Lotto Ekstraklasa: 14. kolejka
27 paź 2017 18:00
90+2'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Łukasz Zwoliński. Bezmyślny faul przy linii bocznej. Czerwona kartka w ciągu dwóch minut.

Pogoń Szczecin
17
9
2
3
7
90+1'
90'

Arbiter doliczył dwie minuty.

7
1
1
2
4
90'

Madej minął dwóch rywali, ale stracił piłkę przy próbie podania do Vacka.

2
3
1
2
90'

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Zwoliński.

10
3
1
2
2
89'

Hołota mógł strzelić bramkę kolejny. Odchylony, 15 metrów od bramki, próbował lobować Wrąbla. I prawie mu się udało, piłka tuż nad poprzeczką.

3
3
4
2
1
88'

Żółtą kartkę otrzymał Mariusz Pawelec. Stoper Śląska zatrzymał kontrę Pogoni.

Śląsk Wrocław
4
1
2
1
86'

Strzał głową Korta bardziej do statystyk. Wrąbel złapał piłkę bez żadnych problemów.

7
2
2
1
85'

To nie jest dzień Vacka. Czech zwolnił kontrę podaniem za plecy Koseckiego. Ostatecznie nic z niej nie wyszło.

2
4
81'
81'

Agresywne dośrodkowanie Gyurcso głową wybił Celeban.

7
4
1
80'

Pich dał się po raz kolejny ograć. Siatkę Słowakowi założył Nunez. Po chwili sytuację faulem ratował Piech. Ma szczęście, że trzy minut po poprzedniej kartce nie zarobił kolejnej.

1
1
2
1
78'

Żółtą kartkę otrzymał Arkadiusz Piech. Niepotrzebny faul w okolicy koła środkowego.

4
4
6
78'
77'

Pich & Piech pobawili się z piłkarzami Pogoni. Przez dobre 30 sekund wymieniali ze sobą podania na pięciu metrach, a rywale patrzyli. W końcu zakiwali się na śmierć.

2
4
2
76'

Strzał głową po rzucie rożnym, ale Wrąbel ponownie w roli obserwatora.

2
3
3
75'

Uderzenie Deleva, niby niegroźne, ale po rykoszecie mogło zaskoczyć Wrąbla. Kolejna udana interwencja golkipera Śląska.

3
1
74'

Drygas przepuścił piłkę do Hołoty, który mógł strzelać. Rzeczywiście, uderzył, ale Wrąbel tylko poobserwował jak piłka trafia w sektor symaptyków Śląska.

2
1
71'

Śląsk na fali. Rzut wolny z 40 metrów, a dośrodkowanie Chrapka mógł zamknąć Robak.

3
3
2
67'

Gol! Strzelił Arkadiusz Piech. Asystował mu Michał Chrapek.

Pan Piłkarz Piech. Przed chwilą nieco drwiliśmy z jego nieskuteczności, a raptem pięć minut potem wykonał prawdopodobnie swoją najlepszą akcję sezonu. Jednym zrywem minął Hołotę i Nuneza, wszedł w pole karne i uderzył po długim rogu. Załuska bezradny.

42
22
6
4
5
65'

Odważne piąstkowanie Wrąbla i przede wszystkim skuteczne.

6
3
2
1
62'

Robak będzie się śnił Rapie. Rumun stracił głowę i dał sobie odebrać piłkę przed własną szesnastką. Robak ruszył na bramkę, właściwie już minął Załuskę, ale musiałby strzelać z bardzo ostrego kąta. Zabawił się z golkiperem, po chwili stracił jednak piłkę, bo koledzy nie przyszli mu z pomocą.

6
7
3
4
1
61'

W tym sezonie Piech ma bardzo poważny problem ze skutecznością. Tym razem znalazł się sam na sam z Załuską. Strzelił obok niego, ale i obok słupka.

1
1
2
1
4
60'

Pich (tak, znowu on) dał się ograć na prawej stronie. Słowaka nawinął Nunez, ale uderzył za lekko i we Wrąbla.

1
1
1
3
1
59'

Kosecki wyprzedził jednego z rywali, pognał na bramkę Pogoni, piętką (!) obsłużył Robaka, ten jednak za mocno odchylił się przy strzale.

4
2
2
58'

Delev dostał niezłą piłkę, ale po pierwsze pogubił się, po drugie i najważniejsze - był na spalonym.

2
1
2
2
2
55'

Groźne dośrodkowanie Nuneza z wolnego, nikt nie dopadł jednak do wrzutki.

3
2
2
2
1
54'

Rapa ryzykowanie zagrał głową do Załuski i mógł go uprzedzić Kosecki. Ale golkiper minimalnie szybszy.

1
2
1
1
3
53'

Wrąbel pracuje na "11" kolejki. Golkiper pofrunął w powietrzu po strzale głową i odbił piłkę na rzut rożny. Po przerwie klasa.

4
2
2
1
51'

Pich dał się nawinąć Gyurcso na prawej stronie. Węgier wbiegł na piąty metr i Śląsk musiał ratować Pawelec.

1
50'

Kapitalny Wrąbel! Można na nim wieszać psy, że niepewny, że elektryczny, ale w ważnych chwilach nieraz ratował Śląska. Tak jak teraz. Frączczak przepchnął w powietrzu Celebana, zgrał do Drygasa, a jego strzał z najwyższym trudem odbił golkiper Śląska.

6
1
2
2
49'

Piech bark w bark z Nunezem. Portugalczyk staranowany, ale czysta interwencja zdaniem arbitra.

1
1
3
3
2
46'

Zmiany zmianami, a piłkarze już grają.

4
2
1
1
1
46'

Pogoń. Schodzi: Dariusz Formella. Wchodzi: Adam Gyurcso.

46'

Pogoń. Schodzi: Rafał Murawski. Wchodzi: Dawid Kort.

3
5
4
2
4
43'

Robak, jak rasowy snajper, nie zamierzał dzielić się piłką. Katastrofalna strata Pogoni na własnej połowie, napastnik miał po prawej stronie kolegę, ale zdecydował się na strzał z 30 metrów. Minimalnie obok słupka.

4
3
8
2
3
40'

Pawelec i Cotra nie wiedzą, jak dopuścili Frączczaka do strzału. Napastnik Pogoni wskoczył między dwójkę obrońców i sprawił Wrąblowi trochę problemów.

5
3
2
3
6
38'

Pogoń jakby ruszyła, na razie w żółwim tempie, ale minimalna poprawa po słabych ostatnich minutach. Ich akcje powstrzymali jednak Pich i Celeban.

9
3
3
3
3
36'

Kolejne zamieszanie w polu karnym, w dodatku Nunes niepewnie interweniował.

3
2
6
5
4
35'

Gol! Strzelił Marcin Robak. Asystował mu Jakub Kosecki.

Fenomenalne dogranie Koseckiego do Robaka! Obrońcy Pogoni pewnie liczyli kibiców na wrocławskim stadionie, bo do Robaka nie ruszył żaden z nich. A snajper takiej klasy nie marnuje sytuacji sam na sam.

57
41
8
9
15
33'

Dobre dośrodkowanie z lewej strony, ale Formella miał na plecach Celebana i był skazany na niepowodzenie.

5
4
1
4
3
30'

Jeżeli Pogoń nie była w stanie strzelić bramki w tej sytuacji, to nie wiadomo, czy coś w ogóle jej coś pomoże. Murawski ograł Picha jak dziecko, strzelił jednak we Wrąbla, ten interweniował bardzo niepewnie i Delev mógł, a właściwie powinien dobić uderzenie. Tymczasem piłka minęła słupek.

12
9
8
10
13
28'

Wstrzelenie piłki przez Cotrę, ale piłka nie minęła nawet pierwszego obrońcy. Okazję do strzału miał jeszcze Vacek, za długo jednak zwlekał.

1
1
2
5
2
27'

Nieco za krótkie dośrodkowanie Nunesa z wolnego i stoperzy Śląska nie pozwolili na oddanie strzału. Delikatnie rzecz ujmując, we Wrocławiu nie dzieje się za wiele. Właściwie to nic.

3
2
1
1
1
26'

Bardzo ryzykowne wycofanie piłki przez Cotrę. Wrąbel uprzedził jednak Frączczaka.

4
2
2
2
4
23'

Bardzo optymistycznie ruszył Frączczak. Na więcej nie pozwolił mu Celeban.

2
3
3
3
4
22'

Pich z trudem dobiegł do piłki zagranej niemal pod samą chorągiewkę. Wstrzelił ją w pole karne, ale tam nie było nikogo i ponownie zaczyan Załuska.

4
2
1
1
1
20'

Nunes do końca pilnował Piecha, choć ten dostał kapitalne podanie z głębi pola. I jeszcze nie skończyło się na rzucie rożnym. Zaczyna Załuska.

3
2
1
2
1
18'

Pich zaskakująco dobrze odnajduje się na prawej obronie. Przed chwilą czyściutkim wślizgiem wygarnął rywalowi piłkę.

2
2
2
1
2
18'

Finezyjne podanie Murawskiego nie minęło obrony Śląska. Na posterunku Cotra.

1
1
1
3
15'

Interwencja Załuski poza polem karnym. Rapa czujnie blokował goniącego go Robaka.

3
1
1
1
2
13'

Niezła próba Chrapka. Najpierw odebrał piłkę przed polem karnym Pogoni, a potem zdecydował się na strzał po ziemi. Załuska mógł tego nie sięgnąć, gdyby leciało w światło bramki.

2
1
1
2
13'

Kosecki walczył na skrzydle z Rapą. Aut dla Śląska na wysokości pola karnego.

1
2
3
12'

Nie ukrywajmy, słaby fragment spotkania. Seria nieudanych zagrań i strat.

1
1
1
1
1
9'

Zupełnie nieudany przerzut Hołoty. Piłka w rękach Picha, dzisiaj nietypowo ustawionego w roli prawego obrońcy.

1
1
2
4
3
9'

Cotra uprzedził szarżującego Niepsuja. Pogoń od autu.

4
2
2
3
1
7'

Wrąbel! Pozostawiony bez opieki Frączczak ruszył do dośrodkowania Deleva, uderzył po koźle i tylko przytomność Wrąbla uratowała Śląsk.

17
12
4
5
7
4'

Gol! Strzelił Marcin Robak. Asystował mu Robert Pich.

Bardzo dobre dośrodkowanie Picha, Robak wygrał pojedynek główkowy z Rapą i po niezbyt pewnej interwencji Załuski piłka wpadła do siatki. Golkiper Pogoni może zapisać sobie trafienie na swoje konto.

48
35
5
9
21
3'

Kosecki za długo zwlekał ze strzałem. Kapitalnym podaniem obsłużył go Robak i mogło być 1:0. Skrzydlowy Śląska nie potrafił wybrać optymalnego rozwiązania.

6
5
3
5
8
2'

Nieudana akcja Nunesa po lewej stronie. Od autu Śląsk.