego, ponieważ Lubomir Guldan był faulowany przez szykującego się do oddania strzału przeciwnika.

4
54'

Po serpentyniadzie racowisko, więc potrwa to wszystko trochę dłużej niż powinno.

4
2
1
1
3
51'

Gol! Strzelił Jakub Błaszczykowski. Asystował mu Vukan Savicević.

Trafienie kontaktowe i jeszcze może być interesująco w Lubinie. Jakub Błaszczykowski ponownie pojawia się w centrum wydarzeń, żeby rozwiązywać kłopoty Wisły Kraków. Po podaniu Vukana Savicevicia wpakował piłkę z bliska do bramki.

104
57
19
9
14
50'
48'

Może dojść do zmiany spowodowanej kontuzją również w zespole z Lubina. Ma problem ze zdrowiem bohater drugiej akcji bramkowej Filip Jagiełło.

1
1
3
1
1
46'

1
45'

Doliczone dwie minuty do regulaminowego czasu.

5
4
2
3
3
45'

Trzeci cios mógł być nokautem dla Wisły Kraków. Po dośrodkowaniu Filipa Starzyńskiego strzelił Bartłomiej Pawłowski w poprzeczkę! Jeszcze był w pobliżu Sasa Balić i wepchnął piłkę do bramki, jednak sędzia asystent zasygnalizował spalonego.

3
3
3
8
43'

Ostatnie szanse zespołu z Krakowa na poprawienie wyniku w pierwszej połowie.

3
1
1
1
1
41'

Spotkanie pod kontrolą lubinian. Nie musi interweniować w trudnych sytuacjach Konrad Forenc.

4
3
3
1
5
39'

Marko Kolar uruchomił wbiegającego pod bramkę gospodarzy Sławomira Peszkę. Były reprezentant Polski nie potrafił skorzystać z podania i zdobyć gola kontaktowego.

1
1
1
7
36'

Niezła pozycja Filipa Jagiełły, jednak nie ułożył odpowiednio ciała do strzału i piłka uciekła mu w niepożądanym kierunku. Tym razem Mateusz Lis nie musiał sięgać po futbolówkę do siatki.

2
1
2
1
2
34'

Piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego spadła pod nogami Sławomira Peszki. Wzorowo blokują uderzenia Wiślaków gospodarze. Już kilka prób przyjętych na ciała przez zawodników KGHM Zagłębia Lubin.

2
2
7
30'

Po trafieniach zespołu z Lubina natychmiast przystępuje do ataku Wisła Kraków, jednak jej zawodnikom brakuje skuteczności. Krzysztof Drzazga został przed momentem zablokowany w momencie oddawania uderzenia.

4
3
1
6
27'

Gol! Strzelił Filip Jagiełło. Asystował mu Damjan Bohar.

Drugie trafienie Miedziowych. Są bezwzględni dla swojego przeciwnika gospodarze. Tym razem celnym uderzeniem z bliska wykazał się Filip Jagiełło i zrobiło się 2:0 w Lubinie. Zakończył on kontratak przeprowadzony koncertowo przez Filipa Starzyńskiego oraz Damjana Bohara.

29
19
8
15
23
26'

Nieudane dośrodkowanie Rafała Pietrzaka. Bramkarz KGHM Zagłębia Lubin musiał wyłącznie odprowadzić piłkę wzrokiem poza boisko.

1
1
1
4
21'
22'

Z powodu kontuzji szykuje się wymuszona zmiana w zespole Macieja Stolarczyka. Po raz drugi w krótkim okresie upadł na boisko Lukas Klemenz.

1
1
17:57

1
21'

Rajd Bartłomieja Pawłowskiego na skrzydle. Pomocnik KGHM Zagłębia Lubin wpadł na przeciwnika i jedyne co udało mu się wywalczyć dla swojego zespołu to korner.

1
2
3
17'

Żółtą kartkę otrzymał Lukas Klemenz za faul na Filipie Jagielle.

2
1
7
15'

Mogła być ekspresowa odpowiedź zespołu z Krakowa. Po podaniu Jakuba Błaszczykowskiego wpakować piłkę do bramki gospodarzy mógł Marko Kolar, jednak został zatrzymany wślizgiem przez Lubomira Guldana.

4
3
1
3
3
14'

Gol! Strzelił Patryk Tuszyński. Asystował mu Sasa Balić.

Aktywny był od początku spotkania napastnik KGHM Zagłębia Lubin i znalazł drogę do bramki Mateusza Lisa. Pokazywał się w atakach i w destrukcji. Tym razem wpakował piłkę z bliska do bramki po akcji rozegranej przez Damjana Bohara oraz Sasę Balicia. Miedziowi na prowadzeniu!

27
20
10
27
26
12'

Damjan Bohar wybiegał sam na sam z Mateuszem Lisem po podaniu prostopadłym Filipa Jagiełły. W ostatnim momencie interweniował rozpaczliwie powracający w okolicę własnej bramki Łukasz Burliga.

2
2
1
11'

Przyspiesza Wisła Kraków, która do Lubina przyjechała bić się o pełną pulę. Utrudnił zadanie podopiecznym Macieja Stolarczyka brzydkim przewinieniem Patryk Tuszyński.

1
10'

Za późno podawał Jakub Błaszczykowski w kierunku Krzysztofa Drzazgi. Sędzia asystent zasygnalizował spalonego ofensywnego zawodnika Wisły Kraków.

1
1
1
6
8'

Akcje oskrzydlające zespołu z Krakowa. Starają się tam przyspieszyć i zaskoczyć czymś niekonwencjonalnym Jakub Błaszczykowski oraz Sławomir Peszko.

1
1
4'

Ponownie Patryk Tuszyński. Tym razem próbował pokonać Mateusza Lisa po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak pozycja nie była komfortowa i piłka przeleciała ponad bramką.

1
2
3
1
2'

Bolesna była pierwsza akcja tego spotkania dla Patryka Tuszyńskiego. Napastnik KGHM Zagłębia Lubin został ostro potraktowany i potrzebował chwili na dojście do siebie.

17:15

W tej dekadzie nie było bezbramkowego meczu między lubinianami a Białą Gwiazdą. W rundzie jesiennej Wisła zwyciężyła 3:2 z Miedziowymi na własnym stadionie. Gorsze statystyki ma w spotkaniach z Zagłębiem na wyjeździe.

2
1
17:15

Wisła Kraków spróbuje na stadionie KGHM Zagłębia Lubin wykonać skok do górnej połowy tabeli. Przed rozpoczęciem spotkania znajduje się na dziewiątym miejscu. W poprzednich dwóch meczach Biała Gwiazda zdobyła tylko punkt.

17:15

KGHM Zagłębie Lubin ma już zagwarantowane miejsce w grupie mistrzowskiej. Zdobyte we wcześniejszych 29 kolejkach 44 punkty zapewniają drużynie z Dolnego Śląska walkę wśród najlepszych w Lotto Ekstraklasie.