Lotto Ekstraklasa: 12. kolejka
16 paź 2016 15:30
90+3'

To była piłka meczowa! Po centrze Vassiljeva Burliga zgrał piłkę głową do Szymańskiego, ale ten z narożnika pola bramkowego nie trafił w światło bramki Pilarza.

2
90+2'

Sędzia Tomasz Kwiatkowski oszczędził Burligę, który w polu karnym Bruk-Betu z premedytacją zagrał piłkę reką. Nie obejrzał jednak za to żółtej kartki, choć powinien, przez co wyleciałby z boiska.

90'

II połowa została przedłużona o trzy minuty.

88'

Żółtą kartkę otrzymał Artem Putiwcew.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza
87'

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Burliga.

Jagiellonia Białystok
83'

Jagiellonia osiągnęła przewagę, ale nie potrafi zagrozić bramce Pilarza.

80'

Żółtą kartkę otrzymał Roman Gergel.

79'

Frankowski pokusił się o strzał z 25 metrów, ale posłał piłkę daleko od bramki Pilarza.

77'

Nie jest to widowisko na miarę hitu 12. kolejki i starcia na szczycie Lotto Ekstraklasy.

72'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Kupczak.

71'

Gra się wyrównała. W Niecieczy jeszcze wszystko może się zdarzyć.

67'

Konstantin Vassiljev huknął z 30 metrów prosto w mur Bruk-Betu.

66'

Żółtą kartkę otrzymał Vlastimir Jovanović.

62'

Frankowski przedarł się środkiem pola, ale z 18 metrów uderzył wysoko nad bramką Bruk-Betu.

60'

Roman Gergel wygrał pojedynek powietrzny z Łukaszem Burligą, ale zagłówkował nieznacznie obok bramki Jagiellonii.

58'

Bruk-Bet znów osiągnął dużą przewagę.

54'

Po strzale Świderskiego z 20 metrów piłka odbiła się od jednego z wielu stojących w polu karnym zawodników, ale Pilarza to nie zmyliło i pewnie złapał futbolówkę.

52'

Nie może się Gutkovskis wstrzelić w światło bramki Jagiellonii. Teraz po centrze Gergela z lewego skrzydła Łotysz uderzył nieznacznie obok słupka.

51'

Żółtą kartkę otrzymał Karol Świderski.

49'

Wyrównane pierwsze minuty po przerwie.

46'

Początek II połowy.

45'

I połowa została przedłużona o minutę.

44'

Końcowe minuty I połowy należą gości. Teraz to Bruk-Bet jest zepchnięty do defensywy.

43'

Słowak pozostał na boisku, gra jest kontynuowana.

42'

Przerwa w grze. Gergel trzyma się za klatkę piersiową i ma problem ze złapaniem oddechu.

39'

Ależ pudło Burligi! Po krótko rozegranym rzucie rożnym i dośrodkowaniu Vassiljeva Runje zgrał piłkę głową do Burligi, który z czterech metrów uderzył obok bramki Pilarza!

39'

Goście w końcu wyszli ze swojej połowy. W końcowym fragmencie akcji Świderski zagrał piłkę Cernychowi, którego uderzenie na linii pola karnego zablokował Osyra.

35'

Gospodarze zaczęli sięgać po najprostsze środki, ale po dośrodkowaniach z obu skrzydeł piłka padał łupem stoperów gości albo Kelemena.

31'

Bruk-Bet całkowicie zdominował Jagiellonię.

28'

Artem Putiwcew uderzył po ziemie z ok. 25 metrów, ale Marian Kelemen nie miał problemów ze złapaniem piłki.

27'

Przewaga Bruk-Betu jest coraz wyraźniejsza. Jagiellonia od dobrych kilku minut tylko biega za piłką.

1
25'

Osyra w świetnej sytuacji uderzył nad bramką Jagiellonii! Po centrze Babiarza z rzutu wolnego piłka trafiła do zamykającego akcję Osyry, ale ten z półwoleja posłał piłkę nad poprzeczką!

23'

Gutkovskis odegrał piłkę na linię pola karnego do nadbiegającego Gergela, ale Słowak uderzył obok bramki Kelemena.

22'

Obie drużyny na razie najlepiej radzą sobie w destrukcji - bloki obronne świetnie neutralizują ofensywy rywali.

20'

Babiarz wrócił już na murawę i Słonie grają w komplecie.

18'

Kapitan Bruk-Betu opuścił boisko i jest opatrywany za linią boczną. Gospodarze na razie w "10".

17'

Żółtą kartkę otrzymał Jacek Góralski.

Pomocnik Jagiellonii został ukarany za brutalny faul na Babiarzu.

13'

Teraz w ataku pozycyjnym jest Bruk-Bet, ale też nie potrafi znaleźć sposobu na defensywę Jagiellonii.

9'

Jagiellonia prowadzi grę, ale to gospodarze na razie są konkretniejsi w działaniach, a sami nie pozwalają gościom na stworzenie zagrożenia pod bramką Pilarza.

6'

Vladislavs Gutkovskis wypracował sobie pozycję strzelecką przed polem karnym Jagiellonii i uderzył szpicem buta z 20 metrów, ale znów posłał piłkę obok bramki Mariana Kelemena.

2'

Gutkovskis uniknął spalonego po dośrodkowaniu Guilherme, ale z dziewięciu metrów uderzył obok bramki Jagiellonii!

Kto wygra mecz?
Bruk-Bet
Jagiellonia
Padnie remis
15:21

Sędzia Kwiatkowski wyprowadził już zespoły na murawę. Gospodarza zagrają w pomarańczowych strojach, a goście wystąpią na biało.

15:21

O sile Jagiellonii stanowi Konstantin Vassiljev, który w bieżącym sezonie strzelił już siedem goli, a do tego zaliczył pięć asyst. Estończyk błysnął też ostatnio w meczach drużyny narodowej.

15:14

To mecz na szczycie Lotto Ekstraklasy. Po 11 rozegranych spotkaniach oba zespoły mają na koncie po 23 punkty i zajmują dwa pierwsze miejsca w ligowej tabeli. Liderem jest Jagiellonia, ale drużyna Michała Probierza wyprzedza Słonie tylko dzięki korzystniejszemu bilansowi bramkowemu.

15:14

Pierwszy niedzielny mecz 12. kolejki Lotto Ekstraklasy poprowadzi Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.