US Salernitana 1919. Schodzi: Flavius Daniliuc. Wchodzi: Salomon Sambia.

wchodzi Wchodzi
Salomon Sambia #6
schodzi Schodzi
80'

Ostatni fragment spotkania, którego dramaturgia nie porwała tłumów. Ciekawie było do momentu zdobycia prowadzenia do Napoli, a drugie uderzenie do bramki Victora Osimhena było prawdopodobnie znokautowaniem zespołu Krzysztofa Piątka.

1
1
78'

Żółtą kartkę otrzymał Lorenzo Pirola za ostre przewinienie.

Lorenzo Pirola #98
2
1
77'

Nie kombinuje, nie zmienia Luciano Spalletti.

1
75'

Żółtą kartkę otrzymał Domagoj Bradarić za przytrzymanie przeciwnika.

2
73'

US Salernitana 1919. Schodzi: Tonny Vilhena. Wchodzi: Diego Valencia.

Diego Valencia #14
70'

Na razie tylko jedna wymuszona zmiana.

2
68'

Mario Rui pokazał się na połowie drugoroczniaka w elicie. Odważne wbiegnięcie doświadczonego Portugalczyka, a jego zagranie było niebezpieczne. Guillermo Ochoa poradził sobie między słupkami Salernitany i tylko dzięki Meksykaninowi gospodarze mogą jeszcze po cichu liczyć na zapunktowanie.

1
1
1
64'

Każda minuta przybliża do odniesienia zwycięstwa w derbach Napoli. Na pewno podopieczni Luciano Spallettiego mogą być zadowoleni z przebiegu spotkania. Nie forsują oni przesadnie wysokiego tempa, ale potrafią studzić resztki entuzjazmu przeciwnika.

1
1
1
60'

Salernitana na połowie przeciwnika i szuka tam sposobu na zagrożenie bramce Alexa Mereta. Na razie Włoch musiał zaprezentować najbardziej skomplikowaną interwencję po niebezpiecznym strzale Krzysztofa Piątka. Polak pozostaje na boisko, jednak nie dostaje dokładnych podań od Boulaye'a Dii.

2
2
54'

Jeszcze próbuje cokolwiek zdziałać Salernitana, jednak jej obrona przecieka, a i w przodzie jest problem z tworzeniem oraz wykorzystywaniem sytuacji podbramkowych. Gospodarze odważnie podjęli walkę z faworytem, jednak aktualnie nic nie wskazuje na ich przełamanie w sobotnie popołudnie.

1
48'

Gol! Strzelił Victor Osimhen.

Krótko po przerwie drugie trafienie Napoli może odebrać ochotę do walki gospodarzom. Victor Osimhen tym razem zrobił wszystko zgodnie z przepisami piłkarskimi i sędziemu nie pozostało nic innego niż wskazać na środek boiska w 48. minucie. Przewaga 2:0 daje już dużo spokoju Azzurrim.

komentarz

Nie bez problemu, ale Napoli zdobyło prowadzenie w pierwszej połowie derbów Kampanii. Faworyt zawdzięcza zaliczkę uderzeniu Giovanniego Di Lorenzo w czasie doliczonym przed przerwą. Najlepszą szansę na pokonanie Alexa Mereta miał po przeciwnej stronie boiska Krzysztof Piątek.

1
45+3'

Gol! Strzelił Giovanni Di Lorenzo. Asystował mu Andre-Franck Zambo Anguissa.

Napoli długo pracowało na zdobycie zaliczki i piłka znalazła się w bramce Salernitany dopiero po upływie pierwotnie doliczonych do pierwszej połowy dwóch minut. Azzurrim przydało się ofensywne ustawienie bocznego obrońcy. To Giovanni Di Lorenzo oddał uderzenie na miarę prowadzenia 1:0.

45'

Doliczone dwie minuty.

1
1
44'

Żółtą kartkę otrzymał Kim Min Jae za ostre przewinienie.

SSC Napoli
4
1
4
1
42'

Zbyt spokojne to rozegranie Azzurrich.

1
40'

Ostatnie szanse na poprawienie wyniku w pierwszej połowie spotkania. Całkiem zdyscyplinowani są gospodarze, więc faworyt z Neapolu nie ma prostego zadania w rywalizacji z regionalnym przeciwnikiem.

1
1
3
1
35'

Najgroźniejszą bronią Napoli jest Victor Osimhen, który w kwadransie poprzedzającym przerwę nawet oddał uderzenie do bramki przeciwnika. Kibice w Salerno odetchnęli, kiedy trafienie lidera klasyfikacji strzelców Serie A zostało anulowane z powodu spalonego.

1
2
1
1
32'

Salernitana potrafi odpowiadać na ataki faworyta swoimi niebezpiecznymi szarżami. Pokazał się nawet wprowadzony z ławki rezerwowych obrońca Matteo Lovato. Jego odważne wbiegnięcie w pole karne Napoli stanowiło niebezpieczeństwo dla Alexa Mereta.

1
3
30'

Dwa bezbramkowe kwadranse za drużynami.

2
25'

Daniele Chiffi próbuje temperować zawodników na boisku, ponieważ delikatnie za mocno podniosła się temperatura derbowej rywalizacji. W jednym ze spięć uczestniczył Krzysztof Piątek, ale wszystko rozeszło się po kościach i sędzia nie napomniał żadnego zawodnika żółtym kartonikiem.

2
1
22'

W 22. minucie Salernitana odpowiedziała na początkowo groźniejsze ataki przeciwnika szansą na gola Krzysztofa Piątka. Polak przymierzył w bramkę lidera, ale nie pokonał dobrze ustawionego Alexa Mereta. Parada Włocha oznaczała, że gospodarze musieli zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego, a Krzysztof Piątek ma prawo do odczuwania niedosytu.

2
20'

Po nieco ponad kwadransie skomplikowała się sytuacja Salernitany, ponieważ z powodu urazu opuścił boisko podstawowy obrońca Norbert Gyomber. W jego miejsce wszedł Matteo Lovato, którego czeka trudne zadanie w rywalizacji między innymi z Victorem Osimhenem.

1
1
16'

US Salernitana 1919. Schodzi: Norbert Gyomber. Wchodzi: Matteo Lovato.

Matteo Lovato #66
1
1
2
1
2
14'

Pierwsza tak energiczna akcja Victora Osimhena między obrońcami Salernitany. W ostatnim momencie pozbierali się w obronie podopieczni Davida Nicoli. Przez moment Napoli domagało się od sędziego Daniele Chiffiego przyznania rzutu karnego, ale doczekało się jedynie zasygnalizowania spalonego.

1
1
1
5'

Rywalizacja rozpoczęła się z drobnym opóźnieniem, raczej nie niezwykłym na południu Włoch. Napoli dość ostrożnie na początku spotkania, musi sobie radzić bez chorego Chwiczy Kwaracchelii, dlatego moc uderzeniowa gości może być ograniczona.

czas Start meczu
17:17

Krzysztof Piątek i Piotr Zieliński w podstawowych składach, a Bartosz Bereszyński rozpocznie mecz na ławce rezerwowych Napoli.

02:28

Przygotowania Salernitany do sobotniego wyzwania.

1
02:28
02:26

Salernitana gościła niespełna tydzień temu w Bergamo, a przegrana 2:8 z Atalantą była kompromitacją. W tym meczu tylko dwóch goli zabrakło do pobicia rekordu ligi. Po powrocie zespołu najpierw odsunięto od zespołu trenera Davida Nicolę, a następnie przywrócono go do pracy.

1
02:26

Krzysztof Piątek w kadrze Salernitany na prestiżowe starcie.

02:24

Bartosz Bereszyński i Piotr Zieliński w kadrze faworyta na mecz.

02:23

Piłkarze z Neapolu pożegnali się po zaledwie jednym meczu z Pucharu Włoch.

02:21

Zaledwie kilka dni po spektakularnym zwycięstwie 5:1 z Juventusem nadeszła poważna wpadka i porażka Napoli w meczu o wejście do ćwierćfinału Pucharu Włoch z Cremonese.

1
02:18

Przygotowania Napoli do meczu w Salerno.

02:16

Napoli będzie liderem ligi włoskiej w połowie sezonu niezależnie od wyniku najbliższego meczu z Salernitaną. Podopieczni Luciano Spallettiego stopniowo dokładają jednak punkty do swojej przewagi nad niemrawą grupą pościgową tak, żeby historyczny dzień odzyskania scudetto przyszedł jak najwcześniej.

Napoli będzie liderem ligi włoskiej w połowie sezonu niezależnie od najbliższego wyniku. Podopieczni Luciano Spallettiego dokładają jednak punkty do przewagi nad niemrawą grupą pościgową tak, żeby historyczny dzień odzyskania scudetto nadszedł jak najwcześniej. Na razie klub Bartosza Bereszyńskiego i Piotra Zielińskiego ma o osiem punktów więcej niż wicelider Inter Mediolan.Ostatnie dni były rozrywkowe tak w Napoli, jak i w Salernitanie. Kibice Azzurrich przeżyli skrajne emocje. Pokonanie 5:1 Juventusu było powodem do szaleńczej radości. Lider upokorzył wroga na Stadio Diego Armando Maradona, a Chwicza Kwaracchelia i Victor Osimhen raz po raz doprowadzali do lądowania piłki w bramce Wojciecha Szczęsnego. Zaledwie kilka dni później nadeszła jednak wpadka i porażka w meczu o ćwierćfinał Pucharu Włoch z Cremonese.Salernitana gościła niespełna tydzień temu w Bergamo, a przegrana 2:8 z Atalantą była kompromitacją. W tym meczu tylko dwóch goli zabrakło do pobicia rekordu ligi. Po powrocie zespołu najpierw odsunięto od zespołu trenera Davida Nicolę, a następnie przywrócono go do pracy. Totalne zamieszanie nie sprzyjało spokojnym przygotowaniom do prestiżowego starcia z najsilniejszym klubem Kampanii.- Cieszę się z tego, że zastanę Nicolę na ławce, ponieważ szanuję go jako człowieka i jako trenera - mówi Luciano Spalletti, trener Napoli na konferencji prasowej. - Nie skupiamy się na problemach przeciwnika, ponieważ musimy podążać za naszym celem. Pozostało nam polegać na naszych umiejętnościach mentalnych, fizycznych i technicznych. W derbach trzeba zachować ostrożność i pokazać na boisku charakter. Pozostajemy głodni zwycięstw i spełnienia naszego wielkiego marzenia.Napoli w tym wieku rywalizowało z Salernitaną na trzech frontach - w Serie B, w Pucharze Włoch i w poprzednim sezonie w Serie A. Azzurri radzili sobie z regionalnym przeciwnikiem - zwyciężyli z nim na wyjeździe 1:0 i u siebie 4:1. Po stronie gospodarzy będzie można zobaczyć Krzysztofa Piątka, który we Włoszech grał w jeszcze bardziej prestiżowych derbach Mediolanu i Genui.Na innych stadionach zwracają na siebie uwagę konfrontacje Juventusu z Atalantą i odłożone aż na wtorek starcie pucharowiczów Lazio kontra AC Milan. Po przerwie mundialowej zaliczyli falstart zarówno Biancocelesti, jak i Rossoneri. AC Milan wrócił w koszmarnej formie i poza niepowodzeniami w lidze, przeżył porażki w Pucharze i w Superpucharze Włoch.Przeciwnikiem zagrożonego spadkiem Hellasu Werona będzie najmocniejszy beniaminek US Lecce. Klub Pawła Dawidowicza zdobył cztery punkty w trzech meczach po przerwie mundialowej, a w 15 kolejkach przed nią był w stanie wywalczyć tylko pięć punktów. Nie ma jednak czasu na wytchnienie, jeżeli zamierza uratować się przed spadkiem. Lecce jest niepokonane od sześciu kolejek i na Stadio Marcantonio Bentegodi postara się zrobić kolejny duży krok w kierunku utrzymania.19. kolejka Serie A:Hellas Werona - US Lecce / sob. 21.01.2023 godz. 15:00US Salernitana 1919 - SSC Napoli / sob. 21.01.2023 godz. 18:00ACF Fiorentina - Torino FC / sob. 21.01.2023 godz. 20:45UC Sampdoria - Udinese Calcio / nd. 22.01.2023 godz. 12:30AC Monza - US Sassuolo / nd. 22.01.2023 godz. 15:00Spezia Calcio - AS Roma / nd. 22.01.2023 godz. 18:00Juventus FC - Atalanta BC / nd. 22.01.2023 godz. 20:45Bologna FC - US Cremonese / pon. 23.01.2023 godz. 18:30Inter Mediolan - Empoli FC / pon. 23.01.2023 godz. 20:45Lazio - AC Milan / wt. 24.01.2023 godz. 20:45