Lotto Ekstraklasa: 18. kolejka
02 gru 2016 20:30
90+2'

Thibault Moulin wyraźnie przestrzelił i wszystko wskazuje na to, że widowisko skończy się kompromisowym wynikiem.

1
90+1'

Vadis Odjidja-Ofoe wywalczył rzut wolny blisko linii pola karnego beniaminka. Ciekawe, który z zawodników weźmie na siebie odpowiedzialność i wykona stały fragment.

1
2
90'

Do regulaminowego czasu doliczone 3 minuty.

86'

Łukasz Broź wywalczył rzut rożny. Po nim dwa dośrodkowania i sytuację w szesnastce Nafciarzy musiał ratować Kamil Sylwestrzak. Znakomita interwencja autora gola.

82'

Ponownie musi atakować druzyna z Warszawy, a czasu na odzyskanie prowadzenia zostało niewiele. Przed momentem Seweryn Kiełpin zatrzymał Aleksandara Prijovicia.

80'

Legia Warszawa nie zrobiła podobnego użytku z rutu wolnego. Vadis Odjidja-Ofoe nie znalazł swoim podaniem partnera w białej koszulce.

78'

Gol! Strzelił Kamil Sylwestrzak.

Wyrównanie w Warszawie! Kamil Sylwestrzak dobił do bramki strzał Jose Kante po dośrodkowaniu Dominika Furmana z rzutu wolnego. Arkadiusz Malarz nie był w stanie po raz drugi uratować swojego zespołu.

1
1
76'

Aleksandar Prijović zatańczył w polu karnym przeciwnika z Tomislavem Boziciem i oddał płaskie uderzenie. Zbyt mało zaskakująco napastnik Legii Warszawa, by pokonać Seweryna Kiełpina.

75'

21761 kibiców ogląda mecz na żywo. Zwycięzca tego pojedynku nie jest jeszcze wyłoniony.

74'

Nieudana kombinacja Tomasza Jodłowca z Bartoszem Bereszyńskim. Bez problemu przyjezdni przeczytali intencje podopiecznych Jacka Magiery.

73'

Dominik Furman to były piłkarz Legii Warszawa, dlatego nie celebrował zdobycia kontaktowego gola.

1
71'

20 minut do końca spotkania. Wisła Płock potrzebuje ponownie tylko i aż gola, by zapunktować na stadionie mistrza Polski.

69'

Podobna sytuacja po przeciwnej stronie boiska. Seweryn Kiełpin wyszedł w powietrze i wypiąstkował futbolówkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Vadisa Odjidji-Ofoe.

67'

Głębokie dośrodkowanie na drugi słupek. Ani Arkadiusz Reca, ani Kamil Sylwestrzak nie zdołali oddać uderzenia z bliska na 2:2.

63'

Gol! Strzelił Dominik Furman. Asystował mu Maksymilian Rogalski.

Były Legionista nie został zaatakowany w odpowiednim momencie i oddał kapitalne uderzenie z 23. metra! Piłka kopnięta przez Dominika Furmana odbiła się od poprzeczki i prawie rozerwała siatkę!

60'

Siergiej Kriwiec nie miał komu podać, więc sprawdził poziom koncentracji Arkadiusza Malarza. Bramkarz Legii Warszawa poradził sobie z mocnym strzałem z ostrego kąta. Nafciarze mieli rzut rożny, ale wszystkie ich stałe fragmenty kończą się podobnie.

58'

Michał Pazdan przydał się drużynie w okolicy koła środkowego. Reprezentant Polski przerwał tam kontratak Wisły Płock.

56'

Gol! Strzelił Kasper Hamalainen. Asystował mu Bartosz Bereszyński.

Ponownie bramka po podaniu bocznego defensora. Bartosz Bereszyński dośrodkował płasko do Kaspera Hamalainena, który z bliska wkopał piłkę na 2:0! Akcję przyspieszył sprytnym przepuszczeniem Michał Kucharczyk i przewaga gospodarzy staje się bezpieczna.

55'

Po faulu Łukasza Brozia na Cezarym Stefańczyku była szansa na wyrównanie ze stałego fragmentu. Bez problemu Legioniści zneutralizowali gości.

54'

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Broź.

Legia Warszawa
50'

Wrzutka Vadisa Odjidji-Ofoe z rzutu wolnego i Michał Pazdan miał szansę na oddanie zabójczego strzału. Nie zachował się idealnie stoper Legii Warszawa. Próbował barkiem odegrać do Tomasza Jodłowca i trwało to za długo.

49'

Dla odmiany, ale małej, Siergiej Kriwiec nieprzepisowo potraktował Kaspera Hamalainena w centrum boiska. Szansa na gola dla Legii Warszawa z rzutu wolnego.

48'

Cezary Stefańczyk wbiegł na połowę Legii Warszawa, gdzie nie pokazał nic specjalnie kreatywnego, a sfaulował przeciwnika.

46'

Gra wznowiona po przerwie.

45'

Doliczona minuta do regulaminowego czasu.

44'

Vadis Odjidja-Ofoe ruszył z jeszcze jednym atakiem na bramkę płocczan. Przewaga jednego gola nie daje komfortu mistrzowi Polski.

41'

Kasper Hamalainen był sam przed bramką Wisły Płock. Pozostało dostawić stopę do płaskiego podania z prawego skrzydła, ale Fin dał się złapać na wykroku i zmarnował świetną szansę na gola!

1
40'

Dużo jest w tym meczu Siergieja Kriwieca. Nie każda akcja pomocnika Wisły Płock przynosi jakąś korzyść drużynie, ale nie można mu odmówić ambicji.

39'

Siergiej Kriwiec kontra Michał Kucharczyk na prawej stronie boiska. Po faulu Białorusina sędzia Jarosław Przybył pomógł Legioniście wstać.

37'

Płasko dośrodkował Siergiej Kriwiec. Takiego anemicznego podania stoperzy Legii Warszawa nie mieli prawa przepuścić do Jose Kante.

35'

Na razie Michał Pazdan wściekł się na sędziego, który przyznał Nafciarzom rzut rożny wbrew zdaniu reprezentanta Polski.

33'

Tak cieszył się z gola Nemanja Nikolić. Czy zdobędzie dziś więcej niż jednego?

1
31'

Trochę lepsze minuty w wykonaniu płocczan. Przerywa to gwizdkiem sędzia Jarosław Przybył i przyznaje Legii Warszawa rzut wolny za niebezpieczne zagranie Jose Kante.

29'

Powinno być 1:1! Arkadiusz Malarz musiał po raz pierwszy ratować Legię Warszawa. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Siergiej Kriwiec wygrał walkę o piłkę i wyłożył ją jak na tacy Jose Kante. Napastnik Wisły Płock miał przed sobą tylko bramkarza, ale nie potrafił go ominąć strzałem.

28'

Nieudane dośrodkowanie Vadisa Odjidji-Ofoe z narożnika boiska i Wisła Płock miała okazję, by przeprowadzić kontratak. W pierwszym tempie interweniował Tomasz Jodłowiec, a po chwili Michał Pazdan.

26'

Już trudniejsza interwencja Ikera Casillasa z Płocka. Seweryn Kiełpin zatrzymał na linii potężne uderzenie Nemanji Nikolicia sprzed pola karnego.

24'

Mały bilard po dośrodkokowaniu Vadisa Odjidji-Ofoe z rzutu wolnego. Piłka odbiła się od Kaspera Hamalainena, ale Fin nie kontrolował tego i Seweryn Kiełpin mógł wyjaśnić sytuację.

23'

Beniaminek niby próbuje atakować, ale trudno powiedzieć, żeby Arkadiusz Malarz miał dotychczas pracowity wieczór.

21'

Vadis Odjidja-Ofoe zablokowany tuż przed linią pola karnego. Cała akcja stołecznego zespołu nie skończyła się zmianą wyniku, a od bramki Seweryn Kiełpin.

19'

Kolejna kombinacja z udziałem Łukasza Brozia i Nemanji Nikolicia. Piłkarze, którzy wypracowali gola, tym razem wywalczyli korner dla Legii Warszawa. Interweniował Cezary Stefańczyk.

18'

W tej sytuacji piłkę przejęła drużyna ze stolicy Polski i wymienia spokojne podania. Próbował to przerwać Arkadiusz Reca, ale ledwo zahamował rozegranie Legii Warszawa.

16'

Marcin Kaczmarek obserwuje wydarzenia ze spokojem wymalowanym na twarzy, choć ostatnie podanie ze środka pola na prawe skrzydło wyprowadziłoby z równowagi świętego.

15'

Nemanja Nikolić rozpoczął strzelanie w tym pojedynku.

1
14'

Próbują odpowiedzieć Nafciarze. Siergiej Kriwiec został przyblokowany przez stopera Legii Warszawa i nie przejął piłki po miękkim podaniu z głębi pola.

12'

Po faulu Cezarego Stefańczyka Legioniści bili rzut wolny z lewego skrzydła. Mocne, cięte dośrodkowanie prosto w rękawice Seweryna Kiełpina.

11'

Żółtą kartkę otrzymał Cezary Stefańczyk.

10'

Gol! Strzelił Nemanja Nikolić. Asystował mu Łukasz Broź.

Łukasz Broź podłączył się do ataku na lewej stronie boiska i dośrodkował miękko w kierunku Nemanji Nikolicia. Snajper Legii Warszawa przyczaił się między stoperami, wyskoczył wysoko i główkował w sam narożnik bramki Wisły Płock. Gospodarze na prowadzeniu!

8'

Vadis Odjidja-Ofoe potrzebował chwili, by dojść do pełni sił po urazie. Pomocnik mistrza Polski zamierza kontynuować grę.

6'

W tej sytuacji odpowiada Legia Warszawa. Michał Kucharczyk oraz Vadis Odjidja-Ofoe przetestowali czujność bramkarza Wisły Płock po zejściu ze skrzydła.

3'

Nic wynikło z rzutu wolnego po faulu Jakuba Rzeźniczaka na Siergieju Kriwiecu. Wisła Płock pozbyła się futbolówki w ekspresowym tempie.

2'

Drużyna z Płocka rozpoczęła od pressingu na połowie przeciwnika. Nie chce dać się zdominować na samym początku widowiska.

19:50

W poprzedniej rundzie Legia Warszawa wygrała w Płocku 3:2.

19:50

Legię Warszawa czeka w następnym tygodniu ostatni mecz w trwającej edycji Ligi Mistrzów. Rozgrzewka w piątek. Przy Łazienkowskiej mistrz Polski zagra z beniaminkiem i zarazem regionalnym rywalem Wisłą Płock.