Lotto Ekstraklasa: 29. kolejka
06 kwi 2019 15:30
90+6'

Cwane zachowanie Mygasa. Grek dał się sfaulować. To chyba jedna z ostatnich okazji na remis.

16
8
5
4
5
90+5'

Dobry pomysł, wykonanie marne. Nowak próbował prostopadłego podania w pole karne gospodarzy.

4
2
1
3
6
90+2'

Jagiellonia zrobiła się nerwowa po straconej bramce. Sanogo coraz częściej zbiera bezpańskie piłki.

5
5
4
4
12
90'

Jeszcze sześć minut doliczonych.

9
4
8
5
13
90'
90'

2
89'

Bardzo pewne wyjście Hrosso. Słowak przeciął podanie do Bodvardssona, a potem spiął się z Islandczykiem.

1
1
2
1
88'

Ależ teraz Kelemen popełnił błąd przy wyjściu do wyrzutu z autu. Słowak ostatecznie uratował zespół przed stratą bramką, a siebie przed kompromitacją.

3
2
4
4
4
87'

Ulala, to Jaga pograła. Dośrodkowanie Guilherme w pełnym biegu i Romańczuk z powietrza. Piłka przeturlała się metr obok słupka.

1
2
4
4
9
85'

Udany zwód Nowaka i od razu strzał. Wyraźnie nad poprzeczką.

3
4
2
1
1
84'

Doskonałe zachowanie Sanogo. Francuz zdążył do piłki i próbował zakręcić Mitroviciem. Stoper nie dał się nabrać, tylko rożny.

5
6
2
1
2
82'
81'

Gol! Strzelił Vamara Sanogo.

Zmiana strzelca i do trzech razy sztuka, Francuz nie dał szans na interwencję.

30
20
2
9
20
80'

8
79'

Kelemen obronił, tak jak dobitkę Sanogo. Wszystko zwróciło się przeciwko Zagłębiu!

Ale, ale.... druga powtórka, bo Kelemen za szybko wyszedł przed linię.

7
7
2
3
11
79'

Trener Ivanauskas nie wierzy, patrząc na to z trybun. Pawłowski strzelił karnego, ale będzie powtórka, bo Udovicić wbiegł za szybko!

2
6
1
1
1
77'

Żółtą kartkę otrzymał Taras Romanczuk.

2
1
2
2
2
77'

Rzut karny dla Zagłębia! Wreszcie uaktywnił się Udovicić, w środku szesnastki urwał się Nowak, ale jego strzał zatrzymany ręką przez Romańczuka.

4
2
1
5
7
75'

Jagiellonia niespecjalnie się spieszy, po prostu zatrzymuje Zagłębie 30 metrów przed bramką.

3
3
2
2
2
72'

Sanogo wstał w końcu, chyba jednak będzie kontynuował grę.

3
3
2
70'

Sanogo zwija się z bólu po starciu z Runje.

3
2
2
3
1
69'
67'

Znowu czegoś brakło Klimali. Błyskawiczna kontra gospodarzy, prostopadłe podanie do 21-latka, który minął już Hrosso, ale za daleko wypuścił sobie piłkę.

3
3
2
2
4
66'

Strzał Imaza do statystyk. Prosto w Hrosso.

2
2
2
1
3
66'

Żółtą kartkę otrzymał Olaf Nowak. Faul po własnej stracie.

6
1
2
2
64'

Zagranie Jagi spod własnej bramki, trochę na aferę. Piłką przejął Novikovas i wbiegł z nią w szesnastkę. Znalazł Klimalę, ale 21-latek nie zdołał obrócić się z piłką. Oddał ją Litwinowi, którzy był na spalonym.

1
2
4
2
2
62'

Zespoły jakby zbierały siły. Przy piłce Jagiellonia, wyraźnie dominująca po przerwie.

8
2
1
3
3
59'

Akcja Jagi wyglądała naprawdę fajnie. Piętka Novikovasa, krzyżowe podanie od Guilherme, ale Klimala pogubił się w polu karnym.

3
2
2
4
3
58'

Rozochocił się Adamek. Słowak tym razem uderzył zdecydowanie gorzej z dystansu.

3
1
2
1
56'

Zagłębie stawia wszystko na jedną kartę, każda strata wiąże się z kontrą.

1
2
2
2
3
53'

Adamec ponoć potrafi uderzyć z dystansu i wlaśnie to pokazał. Jeszcze bardziej zaimponowała nam jednak interwencja Hrosso.

7
3
3
1
2
52'

Żółtą kartkę otrzymał Giorgos Mygas.

3
1
2
3
2
52'

Żółtą kartkę otrzymał Guilherme Sitya.

4
3
2
2
5
51'

Zagłębie naraż się na kontry, Toth musiał zatrzymać atak Jagiellonii faulem.

1
4
2
2
51'

Żółtą kartkę otrzymał Martin Toth.

5
2
1
49'

Wracający po kontuzji Tomasz Nowak obrócił się z piłką i szukał prostopadłego podania. Znalazł tylko nogę rywala.

1
5
2
1
48'

Nie popisał się Hrosso, ale błąd bramkarza Zagłębia bez konsekwencji. Całkiem nieźle rozegrany rzut rożny.

1
3
1
2
46'
46'

No to gramy!

5
2
1
1
45+8'

Teraz Sanogo zgłasza kontuzję... Zagłębie może stracić dwóch snajperów w ciągu jednej połowy.

9
4
4
4
2
45+7'

Piłkarze trochę dogorywają, woleliby, żeby połowa się skończyła. Bez ciekawej akcji od dawna.

6
2
1
1
1
45+4'

Ta połowa chyba się nie skończy. Valdas Ivanauskas wyrzucony na trybuny! Zagłębie bez trenera. Litwin podważał decyzje sędziego od pierwszych minut.

15
8
4
2
8
45+3'

Dziwią niektóre zachowania piłkarzy Jagi. Znowu w kontrze nie popisał się Novikovas.

2
4
7
45'

Tak, to nie pomyłka. Arbiter doliczył aż dziewięć minut! W sumie przerw było naprawdę dużo.

2
2
6
4
5
45'

Żółtą kartkę otrzymał Nemanja Mitrović. Faul taktyczny na powstrzymanie kontry.

4
1
3
8
43'

Tym razem dośrodkowanie Pawłowskiego nieudane. Po chwili Sanogo faulował przy próbie pressingu.

1
2
4
3
2
42'
1
1
1
6
7
41'

Kostal chyba przekombinował w polu karnym, Migas poradził sobie ze Słowakiem.

2
2
7
40'

Dobra próba Migasa. Grek przedarł się środkiem, ale po chwili zagrał prosto w nogę Romańczuka.

2
1
40'

Chyba sosnowiczanie będą mieli kolejny problem. Gabedava zgłosił uraz mięśniowy.

2
2
1
38'

Wszystko w porządku, zagrania ręką Imaza w środku pola przypadkowe.

9
4
1
1
8
36'

No i kolejny VAR...

2
1
5
7
34'

Gol! Strzelił Patryk Klimala. Asystował mu Arvydas Novikovas.

Novikovas jednym ruchem wyprowadził rywali w pole, dośrodkował prosto na głowę Klimali i młody napastnik Jagi otworzył swój bramkowy dorobek w Lotto Ekstraklasie!

35
14
4
4
17
32'

Sanogo przyjęciem piłki zrobił sobie miejsce na prawej flance. Napastnik Zagłębia wbiegł w pole karne, ale wracający Imaz doskonale wiedział, co zrobi rywal. Tylko rożny, w dodatku bardzo nieudany.

2
2
1
1
1
31'

Sytuacja się zmieniła, teraz to piłkarze Zagłębia ratują się faulami. Novikovas powalony 40 metrów od bramki.

1
2
30'

Odpowiada Jaga. Nie popisali się zawodnicy Zagłębia, ale Guilherme nie wykorzystał okazji, strzał zablokowany.

2
4
1
28'

Po raz pierwszy uaktywnił się Udovicić. Po akcji błyskotliwego skrzydłowego piłka opuściła jednak plac.

1
2
1
2
3
25'

Dużo przerw, sytuacja była jeszcze analizowana na wideo. Pawłowski nierozważnie zostawił nogę wysoko i uderzył rywala przy wślizgu w okolicę szyi.

3
2
7
3
3
22'

Żółtą kartkę otrzymał Szymon Pawłowski. Robi się nerwowo, piłkarzom Zagłębia puszczają nerwy.

8
4
4
2
6
19'

Gol! Strzelił Jesus Imaz.

Hiszpan zmylił Hrosso, a po golu podbiegł do ławki do trenera Mamrota, ponoć zagrożonego zwolnieniem.

48
16
9
10
26
17'

Nie popisał się Toth, po dośrodkowaniu odepchnął rywala i karny!

17
8
5
8
10
17'

Cała Ekstraklasa, Zagłębie ciśnie, Jagiellonia ma karnego!

24
11
5
3
18
14'

Kolejny faul, ale przy linii bocznej. Spóźniony Romańczuk wyciął rywala.

1
2
2
4
6
12'

Co z tego, że piłka rozpaczliwie wybita, Zagłębie ciągle w ataku.

4
4
2
6
6
12'

To już się robi nudne, nic dziwnego, że kibice Jagi gwiżdżą. Tym razem faulowany Gabedawa.

1
1
3
3
2
11'

Pawłowski tym razem gorzej z wolnego niż wcześniej. Jagiellonia próbuje wyjść z własnej połowy.

1
1
2
3
3
11'

3
1
1
2
2
10'

No i znowu się zakotłuje pod bramką Jagi. Klimala powalił Pawłowskiego przed szesnastką.

5
2
2
2
6
10'

Romańczuk nie popisał się, podarował właśnie korner Zagłębiu. To igranie z ogniem.

4
3
1
1
3
8'

Wysokie tempo. Najpierw chytry strzał Pawłowskiego, ale za łatwy dla Kelemena. Po chwili kontra Jagi zatrzymana przez wracającego Pawłowskiego.

2
1
4
1
2
7'

Nawotka szybko się podniósł i rozkręcił akcję. Sanogo zatrzymany faulem przed linią pola karnego. Jaga nie istnieje.

3
1
1
2
6
5'

Adamec chyba przemotywowany w swoim debiucie w pierwszej jedenastce. Wskoczył rywalowi z Sosnowca na plecy.

2
2
1
2
1
3'

Pozornie niegroźna sytuacja, rzut wolny z 40 metrów, wrzutka Pawłowskiego i Cichocki przytomnie wyszedł do piłki. Stoper Zagłębia dziubnął futbolówkę i zaskoczył Kelemena! Radość była jednak przedwczesna - minimalny spalony po analizie VAR.

10
6
3
4
13
15:11

Jagiellonia zagra osłabiona - z powodu kontuzji pauzują Bartosz Kwiecień i Martin Pospisil. Po pauzie za kartki wraca za to Arvydas Novikovas.

4
3
3
5
2
14:44

Jagiellonia została ostatnia rozbita przez Legię i oddaliłą się od podium. Zagłębie, z szalejącym Żarko Udoviciciem, wygrało z Wisłą Kraków 4:3 i złapało kontakt z rywalami do utrzymania.