0:0
Zakończony

SSC Napoli

90+3'

Nic wynikło z rzutu wolnego dla gości i atak ostatniej szansy przeprowadzili gospodarze. Pepe Reina zatrzymał na linii strzał Giovanni Simeone. Wielka, niewykorzystana szansa zmiennika!

90+1'

Minęła pierwsza z trzech doliczonych minut i żadna drużyna nie skonstruowała ataku. Rzut wolny dla Napoli i będzie próba zagrania na aferę.

90'

Sędzia postanowił przedłużyć mecz o 3 minuty.

89'

Moment, w którym na boisku pojawił się Piotr Zieliński.

88'

Genoa. Schodzi: Lucas Ocampos. Wchodzi: Edenilson.

87'

Lucas Ocampos przegrał pojedynek w bocznym sektorze boiska, ale w sukurs nadbiegł jego imiennik Lucas Orban i sprowokował przeciwnika do faulu.

85'

Manolo Gabbiadini pokazał się na lewej stronie boiska, ale nie zakończył swojej akcji celnym strzałem. W odpowiedzi Tomas Rincon wpadł w pole karne i Napoli uratowała dopiero interwencja Pepe Reiny po płaskim uderzeniu!

83'

Na boisku pozostał w tej sytuacji jeden Polak - Piotr Zieliński. Arkadiusz Milik tym razem nie zdobył gola. W drugiej połowie oddał jedno celne uderzenie, ale Mattia Perin nie dał się zaskoczyć.

80'

Sześć kartek pokazał dotychczas sędzia Antonio Damato. Faule i zmiany wpłynęły negatywnie na tempo meczu w ostatnich minutach.

79'

Żółtą kartkę otrzymał Jorginho.

SSC Napoli
78'

Genoa. Schodzi: Darko Lazović. Wchodzi: Ezequiel Munoz.

77'

Żółtą kartkę otrzymał Giovanni Simeone.

74'

Pierwsza akcja Piotra Zielińskiego była od razu przebojowa. Polak obsłużył podaniem Lorenzo Insigne, który zdążył do piłki, ale ostry kąt utrudnił oddanie celnego strzału. Poradził sobie Mattia Perin.

75'

Żółtą kartkę otrzymał Olivier Ntcham.

74'

Spieszy się piłkarzom, ponieważ pozostało już mało czasu do końca spotkania. Lorenzo Insigne próbował wściekle zabrać piłkę przeciwnikowi, by wyrzucić aut.

73'

Napoli. Schodzi: Allan. Wchodzi: Piotr Zieliński.

72'

Za moment na boisku pojawi się Piotr Zieliński. Być może młody pomocnik znajdzie sposób na sforsowanie defensywy Genoa CFC.

70'

Podanie od Marka Hamsika dotarło w okolice narożnika pola karnego do Jose Callejona. Natychmiast potężne uderzenie obok spojenia słupka z poprzeczką.

69'

Arkadiusz Milik upadł w polu karnym gospodarzy i popatrzył błagalnym wzrokiem na sędziego. Antonio Damato nie zdecydował się użyć gwizdka, a kazał Polakowi kontynuować grę.

69'

Pojedynek z perspektywy trybun. Kibice wciąż czekają na gola.

66'

Dynamiczna i efektowna szarża Lucasa Ocamposa w pole karne gości. Zakończył je płaskim wstrzeleniem, które zatrzymał dobrze ustawiony Kalidou Koulibaly. Tylko korner.

64'

Fatalne rozegranie gospodarzy na własnej połowie i Napoli mogło skarcić ich za błąd. Dries Mertens podał jednak niedokładnie do Marka Hamsika i futbolówka poturlała się w rękawice bramkarza.

62'

Strzał Arkadiusza Milika z ostrego kąta po krótkim balansie ciała. Polak wypracował sobie miejsce, by spróbować zaskoczyć Mattię Perina, ale bramkarz Genoa był czujny do końca.

60'

Minęła godzina pojedynku na Stadio Luigi Ferraris w Genui. Ostatnie minuty ze wskazaniem na gospodarzy, a Napoli zbiera się do odpowiedzi.

58'

Genoa wróciła na połowę przyjezdnych i wywalczyła korner. Lucas Orban zapolował na dośrodkowanie i nawet oddał strzał głową, ale wysoko nad poprzeczką. Od bramki Pepe Reina.

57'

Pepe Reina sprzątnął piłkę sprzed nosa przeciwnika na przedpolu. Była jeszcze poprawka Darko Lazovicia obok bramki SSC Napoli. Może odetchnąć Hiszpan i obrońcy.

56'

Arkadiusz Milik i spółka mają już 65 procent posiadania piłki po swojej stronie. Genoa CFC stawia na jej szybkie wyprowadzenie.

55'

Akcja Napoli rozpoczęła się od przechwytu Allana w centrum boiska. Piłka powędrowała jak po sznurku do Marka Hamsika. Słowak bije sobie brawo, ale chyba na zachętę, ponieważ strzelił niecelnie.

53'

Żółtą kartkę otrzymał Tomas Rincon.

53'

Po faulu Elseida Hysaja Pepe Reina wypiąstkował niebezpieczne dośrodkowanie z rzutu wolnego i umożliwił kontratak Arkadiuszowi Milikowi. Tomas Rincon zatrzymał szarżującego Polaka faulem i...

52'

Żółtą kartkę otrzymał Elseid Hysaj.

51'

Piłkarze rezerwowi rozgrzewają się coraz bardziej intensywnie. Trenerzy muszą szukać rozwiązań, by zmienić bezbramkowy wynik.

51'

Piłka w posiadaniu zawodników w błękitnych koszulkach i białych spodenkach. Szukają sposobu na przedostanie się pod bramkę Mattii Perina.

50'

Napoli chce zaatakować mocniej po powrocie z szatni, ale musi uważać na riposty przeciwnika. Przed momentem Allan zatrzymał rozpędzonego Diego Laxalta.

48'

W pierwszych minutach po przerwie Mattia Perin był w opałach. Napoli miał rzut wolny tuż sprzed pola karnego, a po chwili musiał interweniować po dośrodkowaniu z narożnika boiska.

46'

Gra wznowiona po przerwie!

44'

Mattia Perin interweniował po strzale Jose Callejona. Właściwie ustawił się bramkarz gospodarzy i nie przepuścił piłki do bramki.

42'

Marek Hamsik wrócił na własną połowę i interweniował wobec ataku Darko Lazovicia. Tylko korner dla gospodarzy.

40'

5 minut pozostało do końca pierwszej części meczu. Wciąż bezbramkowo, a ostatnią akcję Lucas Ocampos zakończył niecelnym dośrodkowaniem z lewego skrzydła.

38'

Akcja indywidualna Driesa Mertensa. Poradził sobie z dwoma przeciwnikami i wbiegł z wysoką prędkością w pole karne Genoa CFC. O jeden zwód za daleko i nie utrzymał piłki w obrębie boiska.

36'

Szansa Arkadiusza Milika na zdobycie gola. Reprezentant Polski strzelił głową z 10. metra, ale nieszczęśliwie trafił w ustawionego tuż przed linią bramkową przeciwnika!

32'

Żółtą kartkę otrzymał Lucas Orban.

28'

Elseid Hysaj próbował przebić się w pole karne przeciwnika, ale sędzia dojrzał faul defensora SSC Napoli.

25'

Leonardo Pavoletti strzelił z bliska w bramkarza. To druga, dobra szansa napastnika SSC Napoli na zdobycie gola.

23'

Dries Mertens rozpęzdił się na lewej stronie boiska, ale po chwili rywale podwoili krycie i nie pozwoli Belgowi na wiele.

20'

Po pudle Marka Hamsika błyskawicznie odpowiedzieli gospodarze. Dośrodkowanie z prawej strony boiska i Leonardo Pavoletti miał miejsce na strzał głową. Pepe Reina nie dał się pokonać i sparował piłkę na poprzeczkę!

19'

Marek Hamsik nie zastanawiał się długo i po świetnym podaniu huknął z dużą mocą i prawie nienaganną precyzją. Gospodarze uratowani przez poprzeczkę!

16'

Początek meczu bez konkretów pod obiema bramkami. Mattia Perin przebiegł się po piłkę dla rozgrzewki, po czym wznowił grę dalekim wykopem.

13'

Gra wstrzymana po faulu Arkadiusza Milika. Polak walczył z defensorem Genoa CFC o futbolówkę po dalekim wykopie własnego bramkarza.

10'

Sędzia Antonio Damato zaprosił zawodników obu drużyn na krótką rozmowę wychowawczą. Ci ruszyli do niego z pretensjami po zagraniu ręką Ocamposa.

8'

Arkadiusz Milik dostał podanie, będąc na 16. metrze. Bramkostrzelny napastnik SSC Napoli próbował wbiec na przebój w pole karne Genoa CFC, ale wpadł na przeciwnika.

6'

Wysoki pressing i walka o dominacje w środku pola. Piłkarze poruszają się dynamicznie po murawie na początku spotkania.

4'

Elseid Hysaj podłączył się do ataku po przeciwnej stronie boiska. Wszystko w tempo i dobrze się zapowiadało, ale obrońca SSC Napoli nie opanował piłki.

2'

Pierwszą akcję próbowali skonstruować gospodarze. Zbyt mocne podanie na lewe skrzydło w kierunku Rincona i piłka opuściła boisko.

20:40

Ławka rezerwowych SSC Napoli: Rafael Cabral, Luigi Sepe - Ivan Strinić, Emanuele Giaccherini, Christian Maggio, Nikola Maksimović, Piotr Zieliński, Manolo Gabbiadini, Lorenzo Insigne, Marko Rog, Amadou Diawara, Lorenzo Tonelli.

20:40

Ławka rezerwowych Genoa CFC: Eugenio Lamanna, Lukas Zima - Edenilson, Davide Brivio, Isaac Cofie, Riccardo Fiamozzi, Serge Gakpe, Santiago Gentiletti, Ezequiel Munoz, Nikola Ninković, Goran Pandev, Giovanni Simeone.

20:24

Arkadiusz Milik zapoluje na następne gole w barwach SSC Napoli w meczu z Genoa CFC. Napastnik reprezentacji Polski jest w podstawowym składzie, natomiast Piotr Zieliński zacznie na ławce rezerwowych.