1
2
88'

Gol! Strzelił Patryk Sokołowski. Asystował mu Joel Valencia.

Drugi, najpewniej decydujący cios zadany gościom przez Patryka Sokołowskiego. Mierzone uderzenie zza pola karnego, po którym piłka ominęła Mateusza Lisa.

54
34
10
9
16
87'

Żółtą kartkę otrzymał Zoran Arsenić. Zdaniem sędziego jego przewinienie było za ostre.

3
2
3
2
5
86'

Piast. Schodzi: Jorge Felix. Wchodzi: Patryk Sokołowski.

83'

Opadli z sił gospodarze, którzy w środku tygodnia zagrali mecz w Pucharze Polski. W ich pole karne szybują dośrodkowania, które starają się wykorzystać podopieczni Macieja Stolarczyka.

11
4
1
5
6
81'

Żółtą kartkę otrzymał Joel Valencia za ostre przewinienie.

Piast Gliwice
7
6
1
4
10
79'

Piast. Schodzi: Mateusz Mak. Wchodzi: Denis Gojko.

2
2
2
3
3
76'

Wisła Kraków stawia wszystko na jedną kartę w ostatnim kwadransie. Nie mają nic do stracenia przyjezdni.

6
4
2
1
2
74'

Ogromne szczęście Piasta Gliwice. Piłka trafiła w poprzeczkę jego bramki po uderzeniu Dawida Korta. Zapachniało wyrównaniem jak nigdy wcześniej w tym spotkaniu.

9
6
3
3
3
70'

Uderzenie Mateusza Maka, po którym piłka przeturlała się pod nogami Marcina Wasilewskiego poza boisko. Piast Gliwice miał korner, a po nim Mateusz Lis musiał bronić strzał Jakuba Czerwińskiego!

3
3
5
1
3
68'

Nie zwlekał z reakcją Maciej Stolarczyk. Już wprowadził trzech zawodników z ławki rezerwowych i pozostało mu czekać na efekt tych roszad.

6
2
4
2
1
66'
64'
61'
60'

Biała Gwiazda nie odrobiła strat w kwadransie po przerwie, a czas pracuje na korzysć Piasta Gliwice.

5
5
3
4
7
57'

Żółtą kartkę otrzymał Maciej Sadlok za ostre przewinienie.

8
8
4
5
12
55'

Wisła Kraków żwawiej porusza się w ofensywie po przerwie. Podopieczni Macieja Stolarczyka pracują nad rozmontowaniem defensywy Piasta Gliwice.

8
6
1
3
3
53'

Uderzenie zza pola karnego prosto w rękawice dobrze ustawionego Mateusza Lisa. Była to riposta gliwiczan na akcję przeciwnika zakończoną strzałem Jesusa Imaza.

5
4
4
3
3
52'

Dobra interwencja w defensywie Rafała Pietrzaka. Boczny obrońca Wisły Kraków nie pozwolił Piastowi Gliwice na zakończenie niebezpiecznego ataku celnym uderzeniem.

6
6
2
2
4
48'

Pierwsza szansa dla Piasta Gliwice. Widoczny jest Piotr Parzyszek, ale cały czas czegoś brakuje napastnikowi gospodarzy, żeby zdobyć gola.

4
4
6
2
4
48'

Chaos zapanował po przerwie w Gliwicach. Trzeba poczekać, żeby przekonać się, co przygotowali trenerzy oraz zawodnicy w szatniach.

4
4
6
3
4
46'

Piłka ponownie w grze.

6
3
1
1
1
46'

4
42'

Jorge Felix próbował zdobyć gola po katastrofalnym błędzie Wiślaków w defensywie. Pomocnik Piasta Gliwice uderzył zdecydowanie za wysoko.

9
3
4
3
4
40'

Odpowiedział gospodarzom Zdenek Ondrasek. Strzał napastnika Wisły Kraków z narożnika pola karnego i bramkarz Piasta Gliwice miał trochę problemów z zatrzymaniem piłki.

8
4
1
1
1
38'

Dwa uderzenia Piasta Gliwice. Jedno niecelne, autorstwa Mateusza Maka, a drugie Piotra Parzyszka obronione przez Mateusza Lisa.

6
2
2
1
1
37'

Już siedem rzutów rożnych wykonali w tym spotkaniu gliwiczanie. Kropla drąży skałę. Jeden z nich zakończył się przecież golem Patryka Dziczka.

5
3
3
2
5
35'

10 minut do końca regulaminowego czasu w pierwszej połowie. Wisła Kraków ma problem z przejęciem inicjatywy. To gospodarze wyglądają lepiej.

4
3
2
1
6
32'

Jeszcze jedna szansa Piotr Parzyszka na zaskoczenie Mateusza Lisa. Napastnik Piasta Gliwice strzelił w boczną siatkę po podaniu Joela Valencii.

6
3
3
4
29'

Interwencja Mateusza Lisa po uderzeniu Piotra Parzyszka. Bramkarzowi Wisły Kraków udało się sparować piłkę, która trafiła jeszcze w poprzeczkę, ale nie przekroczyła linii bramkowej.

9
6
3
1
7
29'

Pytanie, kiedy i jak zareaguje drużyna z Krakowa na niekorzystny obraz spotkania oraz wynik.

9
7
3
7
26'

Na przedpolu interweniował Mateusz Lis i w ostatnim momencie uniemożliwił oddanie uderzenia Piotrowi Parzyszkowi. Piast Gliwice idzie do przodu po drugiego gola.

13
6
3
25'

Patryk Dziczek przymierzył na 1:0!

12
7
1
4
10
23'

Gol! Strzelił Patryk Dziczek. Asystował mu Tom Hateley.

Piast Gliwice dobrze rozpoczął mecz, później nieco zwolnił, ale to była tylko cisza przed burzą. Patryk Dziczek dał prowadzenie gospodarzom strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

36
25
8
13
29
20'

Dobra interwencja Rafała Pietrzaka uratowała drużynę z Krakowa.

7
5
2
2
1
19'

Gwizdek sędziego po przewinieniu na Kamilu Wojtkowskim. To szansa dla przyjezdnych na zatrudnienie, a może nawet ominięcie strzałem z rzutu wolnego bramkarza Piasta Gliwice. Okazja nie została wykorzystana.

6
5
5
1
6
17'

Akcja Wiślaków na obrzeżach pola karnego przeciwnika. Vullnet Basha próbował uruchomić podaniem rozpędzonego Jakuba Bartkowskiego, jednak zrobił to niedokładnie z centrum boiska.

5
2
1
4
15'

Jesus Imaz powinien pokazać się w przodzie Rafałowi Boguskiego, a schował się za plecami defensora. Trudno było już później wyprzedzić środkowych obrońców Piasta Gliwice.

3
3
5
3
4
14'

Piast Gliwice na połowie przeciwnika. Dotychczas podopieczni Waldemara Fornalika stworzyli jedną sytuację podbramkową. Centymetrów zabrakło, żeby pokonali Mateusza Lisa.

4
3
1
3
4
11'

Po przewinieniu Vullneta Bashy gospodarze mieli szansę na zaskoczenie Mateusza Lisa z rzutu wolnego.

3
2
2
2
4
9'

Gliwiczanie pozostają w posiadaniu piłki i poszukują miejsca między obrońcami z Krakowa.

6
3
2
2
5
7'

Szczęście miała Biała Gwiazda, ponieważ po strzale Toma Hateleya piłka trafiła w jednego z przeciwników, a następnie w słupek bramki Mateusza Lisa!

8
7
10
3
4
5'

Inicjatywa po stronie gospodarzy. Atak skrzydłem przeprowadził Martin Konczkowski, jednak nie potrafił zakończyć go dokładnym dośrodkowaniem.

3
4
4
2
6
2'

Rozpoczęła się walka o ligowe punkty. Piast Gliwice w czerwonych strojach, natomiast jego przeciwnik w białych koszulkach oraz spodenkach.