Posypała się odrobinę grę podopiecznych Goncalo Feio, co musi irytować krewkiego szkoleniowca. Na pewno Legioniści nie zamierzają stracić punktów w PKO Ekstraklasie w drugim spotkaniu z rzędu.

1
1
1
75'

Pozostał kwadrans do zakończenia podstawowego czasu spotkania. Pokazał się na połowie przeciwnika Luquinhas, jednak jakby zabrakło mu sposobu na wykonanie dobrego dośrodkowania. A może zabrakło energii? Piłka była prostym łupem dla podopiecznych Tomasza Tułacza.

1
1
73'

Spotkanie wkracza w absolutnie decydującą fazę. Pozostało obu zespołom kilkanaście minut na zadanie kolejnego ciosu przeciwnikom. A może więcej niż jednego? Po tym spotkaniu można spodziewać się absolutnie wszystkiego. Legia Warszawa z przewagą w posiadaniu piłki, jednak Puszcza Niepołomice potrafi groźnie odpowiedzieć.

2
1
1
1
68'

Zmienia, szuka rozwiązań szkoleniowiec Legii Warszawa.

2
2
1
1
64'

Legia Warszawa chce pomóc szczęściu i wrzuciła wyższy bieg.

5
3
1
1
60'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Jin-hyun Lee!

Goncalo Feio zaczął zmieniać w składzie po niespełna godzinie meczu, ale niemal doprowadziło to do katastrofy. Dopiero co wprowadzony z ławki rezerwowych Rafał Augustyniak sprokurował rzut karny. Za jego wykonanie zabrał się tym razem Jin-Hyun Lee, ale nie pokonał swoim strzałem Kacpra Tobiasza. Puszcza ma czego żałować!

Puszcza Niepołomice
5
9
3
11
11
58'

Drugi w meczu rzut karny dla Puszczy Niepołomice. Tym razem faul Rafała Augustyniaka!

10
7
6
5
6
55'
55'

Legia Warszawa. Schodzi: Claude Goncalves. Wchodzi: Rafał Augustyniak.

1
53'

Ostatnie minuty bez klarownych sytuacji podbramkowych, a piłka została przeniesiona do centrum boiska. Na pewno oba zespoły poszukają jeszcze rozstrzygnięcia tego starcia.

3
2
1
49'

Za daleko wypuszczona piłka padła łupem Kacpra Tobiasza.

2
1
1
48'

Oby po przerwie było równie dużo mocnych wrażeń jak w pierwszej połowie spotkania. Legia Warszawa już szukała trzeciego gola w meczu, jednak uderzenie Jeana-Pierre'a, z podania Luquinhasa, było niedokładne.

1
1
czas Druga połowa
komentarz

Czekamy na wznowienie widowiska.

komentarz

Legia Warszawa nie przypilnowała wyniku.

komentarz

Bardzo dużo działo się w pierwszej połowie spotkania w Krakowie. Nie wypadało odwracać uwagi od boiska. Legia Warszawa dwukrotnie obejmowała prowadzenie, ale Puszcza Niepołomice w obu przypadkach odpowiadała. Ostatecznie 2:2 po nieco ponad 45 minutach i jeszcze powinno być pasjonująco.

1
1
45'

Doliczone dwie minuty.

1
1
43'

Ostatnie akcje w żwawej pierwszej połowie spotkania.

2
1
1
41'

Gol! Strzelił Jakov Blagaić.

Puszcza absolutnie nie zamierza zwiesić broni i poddać się. Po fragmencie nieco spokojniejszego grania padła bramka na 2:2. Cieszył się z niej w 41. minucie Jakov Blagaić. Tym razem to podopieczni Tomasza Tułacza wysoko zabrali piłkę pucharowiczowi i wykorzystali krótką akcję bramkową.

16
8
2
7
39'

Żółtą kartkę otrzymał Michal Siplak za ostre przewinienie.

3
3
2
4
37'

Ponownie akcja z wykorzystaniem aktywnego Rubena Vinagre. Zakończyła się ona dośrodkowaniem i nawet niepewnie interweniował po nim Kewin Komar, jednak mógł liczyć na asekurację kompanów z bloku defensywnego.

1
1
34'

Przerwa w grze spowodowana urazem Rubena Vinagre.

1
2
32'

Żółtą kartkę otrzymał Jakov Blagaić za ostre przewinienie.

3
4
1
2
3
30'

Po pół godzinie grania bliżej zwycięstwa są goście.

3
2
29'

Jean-Pierre Nsame pomógł innym zawodnikom Legii Warszawa w bronieniu i właśnie on rozprawił się z dalekim wrzutem z autu Dawida Abramowicza.

2
1
27'

Dwa rzuty rożne w krótkim fragmencie spotkania i oba dla Legii Warszawa. Była szansa na gola Jeana-Pierre'a Nsame, jednak nie została ona wykorzystana.

2
1
24'

W takim tempie zdobywania bramek skończy się kosmicznym wynikiem!

4
1
22'

Gol! Strzelił Blaz Kramer. Asystował mu Ruben Vinagre.

Zawodnicy atakujący nie oszczędzają broniących i w 22. minucie padła kolejna bramka - druga dla Legii. Blaz Kramer odzyskał prowadzenie dla zespołu Goncalo Feio. Słoweniec wykorzystał dośrodkowanie Rubena Vinagre w kierunku bliższego słupka. Wyprzedził zdezorientowanych obrońców z Niepołomic i pokonał Kewina Komara.

18
9
2
9
11
20'

Po dośrodkowaniu interweniował z powodzeniem Kacper Tobiasz. Nie pozwolił on żadnemu z zawodników Puszczy Niepołomice na oddanie uderzenia po dośrodkowaniu.

6
5
3
19'

Legia próbowała przebić się na boku boiska i odzyskać prowadzenie. Na razie jednak bez odpowiedzi na uderzenie z rzutu karnego Artura Craciuna, ponieważ popracowali w obronie zbudowani wyrównaniem gospodarze.

1
1
17'

Gol! Strzelił Artur Craciun.

Puszcza Niepołomice potrzebowała na doprowadzenie do remisu zaledwie trzech minut. Była 17. minuta, w której Artur Craciun pokonał Kacpra Tobiasza uderzeniem z rzutu karnego. Minął nieco ponad kwadrans, a spotkanie rozpoczęło się piłkarskim trzęsieniem ziemi! 1:1!

18
11
4
2
12
15'

Mocna odpowiedź! Rzut karny dla Puszczy Niepołomice!

9
3
5
3
7
14'

Gol! Strzelił Ryoya Morishita. Asystował mu Luquinhas.

Legia Warszawa cieszy się strzeleniem gola już w 14. minucie spotkania! Do bramki trafił ten, który przymierzył również do bramki Broendby, czyli Ryoya Morishita. Japończyk pokonał Kewina Komera strzałem zza pola karnego po dograniu Luquinhasa, który dokonał odbioru na połowie Puszczy Niepołomice.

22
10
1
10
16
10'

Ruben Vinagre pogubił się na boku boiska, a Puszcza Niepołomice organizowała się do przeprowadzenia kontrataku. Powstrzymał go Luquinhas, który gnał do obrony.

2
1
8'

Ryoya Morishita próbował przebić się w pole karne drugoroczniaka przez centrum boiska. Ponownie czegoś zabrakło Legii Warszawa na ostatnim etapie ataku.

1
5'

Ciekawie rozegrana akcja przez podopiecznych Goncalo Feio na połowie przeciwnika. Do pewnego momentu ich wymiana podań wyglądała interesująco, ale zabrakło miejsca do oddania uderzenia. Ciasno rozstawieni w obronie gospodarze poradzili sobie.

1
1
1
3'

Ataki Legii Warszawa przeprowadzone z wykorzystaniem Ryoyi Morishity oraz Artura Jędrzejczyka. Dośrodkowania obu zawodników zostały powstrzymane przez skoncentrowanych gospodarzy.

17:02

W Puszczy, niezaangażowanej w europejskie puchary, odwrotna proporcja. W jedenastce uchowało się ośmiu zawodników, a zmieniło się trzech. Piotr Mroziński, Michal Siplak i Jakov Blagaić wyszli na boisko zamiast Ioana-Calina Revenco, a także Mateuszów Radeckiego oraz Cholewiaka.

16:30

W jedenastce Legii powtarzają się tylko trzy nazwiska w porównaniu z meczem przeciwko Broendby. Od początku zagrają ponownie Kacper Tobiasz, Luquinhas i Ruben Vinagre. Na pozostałych pozycjach pokażą się między innymi Jean-Pierre Nsame, Ryoya Morishita czy Artur Jędrzejczyk.

14:03

Tak walczyła drużyna z Warszawy w Danii.

14:02

Legioniści mają za sobą zwycięstwo z Broendby IF w Danii.

14:02

Warszawiacy nie mieli dużo czasu na przygotowanie się do meczu z Krakowie po odniesieniu zwycięstwa 3:2 z Broendby IF w eliminacjach Ligi Konferencji Europy. Do pojedynku w Danii doszło w czwartek. Legionistom dopisywało z pewnością samopoczucie, ponieważ wygrana na obrzeżach Kopenhagi była dużym krokiem w kierunku fazy ligowej europejskiego pucharu.

14:01

Zespół z Niepołomic nie chce końca tej serii.

14:00

Na razie Legia Warszawa jest niepokonana przez przeciwnika z województwa małopolskiego.

13:59

Poprzedni mecz, z udziałem Puszczy Niepołomice, nie był wielkim widowiskiem.

13:58

Puszcza Niepołomice w tym sezonie jeszcze ani razu nie wygrała. W meczach przeciwko Jagiellonii Białystok, Górnikowi Zabrze i KGHM Zagłębiu Lubin zdobyła punkt. Zrobiła to akurat w Krakowie, w zakończonym remisem 2:2 meczu z Górnikiem i pozostała jedynym ekstraklasowiczem niepokonanym jako gospodarz w 2024 roku.

13:56

Trener Tomasz Tułacz przed rozpoczęciem spotkania.

13:53

Legia Warszawa zmaga się z trudami intensywnego kalendarza, w którym przeplata mecze ligowe i pucharowe. W niedzielę drużyna Goncalo Feio zagra o punkty w PKO Ekstraklasie z Puszczą Niepołomice. W przeszłości Legia nie miała prostej przeprawy w meczach z zespołem z województwa małopolskiego.