2:1
Zakończony

Lazio Rzym

90+3'

Dobrze taktycznie przygotowani gospodarze mają zwycięstwo na wyciągnięcie ręki. Gennaro Gattuso pokazuje wymownie podopiecznym, że mają zostać na połowie przeciwnika.

5
1
1
2
1
90'

Doliczone minimum 5 minut do regulaminowego czasu.

2
1
4
1
1
90'

Żółtą kartkę za faul na Lucasie Biglii otrzymał Marco Parolo.

3
1
1
1
1
89'

Seria rzutów rożnych Lazio w ostatnich minutach regulaminowego czasu. Radzą sobie gospodarze i wybijają piłkę jak najdalej od własnego pola karnego.

1
1
1
1
1
86'

Żółtą kartkę za przytrzymanie przeciwnika otrzymał Ignazio Abate.

3
3
3
3
3
85'

Żółtą kartkę za przewinienie taktyczne otrzymał Bastos.

Lazio Rzym
2
1
1
1
1
85'

Tylko Senad Lulić wie, jakim sposobem nie skierował piłki z trzech metrów do bramki po podaniu Felipe Andersona. Większej szansy na wyrównanie rzymianie mieć nie będą.

1
4
1
1
1
83'

Lazio. Schodzi: Adam Marusić. Wchodzi: Nani.

1
1
1
1
1
83'

Pierwsza połowa była ciekawsza i bardziej dynamiczna niż druga. Milan już nie musi atakować, Lazio nie potrafi i kibice musieli zaspokoić głód emocji przed przerwą.

1
1
81'

Milan. Schodzi: Suso. Wchodzi: Fabio Borini.

1
2
76'

Felipe Anderson oddał strzał zza pola karnego. Gianluigi Donnarumma dobiegł do słupka i tylko podskoczył, ponieważ piłka nie szybowała w światło jego bramki.

74'

Lazio. Schodzi: Stefan de Vrij. Wchodzi: Luiz Felipe.

wchodzi Wchodzi
Luiz Felipe #27
schodzi Schodzi
71'

Milan. Schodzi: Luca Antonelli. Wchodzi: Ignazio Abate.

71'

Milan. Schodzi: Patrick Cutrone. Wchodzi: Andre Silva.

68'

Giacomo Bonaventura oddał uderzenie zza pola karnego do koszyczka Thomasa Strakoshy. Pewna interwencja Albańczyka w bramce Lazio. W odpowiedzi Gianluigi Donnarumma sparował strzał głową Sergeja Milinkovicia-Savicia! Gorąca minuta w Mediolanie.

66'

Szansa dla Lazio po akcji Felipe Andersona. Brazylijczyk podał piłkę spod linii bramkowej do Sergeja Milinkovicia-Savicia. Serb trochę za długo przekładał sobie piłkę i Rossoneri zasłonili wszystkie miejsca, w które można było oddać strzał.

65'

Żółtą kartkę za opóźnianie gry otrzymał Luca Antonelli.

63'

Serb zrobił krzywdę doświadczonemu defensorowi i niewykluczona jest zmiana.

61'

Sergej Milinković-Savić wskoczył na plecy Leonardo Bonucciego i nawet oddał uderzenie głową, tyle że z niewygodnej pozycji i poza światło bramki Rossonerich.

1
58'

Tymczasem po przeciwnej stronie boiska Suso próbował uruchomić dośrodkowaniem Patricka Cutrone. Odrobinę za wysoka piłka i autor pierwszego gola nie miał szans na oddanie uderzenia.

57'

Felipe Caicedo jest następnym zawodnikiem Lazio kwalifikującym się do zmienienia. Brakuje gościom spokoju Ciro Immobile, ich ofensywa jest chaotyczna.

1
54'

Ataki rzymian pod kontrolą Milanu. Ponadto podopieczni Gennaro Gattuso starają się jak najdłużej utrzymywać w posiadaniu piłki i w ten sposób gasić impet przeciwnika.

52'

Lazio. Schodzi: Lucas Leiva. Wchodzi: Felipe Anderson.

51'

Żółtą kartkę za faul na Giacomo Bonaventurze otrzymał Senad Lulić.

50'

Jedna z najdłuższych wymian podań Lazio w tym meczu. Nie wytrzymał ciśnienia Bastos i strzelił z nieprzygotowanej pozycji ponad poprzeczką.

48'

Simone Inzaghi musiał przeorganizować drużynę w szatni. Na razie trener Lazio nie zdecydował się jednak na wprowadzenie żadnego zmiennika.

46'

Gra wznowiona po przerwie!

1
17:22

Milan radzi sobie z trzecim zespołem w tabeli.

1
45'

Doliczona minuta.

1
1
44'

Gol! Strzelił Giacomo Bonaventura. Asystował mu Davide Calabria.

Ponownie zaskoczeni stoperzy Lazio! Tym razem do siatki główkował z bliska Giacomo Bonaventura po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Milan odzyskał prowadzenie niewiele przed przerwą.

41'

Odłożoną w czasie żółtą kartkę za przytrzymanie przeciwnika otrzymał Sergej Milinković-Savić.

41'

W odpowiedzi Hakan Calhanoglu i po raz drugi pomocnika Milanu zatrzymał dopiero Thomas Strakosha. Turek prowadzi kanonadę zza pola karnego.

40'

Gianluigi Donnarumma wyszedł odważnie na przedpole i interweniował skutecznie. Do strzału przygotowywał się już Felipe Caicedo, jednak Włoch nie pozwolił mu na dużo.

1
38'

Nic a nic nie uczą się na swoich błędach rzymianie. Kolejne przewinienie na obrzeżach własnego pola karnego. Po jednym z rzutów wolnych Milan wyszedł na prowadzenie.

35'

Po raz pierwszy w tym meczu można powiedzieć, że podopieczni Simone Inzaghiego przejęli inicjatywę. Milanowi skończyły się chwilowo pomysły na atakowanie, ale już wraca do ofensywy.

32'

Dobra wymiana podań Lazio przed polem karnym przeciwnika, po której Luis Alberto huknął w poprzeczkę. To mogła być piękna bramka przyjezdnych. Hiszpanowi zabrakło odrobiny precyzji!

30'

Sergej Milinković-Savić główkował przypadkowo w rękawice Gianluigiego Donnarummy. Wcześniej Lazio podjęło w zasadzie pierwszą próbę uruchomienia dośrodkowaniem Felipa Caicedo.

28'

Żółtą kartkę za faul na Luce Antonellim otrzymał Adam Marusić.

26'

Tym razem za wykonanie rzutu wolnego wziął się Suso. Uderzenie metr obok bramki Lazio. Thomas Strakosha nie wyglądał na mocno spanikowanego.

25'

Żółtą kartkę za faul na Francku Kessie otrzymał Stefan Radu.

1
22'

Adam Marusić i Lazio wróciło do gry!

1
20'

Gol! Strzelił Adam Marusić. Asystował mu Lucas Leiva.

Rehabilitacja Adama Marusicia za sprokurowanie niebezpiecznego stałego fragmentu przed golem. Po podaniu z drugiej linii skrzydłowy miał nadspodziewanie dużo miejsca w polu karnym, przełożył sobie piłkę na lewą stopę i ominął Gianluigiego Donnarummę płaskim strzałem!

9
2
1
1
4
20'

Patrick Cutrone dał prowadzenie Rossonerim.

18'

Rzymianie nie wyglądali dobrze w ostatnich minutach i nadal nie wyglądają. Głęboko schowali się przed przeciwnikiem, który w tym sezonie Serie A nie pokonał jeszcze żadnego potentata.

15'

Gol! Strzelił Patrick Cutrone. Asystował mu Hakan Calhanoglu.

Po faulu Adama Marusicia na Giacomo Bonaventurze gospodarze mieli rzut wolny blisko pola karnego Lazio. Po mocnym wstrzeleniu Hakana Calhanoglu dopadł do piłki Patrick Cutrone i z bliska wpakował ją do bramki!

13'

Milan zaczyna przeważać, ciekawiej buduje swoje ataki, a rzymianie muszą uwijać się we własnym polu karnym i wybijać niebezpieczne dośrodkowania.

1
10'

Thomas Strakosha uratował Lazio. Hakan Calhanoglu jest aktywny od początku spotkania, wygrał pojedynek z Bastosem i oddał precyzyjne uderzenie zza pola karnego. Bramkarz zdążył z interwencją!

1
8'

Hakan Calhanoglu rozegrał beznadziejnie rzut wolny. Nie potrafił jednak zorganizować się do kontrataku Luis Alberto i rzymianie nie wymierzyli gospodarzom kary za nieporadność.

6'

Starają się rozsądnie budować swoje ataki zawodnicy obu drużyn. Nie kończą się one jeszcze niebezpiecznymi uderzeniami. Lazio jest świadome, jak historycznie trudny jest dla niego stadion Milanu i nie rzuca się do przodu.

3'

Po stracie Senada Lulicia uderzenie ostrzegawcze oddał Hakan Calhanoglu. Bramkarz Lazio wyłącznie odprowadził piłkę wzrokiem poza boisko.

2
2'

Milan w czerwono-czarnych pasiakach i białych spodenkach, natomiast goście z Rzymu w granatowo-czarnych strojach. W tych samych, w których odczarowali Turyn.