03 gru 2016 15:30
89'

Borussia. Schodzi: Ousmane Dembele. Wchodzi: Emre Mor.

88'

Pulisić poszedł na przebój i zdołał oddać strzał, który z trudem wybronił Sommer.

1
85'

Dzięki wygranej Dortmund wyprzedzi w tabeli 1.FC Koeln i awansuje na 5. miejsce w tabeli, ale w niedzielę może zostać zdystansowany przez Eintracht Frankfurt.

81'

Końcówka nie zwiastuje większych emocji. W tym meczu zwycięzca jest już znany.

73'

Aubameyang i Schmelzer popędzili z kontratakiem prawym skrzydłem, ale wywalczyli tylko rzut rożny.

70'

Całkowita dominacja gospodarzy, którzy robią co chcą w ataku. Taka Borussia może walczyć o mistrzostwo Niemiec.

68'

Gol! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Przepiękna akcja BVB i kolejny gol. Reus wpadł w pole karne, dograł piętą do Aubameyanga, a ten mocnym strzałem nie dał szans Sommerowi!

66'

Piszczek znów pokazał się w ofensywie i dograł do Bartry po rzucie rożnym. Hiszpan uderzył zbyt lekko, by pokonać bramkarza.

1
14:54
1
64'

Gol! Strzelił Ousmane Dembele. Zanosiło się na to trafienie dla BVB! Dembele po podaniu Reusa ograł obrońców na linii pola karnego, po czym uderzył idealnie w róg bramki. Sommer nie miał szans tego obronić.

Borussia Dortmund
2
63'

Teraz szarżował Aubameyang i mógł oddać strzał z groźnej pozycji, ale tym razem ofiarnie i skutecznie interweniował Tobias Strobl.

61'

Kapitalna okazja dla BVB! Marco Reus miał mnóstwo miejsca, by dokładnie uderzyć w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale zbyt długo zwlekał i przyblokował go Christensen.

59'

Piszczek znów w akcji ofensywnej! Tym razem boczny obrońca dośrodkował niedokładnie na 10. metr.

1
56'

Sommer zatrzymał groźny strzał Aubameyanga. Ciekawe widowisko w ostatnich minutach.

54'

Christensen wygrał pojedynek powietrzny z Weidenfellerem, ale główkował nad poprzeczką. To była dogodna okazja dla Gladbach!

52'

Raffael wykorzystał błąd Reusa i pognał na bramkę, a jego dośrodkowanie z trudem wybił Sokratis. Grek ryzykował zdobyciem bramki samobójczej, skończyło się na rzucie rożnym.

50'

Reus pokonał Sommera strzałem piętą po centrze Piszczka, ale znajdował się na minimalnym ofsajdzie. Dobra decyzja arbitra liniowego.

47'

Akcję Dembele kończył Marcel Schmelzer, jednak uderzył niecelnie i Sommer nie musiał interweniować.

46'

Początek II połowy.

43'

Końcówka I połowy pod znakiem przewagi gospodarzy. Gladbach w kolejnym meczu prezentują się poniżej oczekiwań.

40'

Szaleje w atakach BVB Ousmane Dembele. Francuz dysponuje fantastyczną techniką.

38'

Ofensywnie usposobiony Bartra strzelał z 25 metrów. Wysoko nad poprzeczką.

37'

Raffael dośrodkował z rzutu wolnego prosto w ręce dobrze ustawionego Weidenfellera.

37'

Borussia. Schodzi kontuzjowany Nuri Sahin. Wchodzi: Julian Weigl.

36'

Za faul taktyczny żółtą kartkę otrzymał Łukasz Piszczek.

1
34'

Po rzucie rożnym Matthias Ginter oddał strzał z powietrza, a piłka nieznacznie przeleciała nad poprzeczką bramki Sommera.

32'

Reus znalazł się w dogodnej pozycji strzeleckiej, ale ofiarnym wślizgiem powstrzymał go Elvedi! Świetna interwencja Szwajcara.

28'

Od dłuższego czasu nic ciekawego nie dzieje się na murawie stadionu w Dortmundzie. Żadna z drużyn nie forsuje tempa, brakuje też precyzji.

25'

Wreszcie nieco lepszy okres gry Gladbach. Goście zawiązali atak pozycyjny na połowie BVB.

22'

Kolejna akcja drużyny Thomasa Tuchela z udziałem Bartry i Reusa. Skończyło się na rzucie rożnym dla BVB.

18'

Gospodarze nadal długo utrzymują się przy piłce i nie dopuszczają Gladbach do głosu.

15'

Gol! Strzelił Łukasz Piszczek. Po centrze z rzutu rożnego Bartra zgrał piłkę na 4. metr, gdzie Piszczek strzałem głową zaskoczył Sommera. To już jego trzeci gol w tym sezonie!

5
14'

Żółtą kartkę za faul taktyczny na Dembele otrzymał Tobias Strobl.

Borussia M'gladbach
11'

Dortmundczycy spokojnie rozgrywają piłkę w okolicach linii środkowej boiska. Spadło tempo rywalizacji.

7'

Gol! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Natychmiastowe wyrównanie! Szybka akcja gospodarzy, wymiana piłki na jeden kontakt między Dembele a Reusem i Aubameyang niesygnalizowanym strzałem z kilkunastu metrów zaskoczył Sommera.

6'

Gol! Strzelił Raffael. Goście na prowadzeniu! Po centrze Wendta obrońcy BVB zbyt krótko wybili piłkę, która trafiła pod nogi Raffaela. Brazylijczyk uderzył płasko z 20 metrów i nie dał szans Weidenfellerowi.

4'

Groźnie pod bramką Sommera po akcji Aubameyanga. Gabończyk z ostrego kąta nie zdołał jednak oddać trudnego do obrony strzału.

14:54
3'

Ofensywna akcja Piszczka prawym skrzydłem. Dośrodkowanie Polaka okazało się niecelne.

14:54

Minuta cieszy ku czci ofiar samolotu z piłkarzami w Ameryce Południowej.

14:54

Mecz poprowadzi Marco Fritz.

14:54

Wczoraj na otwiarcie 13. kolejki Bundesligi Bayern Monachium pokonał 3:1 1.FSV Mainz:

14:54

Dortmundczycy po ostatniej porażce 1:2 z Eintrachtem Frankfurt spadli na 7. miejsce. To nie satysfakcjonuje trenera i zawodników.

14:54

Gladbach notują ostatnio fatalną serię meczów bez zwycięstwa i w tabeli plasują się dopiero na 13. pozycji.