Koniec meczu! Portugalia bardzo pewnie wygrywa na wyjeździe z Czechami 4:0!

Potężny strzał zza pola karnego oddał Ruben Neves. Nieznacznie obok słupka!

1
89'

Portugalia odebrała piłkę i spokojnie rozgrywa ją w środkowej strefie boiska.

87'

Miejscowi kibice już wychodzą ze stadionu. Czescy piłkarze niby próbują grać do przodu, ale niewiele z tego wynika.

84'
82'

Gol! Strzelił Diogo Jota. Asystował mu Cristiano Ronaldo.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, trącił piłkę Ronaldo, a kompletnie niepilnowany na dalszym słupku Diogo Jota tylko dopełnił formalności. Nokaut!

81'

Indywidualna akcja Schicka, kierunkowe przyjęcie na dwudziestym metrze, próba strzału... niecelnie.

79'

Wrzutka z prawej strony, wysoko wyskoczył Ronaldo, ale nawet on nie zdołał oddać strzału.

78'

Brzydki fragment meczu. Jedni i drudzy jakby czekali już na końcowy gwizdek.

1
1
77'
wchodzi Wchodzi
Jan Kuchta #11
schodzi Schodzi
74'

Bruno Fernandes z rzutu rożnego, ale nie było żadnego zagrożenia.

71'

Nic się nie dzieje. Portugalia kontroluje mecz, Czesi przestali wierzyć.

68'

Po golu na 0:3 tempo meczu wyraźnie spadło.

67'
66'

To nie jest dzień Schicka. Jemelka zagrywał z lewej strony, ale snajper Czechów główkował nad bramką.

63'
Jaroslav Zeleny #3
63'
Adam Vlkanova #15
63'
61'

Godzina gry za nami. Portugalia ma sytuację pod kontrolą. Jeśli utrzyma się wynik w meczu Hiszpania - Szwajcaria (1:2), to Portugalczycy awansują na pierwsze miejsce w grupie. Czesi spadają natomiast na 4. lokatę.

59'

Schick zaatakował piłkę na bliższym słupku, jednak nie trafił w bramkę.

58'

Zbyt głębokie dośrodkowanie Zimy. Prosto w ręce Diogo Costy.

57'

Czesi w ataku pozycyjnym, choć jest to trochę powiedzenie na wyrost. Mają bowiem problem z przedostaniem się na połowę rywala.

56'

Długie podanie w kierunku Ronaldo, ale tym razem nie popełnił błędu Coufal.

54'

Czescy kibice zamilkli po trzecim golu.

1
1
53'

To była pierwsza ofensywna akcja Portugalii w drugiej połowie. Fatalnie w defensywie grają dziś Czesi.

52'

Gol! Strzelił Diogo Dalot.

Niebywałe, co za mecz gra dziś Diogo Dalot. Precyzyjne, choć niezbyt mocne uderzenie z trzydziestu metrów, po którym piłka wpadła do bramki. Dość dziwna interwencja (a raczej jej brak) Vaclika.

Portugalia
1
1
1
1
49'

Portugalia spokojnie weszła w drugą połowę. Raczej nie forsuje tempa.

48'

Hlozek z rzutu rożnego, ale Ruben Dias wygrał walkę powietrzną z Schickiem.

46'

komentarz

Przerwa! Sporo emocji w Pradze. Czesi przegrywają z Portugalią 0:2!

1
1
1
1
45+6'
NIESTRZELONY KARNY

Fatalnie pudłuje Schick! Postawił na siłę, piłka odbiła się od poprzeczki i wyleciała w trybuny!

2
1
1
1
2
45+5'

Rzut karny dla Czechów!

6
1
1
45+5'

Sędzia idzie do monitora, by ocenić sytuację na własne oczy.

45+4'

A ręką zagrywał Ronaldo.

1
1
45+4'

Sytuacja sprawdzana przez VAR.

1
1
1
45+3'

Czesi reklamują zagranie ręką Portugalczyka w polu karnym gości. Sędzia nie reaguje.

1
1
45+2'

Gol! Strzelił Bruno Fernandes. Asystował mu Mario Rui.

Mamy gola do szatni! Czesi chyba czekali na końcowy gwizdek, a Portugalczycy grali do końca. Mario Rui popisał się świetnym dośrodkowaniem, Bruno Fernandes wbiegł nieatakowany na piąty metr i pewnym strzałem pokonał Vaclika.

2
2
1
1
45'

Sędzia dolicza minimum trzy minuty.

1
1
45'

Lekkie zamieszanie w polu karnym gości, ale Czechom nie udało się oddać strzału.

43'

William Carvalho był niepilnowany na dziesiątym metrze, ale główkował prosto w ręce Vaclika. Powinno być 0:2.

42'

Kontrolują wydarzenia na boisku Portugalczycy. Czesi sporadycznie przedostają się na połowę rywala.

39'

Dobra centra Bruno Fernandesa, zamykał akcję na dalszym słupku Ronaldo, strzelał z powietrza, jednak dość mocno się pomylił.

1
38'

Dośrodkowanie Leao, był na piątym metrze Ronaldo, ale uprzedził go Kudela.

1
36'

Mieli jeszcze rzut rożny Czesi, ale rywale wybronili się bez większych problemów.

35'

Diogo Costa nie dał się zaskoczyć i pewnie obronił strzał Krala przy bliższym słupku.

33'

Fantastyczna akcja gości i mamy 0:1! Diogo Dalot zaczął wszystko świetnym rajdem z połowy boiska, oddał piłkę do Bruno Fernandesa. Mocne dośrodkowanie z prawej strony, ale nie trafił Ronaldo. Do futbolówki dopadł jeszcze Leao, zagrał płasko do Dalota, a ten pokonał Vaclika z paru metrów.

Portugalia
5
4
2
1
31'

Ależ blisko gola gospodarze! Świetne dośrodkowanie Coufala z prawej flanki, zaatakował piłkę na piątym metrze Barak, zabrakło krycia, ale nie trafił dobrze! Zabrakło niewiele!

1
29'

Długo budują swoje akcje goście. Mozolnie, powoli. Brakuje elementu zaskoczenia. Czesi dobrze się bronią.

2
2
1
1
1
27'

Trochę chaosu na boisku. Mario Rui chciał to wyjaśnić strzałem zza pola karnego, ale uderzył w trybuny. Sprawił radość małej dziewczynce, która złapała piłkę.

1
1
1
1
1
24'

Szansa dla Portugalii. Ależ to zmarnował Ronaldo! Fatalny kiks, gdy miał przed sobą w zasadzie tylko bramkarza! To mogła być genialna asysta Bruno Fernandesa.

1
1
1
2
2
23'

Schick ma zabandażowaną lewą dłoń, a tymczasem gospodarze przeprowadzili inną zmianę. Ależ tu się dzieje.

2
2
2
2
2
22'
1
1
1
1
1
21'

Tymczasem Czesi przygotowują zmianę. Schick prawdopodobnie nie dokończy tego meczu. Ręka nie daje mu spokoju.

1
1
1
1
1
21'

Podłączył się do akcji ofensywnej Dalot, miał dużo miejsca z prawej strony, lecz kompletnie nie wyszło mu dośrodkowanie.

18'

Oba zespoły już w komplecie. Ronaldo wrócił na boisko.

2
1
17'

Niefortunnie upadł na murawę Schick. Doznał jakiegoś urazu dłoni.

17'

Wrzutka Coufala z prawej strony, efektownie składał się do strzału z powietrza Schick, ale nie trafił w piłkę.

16'

Po kilku minutach gra została wznowiona.

14'

Gdyby nie spalony, to prawdopodobnie mielibyśmy rzut karny dla Portugalii. Ronaldo jest opatrywany przez lekarzy.

13'

Był jednak wyraźny spalony Ronaldo w tej sytuacji.

1
1
1
1
1
13'

Ronaldo zdemolowany w polu karnym przez Vaclika. Ucierpiał jeden i drugi. Krwotok z nosa gwiazdora gości.

1
12'

Wybronili się Czesi, mieli okazję do wyprowadzenia kontry, ale zwolnił wszystko Hlozek i element zaskoczenia minął.

11'

Ależ dużo swobody mieli Portugalczycy w czeskim polu karnym. Ruben Dias dopadł do piłki, ale strzelił tylko w boczną siatkę. Jeszcze jeden korner, bo był blok rywala.

1
10'

Leao szukał w polu karnym Ronaldo, jednak jego podanie zostało zablokowane. Korner dla gości.

9'

Ruben Neves dopadł do piłki przed polem karnym, ale uderzył bardzo niecelnie.

9'

Soucek wybija piłkę po dośrodkowaniu Bruno Fernandesa z prawej strony boiska. Nie przyłożył się pomocnik Manchesteru United.

7'

Zima wygrał walkę powietrzną z Leao i nie pozwolił Portugalczykowi oddać strzału głową.

6'

Bruno Fernandes podawał płasko do Ronaldo, który uprzedzil rywala na jedenastym metrze, ale został zablokowany.

5'

Portugalia zaskoczona po wyrzucie piłki z autu. Schick wypracował sobie sytuację strzelecką już w obrębie pola karnego, lecz kopnął wyraźnie nad bramką.

4'

Wreszcie akcja Czechów. Najpierw zawahał się na dwudziestym piątym metrze Schick, po chwili jeszcze strzelał z linii pola karnego Jemelka, ale uderzył bardzo niecelnie.