Z dystansu przymierzył Insigne, ale Vid Belec sparował piłkę na rzut rożny.

4
2
6
75'

Gra przerwana. Z trybuny zajmowanej przez kibiców gospodarzy lecą przedmioty. Sam prezydent klubu wbiegł na boisko i prosi o spokój.

22
12
16
7
15
72'

Gol! Strzelił Arkadiusz Milik.

Panie, Panowie, tak wita się z kibicami Milik! Piękny strzał lewą nogą z 17 metrów w górny róg.

791
286
101
19
25
71'

Napoli. Schodzi: Dries Mertens. Wchodzi: Arkadiusz Milik. Już pięciu Polaków na murawie!

153
56
14
2
7
69'
68'

Kalidou Koulibaly łatwo zablokował strzał Kownackiego.

5
5
2
4
7
67'

Napoli. Schodzi: Jose Callejon. Wchodzi: Marek Hamsik.

5
3
3
1
1
66'

Imponująca akcja Koulibaly'ego. Senegalczyk odebrał piłkę 18 metrów przed własną bramką i przebiegł z piłką niemal całe boisko. Zatrzymał go faulem dopiero Ramirez.

2
1
63'

Świetna okazja przed Mertensem! Rozegranie akcji na małej przestrzeni i czysta pozycja strzałowa dla napastnika. Wybiegający z bramki Vid Belec odbija piłkę!

1
4
1
1
61'

Wreszcie ożywienie Kownackiego. Polak mija Jorginho i uderza sprzed pola karnego... metr obok lewego słupka.

13
2
3
2
3
58'

Brzydki fragment meczu. Goście z uporem maniaka centrują w pole karne Sampdorii, ale nic z tego nie wychodzi. Gospodarze zaś nadal schowani za podwójną gardą.

1
5
4
54'

Gianmarco Ferrari strzela głową prosto w Reinę.

4
2
1
1
1
53'

Albiol trafia łokciem w twarz Kownackiego. Krew na twarzy napastnika i konieczne jest szycie rany.

1
5
11
22
51'

Odcięty od podań Kownacki, snujący się po boisku Zieliński, tracący piłkę Linetty i niczym niewyróżniający się Bereszyński. Naszych sporo, ale gra żadnego nie daje powodów do dumy.

1
8
10
13
48'

Celny strzał Praeta z 23 metrów. Pepe Reina na moment wypuścił piłkę z rąk, ale błyskawicznie się poprawił.

3
1
1
1
46'

Początek II połowy.

5
2
1
45'

Wyraźnie przeciągnięta centra Callejona z prawego skrzydła.

2
1
2
6
42'

Dośrodkowanie z kornera trafiło na głowę Ferrariego. Środkowy obrońca gospodarzy obił poprzeczkę!

5
3
5
8
6
40'

Ponownie szybki wypad gospodarzy. Goście ratowali się faulem taktycznym w środku boiska, ale sędzia zastosowował przywilej korzyści. Będzie jednak okazja ze stałego fragmentu gry bo przed polem karnym przewrócił się Gaston Ramirez.

2
2
2
1
3
38'

Jest kontra Samdorii! Karol Linetty z piłką po lewej stronie pola karnego przyjezdnych. Dwukrotna próba wstrzelenia wzdłuż bramki, ale nie pozwala na to defensywa Napoli.

3
2
7
3
3
34'

Pojedynek na prawym skrzydle. Urwał się Dawid Kownacki, ale nie był w stanie przepchnąć tęgiego Koulibaly'ego i tylko aut dla gospodarzy.

4
3
3
7
3
30'

Problemy Sampdorii z opuszczeniem własnego pola karnego. Wszystko przez agresywny, wysoki pressing SSC Napoli.

7
2
3
2
3
Czy któryś z Polaków strzeli dzisiaj gola?
3
27'

Groźny strzał w długi róg oddał Lorenzo Insigne. Wydawało się, że piłka wpadnie do siatki tuż przy słupku, ale jednak minęła cel.

1
2
6
1
2
25'

Karol Linetty bezmyślnie zagrał piętą przed własnym polem karnym. Przechwyt, szybkie podanie do Insigne, ale jest spalony.

4
3
7
6
17
23'

Strata Kownackiego rodzi szansę dla gości. Z 20 metrów huknął Piotr Zieliński - prosto w bramkarza.

6
7
5
6
3
20'

Jedna z pierwszych ofensywnych akcji Sampdorii. Bereszyński wymienił kilka podań z Praetem, ale w kluczowym momencie Belg stracił piłkę na rzecz Zielińskiego.

8
8
2
1
4
17'

Ładny strzał głową Albiola, ale świetnie broni Vid Belec. Pierwotnie w bramce Sampdorii miał stanąć Emiliano Viviano, ale na rozgrzewce doznał urazu palca.

2
5
2
2
3
16'

Lorenzo Insigne nadział się na łokieć Praeta i grać będzie z zabandażowaną głową.

4
6
3
3
2
13'

Dość komiczna sytuacja. Sędzia nie wiedział co ze sobą począć i wyraźnie przeszkodził Mertensowi w rozegraniu akcji.

2
7
3
2
3
10'

Przewaga SSC Napoli, ale to raczej było do przewidzenia. Gospodarze ustawieni typowo pod grę z kontry.

3
2
2
4
2
9'

Wbiegał na dalszy słupek Kownacki, ale Gianluca Caprari podjął zbyt pochopną decyzję o strzale. Pozycja trudna i piłka przeleciała daleko obok słupka.

2
1
3
4
1
5'

Po centrze z kornera Albiol strącił piłkę głową pod nogi Mertensa, a ten trafił do siatki z bliskiej odległości. Gol nie zostaje jednak uznany... był spalony.

5
2
4
3
8
3'

Pierwsze minuty bardzo spokojne. Trwa badanie możliwości i usposobienia przeciwnika.

6
3
4
6
4
20:07

Spotkanie poprowadzi 38-letni Claudio Gavillucci.

6
4
6
3
5
20:07

Jeszcze niedawno Sampdoria i SSC Napoli miały ambitne plany. Neapolitańczycy walczyli o scudetto, a piłkarze z Genui o europejskie puchary.  Słabsze wyniki sprawiły jednak, że dziś ten mecz nie ma aż tak wielkiego znaczenia. My jednak zacieramy ręce, bo aż czterech Polaków w pierwszych składach!